Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kuciste kompjutera pod naponom

[es] :: Ostali hardver :: Kuciste kompjutera pod naponom

[ Pregleda: 3566 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Piga Biva

Član broj: 176489
Poruke: 32
91.150.104.*



Profil

icon Kuciste kompjutera pod naponom24.06.2008. u 01:12 - pre 192 meseci
Silom prilika sam naucio da kompjuter treba ukljuciti u uticnicu koja ima odgovarajuce uzemljenje. U suprotnom se moze dogoditi da vas malo pecne struja kada dodirujete kuciste jer ce isto biti pod naponom. U mnogim zgradama nema pravog uzemljenja, nego je uradjeno tzv. nulovanje sto je posebna prica. Ono sto me interesuje jeste da li je ta pojava, mislim na kuciste pod naponom kada je kompjuter ukljucen na uticnicu koja nema uzemljenje, normalna pojava kod svih kompjutera ili se ipak radi o tome da se to javlja samo kod onih manje kvalitetnih napajanja ili kucista?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Kuciste kompjutera pod naponom24.06.2008. u 22:02 - pre 192 meseci
normalna pojava.
U atx napajanju pc-a postoje na primarnoj ulaznoj strani dva blok kondenzatorcica obicno 4,7 nanoF koji su spojeni od krajeva ac napajanja na masu. Kroz njih struja curka ako preko sebe uzemljis komp i ne moze da te ubije ili ozlijedi jer je struja koja protjece ogranicena kap. otporom tih kondenzatora. Al da pecne...pecne.
Drugo, monitor isto ima svoju masu koja "visi u zraku" i kad se spoji preko VGA kabla na komp, desi se i to. Nadalje zna biti veselo i sa povezivanjem sa TV-a...

 
Odgovor na temu

Piga Biva

Član broj: 176489
Poruke: 32
79.101.68.*



Profil

icon Re: Kuciste kompjutera pod naponom25.06.2008. u 09:18 - pre 192 meseci
Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Kuciste kompjutera pod naponom

[ Pregleda: 3566 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.