Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce

[es] :: Laptopovi :: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce

[ Pregleda: 2956 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pkt

Član broj: 67358
Poruke: 31
*.beobug.com.



Profil

icon HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce17.06.2008. u 00:59 - pre 193 meseci
Dakle, nije proslo ni nedelju dana otkako sam kupio ovaj laptop, a vec krenuli problemi!!!

Za ovih 5 dana koliko je kod mene, radilo je sve OK. Instalirao sam Win XP i sve drajvere sa sajta HP. Hibernacija radilaa normalno. Kada pokrenem hibernaciju, pojavi se ona horizontalna linija koja se puni i kada se napuni komp ide u hibernaciju. Medjutim od danas, kada pokusam u hibernaciju, displej dobije cudan izgled sa dosta horizontalnih debelih zelenih linija izmedju kojih su crne malo tanje linije i krene da trepce sve dok lap ne ode u hibernaciju. U cemu je problem? Napominjem da je ovih 5 dana hibernacija radila bez problema i da jos uvek radi, samo sto displej umesto da pokazuje informaciju da ulazi u hibernaciju prikazuje ovakav displej koji trepce. Da li je neko imao slicnih problema i kako ih je resio? Da li je u pitanju hardver?

 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce17.06.2008. u 07:08 - pre 193 meseci
Ja imam istu masinu vec nekih 6 meseci i nisam nikada imao nikakvih, samim tim ni takvih problema . Ako je kao sto kazes problem ono sto prikazuje dok ide u hibernaciju a sve ostalo funkcionise . Onda je najverovatnije Windows nesto zabagovao. Sumnjam da je hardver u pitanju. Neznam da li si se pridrzavao redosleda instaliranja drajvera . Redosled je bitan da bi sve bilo kako treba. Evo redosleda :
chipset + graphic
uaa + adi soundmax + hd modem installer
fingerprint driver
hp quick launch buttons
ethernet, wifi
hp mobile data protection

 
Odgovor na temu

Pkt

Član broj: 67358
Poruke: 31
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce17.06.2008. u 14:23 - pre 193 meseci
Evo redosleda po kom sam instalirao drajvere:

GRAPHICS
AUDIO UAA
SOUNDMAX
MODEM
fINGERPRINT DRIVER
ETHERNET
BROADCOM WIRELESS DRIVER
integrated bluetooth
wireless asistant
wwan
AMD proccessor
System updates for windows
HP universal printer drvier
synaptic touchpad driver
PCMCIA Smart Card Reader driver
Hpprotect tools
HP MObility protection tool

Mislim da je redosled dobar. To je onaj koji sam nasao na jednom forumu. Medjutim, meni je cudno, sto je juce isao normalno u hibernaciju. Nakon toga sam ponovo pokusao u hibernaciju, i desilo se to treptanje. Treci put sam ponovo pokusao i opet je radilo, a nakon toga (evo i danas) trepce!. Tempo treptanja se razlikuje u pocetku i na kraju. Pretpostavljam da je tempo treptanja diktiran brzinom onih crtica koje se ispisuju dok se normalno ulazi u hibernaciju. I da, iz hibernacije veoma sporo se vraca u windows. Prikaze mi se odmah desktop (samo desktop bez linje dole), ugasi se monitor. Ja pomerim misa, monitor se upali, a desktop i dalje stoji. Nakon 30 - 40 sekundi me vrati u dijalog za prijavljivanje na windows nalog i posle toga radi dobro. Ne znam u cemu je stvar sa ovim displejem i da nije u pitanju mozda HDD? Ovo me takodje birne sto je spor pri vracanju u windows. Kupio sam dodatni RAM (od prvog dana je tu - dakle i dok je hibernacija bila OK), u pitanju je Kingston od 1Gb ali na cipovima na ramu ne pise kingston vec sledece NANYA - to mu je neka kineska firma valjda. Da li zna neko nesto o ovom ramu?
 
Odgovor na temu

Pkt

Član broj: 67358
Poruke: 31
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce17.06.2008. u 15:00 - pre 193 meseci
Ja sad vidim da nisam installirao drajvere za chipset? Ili mozda jesam? Kako je ovo uopste radilo ako nisam? Stil, molim te posalji mi link do drajvera za chipset ne mogu da ga nadjem, trazio sam na HPovom sajtu. Aida 32 program mi kaze da je chipset nepoznat i da je procesor mobile 1700Mhz, mada u drugoj stavci prikazuje normalno kao dva procesora amd TL 58. Zasto u Windows task manageru vidim samo jedan procesor?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce17.06.2008. u 19:26 - pre 193 meseci
:-) To je moj podsetnik . Prvo instaliras Operating system enhancements . Essential system updates for MS Win Xp SP2, zatim AMD Procesor update for XP (to se odnosi na cipset) . Pa sve ostalo sa spiska. Moj cipset je AMD M690 Hammer. Procesor je Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-56 na 1800 MHz. U Task manageru vidi dva procesora.
 
Odgovor na temu

Pkt

Član broj: 67358
Poruke: 31
*.beobug.com.



Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce17.06.2008. u 19:54 - pre 193 meseci
OK, hvala probacu ponovo da instaliram sve drajvere. Nego, kako da pobrisem ove drajvere sto sam vec instalirao? I jos nesto, uocio sam jedno 'pravilo' kod ove hibernacije. Samo prva hibernacija nakon ukljucenja racunara funkcionise normalno (idu one crtice kao odbrojavanje i pise prepairing to hibernate i logo widnows-a), svaka seldeca hibernacija pravi problem!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce17.06.2008. u 20:12 - pre 193 meseci
Moja preporuka je da instaliras cist Windows od nule , pa onda drajvere po redu. Ovako u ovom slucaju neko krpljenje moze ima prilicno neizvestan ishod.
 
Odgovor na temu

Pkt

Član broj: 67358
Poruke: 31
*.beobug.com.



Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce17.06.2008. u 21:05 - pre 193 meseci
Ok hvala ti. Znaci najpre instaliram Essential system update, AMD update, pa onda po redosledu koji si ti dao? Jedno pitanje, u onom redosledu koji si ti dao pise Graphics + chipset. Sta to znaci? Je li to znaci da je chipset driver zajedno sa Grafickim ili sta? Izvini, ali bas mi treba detaljno pojasnjenje. KAo sto vidis ja sam essential system update i AMD update instalirao pri kraju pa mozda zbog toga imam probleme. Ako ti nije tesko zamolio bih te da napises po stavkama ponovo i malo preglednije po kom si redosledu ti instalirao drajvere i po mogucstvu oznake sa HP - ovog sajta za sve te drajver (ovo nije neophodno) jer tamo na sajtu ima dosta nekih stvari za sta mislim da mi i ne treba. I da li bi mogao da postavis ovde screenshot tvog Task menadzera da vidim kako ti prikazuje procesore. Ja mislim da meni prikazuje samo jedan. Prikazuje mi isto kao na desktopu gde imam PIV i ovde gde imam dvojezgarni. Ako hoces posalji mi na private svoj screenshot ili na mejl. Hvala ti na ovim odgovorima do sad!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce18.06.2008. u 00:33 - pre 193 meseci
Onaj redosled koji sam dao je moj grubi podsetnik sta treba kad instalirati , po grupama. Ono sto pise plus nemoj da te zbunjuje , to je samo estetika :-) Na primer . Ono sto pise wifi ,u to spada instalacija drajvera za sve vrste bezicnog povezivanja koje on nudi (u okviru grupe redosled nije kritican), sa assistantom na kraju. Neka ti to bude kao skica. Nema sanse da pisem svaku stavku pojedinacno mnogo ima za kuckati preko N73 :-) . I da trebalo bi ga restartovati kad trazi a i kad ne trazi s'vremena na vreme . Nemoj da te mrzi :-) Evo skrinsota Task Managera .



[Ovu poruku je menjao stil dana 18.06.2008. u 01:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pkt

Član broj: 67358
Poruke: 31
*.beobug.com.



Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce18.06.2008. u 01:05 - pre 193 meseci
OK hvala ti na odgovorima. I meni ovako prikazuje Task Manager. Instaliracu ponovo windows pa cu javiti. Pozdrav i hvala.

P.S. Odakle da skinem ovakav skin za Windows kao tvoj :)?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce18.06.2008. u 01:24 - pre 193 meseci
Za skin kljucne reci : Royale 2006
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: HP 6715b, problem sa hibernaciom, displej saren i trepce

[ Pregleda: 2956 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.