Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nikon D 60 kit, da li se isplati?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Nikon D 60 kit, da li se isplati?

[ Pregleda: 4592 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Radojevic
Beograd-Mladenovac

Član broj: 38374
Poruke: 97
79.101.71.*

ICQ: 252629386
Sajt: www.prohib.com


Profil

icon Nikon D 60 kit, da li se isplati?28.06.2008. u 21:48 - pre 191 meseci
E sada, bas se ne razumem u dSLR aparate i jedan moj drug pocinje profesionalno i namerava da uzme D 60, pa da pitam da li se isplati, i ako ne, sta uzetu u tom cenovnom okviru.

Hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

abu simbel
beograd

Član broj: 159240
Poruke: 106
*.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Nikon D 60 kit, da li se isplati?28.06.2008. u 22:55 - pre 191 meseci
Svi su aparati isti, sa svakim mozes da naslikas losu sliku.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Nikon D 60 kit, da li se isplati?29.06.2008. u 11:34 - pre 191 meseci
Ozbiljna mana tog D60 je što nema AF motor ugrađen u telo. Kod Nikona, naime, postoje objektivi koji imaju motor u sebi i oni bez problema fokusiraju na svim telima ali zato ima i sjajnih Nikon objektiva koji nemaju AF motor u sebi već koriste ovaj u telu fotoaparata. Koji objektivi imaju motor a koji ne moraš se raspitati kod nekog stručnijeg ali ova mana je nešto što ga bar po meni, potpuno isključuje iz razmatranja o kupovini. Pogotovo što ima da se kupi odličnih, što polovnih, što novih ali generacijski starijih objektiva koje, praktično, nećeš moći potpuno konforno da koristiš na tom telu. 50/1.8 npr. Neće biti autofokusa.

Od tela, D40 i D60 nemaju AF motor a ovi ostali D80 i nagore imaju. Ako hoće baš Nikona, D80 je minimum za ozbiljnije razmatranje. D50 takođe ima AF motor ali on se više ne proizvodi.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nikon D 60 kit, da li se isplati?29.06.2008. u 11:37 - pre 191 meseci
To je baš, baš velika mana i u mnogome diskvalifikuje ovo telo iz kategorije "best-buy", a u svetlu onoga što nikondžije stalno potenciraju - lake i jeftine nabavke starih, a dovoljno dobrih objektiva. Ne kažem da je to nekakav ozbiljan hendikep za svakoga, ali za većinu jeste. Ako se pak priča samo o novijim AF objektivima, onda je to druga priča.

Kit je, po meni, sasvim OK, pogotovo za nekoga ko ne traži novotarije tipa LV i tome slično, a zadovoljio bi ga kit objektiv, što se raspona tiče.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
91.150.102.*

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Nikon D 60 kit, da li se isplati?30.06.2008. u 12:56 - pre 191 meseci
Nedostatak kuplunga - srafcigera za fokus na starijim objektivima je manje vise i ocekivan. Vecina vlasnika najjeftinijih DSLR tela i nema vise od jednog objektiva - obicno kupljenih u kitu sa samim DSLR telom. Ili imaju neki od all-around "turistickih" objektiva, kojih postoji sasvim solidan izbor sa svojim fokus motorom.
Dakle ova na prvi pogled "velika" mana, ciljnoj grupi ove klase tela i nije bas tako velika.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Nikon D 60 kit, da li se isplati?30.06.2008. u 16:11 - pre 191 meseci
Slažem se. Samo sam se osvrnuo na večit argument iz N tabora, o dostupnosti starijih objektiva. Neki ljudi su rođeni NAKON ere potpuno manuelnog pedalanja objektivima i nemaju razlog da se vraćaju na kurblu - AF im je normalan koliko ih kupovina 'leba svako jutro.

Zato i kažem - D60 je, bez obzira na to što pripadam drugom taboru, sasvim solidno telo. U kombinaciji sa kit objektivom, sasvim upotrebljivo. Ako ipak u perspektivi postoji i želja za poboljšanjem sistema (stakla itd), nekako mi je logičnije nategnuti se za D80, jer se dobija više, za ne baš preterano višu cenu. E sad, tu onda počinje da bude zanimljiv i Canon, ali to nije tema ove teme.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Nikon D 60 kit, da li se isplati?30.06.2008. u 19:16 - pre 191 meseci
Citat:
Nemanja Radojevic: E ...jedan moj drug pocinje profesionalno i namerava da uzme D 60


Nije bas najjasnije pitanje... sta znaci to "profesionalno"? U Srba je to cesto onako odokativna ocena da je neko ko kupi DSLR "profesionalac". Profesionalac (bez navodnika) je neko ko sa time pravi pare, sto naravno ne znaci da se sa D60 ne mogu praviti pare (video sam u vrticu tipa koji slika decu sa deda-mrazom sa D40 i 18-200...).

Sto se tice samog D60... za te pare nema nista bolje to je sigurno. Malo lagano telo, dobra rezolucija, odlican dinamicki raspon... nijedan kompakt (makar kostao i 1000 evra) ne moze da pridje nijednom DSLR-u, pa samim tim ni D60-ici. Razlog je velicina senzora. Na D60 i DX formatu uopste to je 24x16 mm, a na kompaktima oko 8x6 mm ili manje...
A sto se tice starih AF objektiva, mislim da je njih moguce zakaciti, ali onda mogu da se koriste samo za manuelno fokusiranje sto i nije neki poseban problem. Ako recimo pazaris 80-200 f2.8 za 300 evrica, a koji ladno moze da se poredi (po kvalitetu slike) sa novim 70-200 f2.8, koji pri tom kosta daleko preko 1000 evra, za te pare se isplati malo manuelno fokusirati (ko ima volju naravno... mada ce ta kombinacija da izgleda malo smesno s obzirom na nesrazmeru)
Moguce je kaciti i manuelne objektive, ali onda ne radi matrix merenje, sto opet niej poseban problem (digitalna fotografija bar nista ne kosta) skljocnes par puta i dobices dobar rezultat.
Neko gore rece da i sa najboljim aparatom mozes da napravis losu sliku i to je tacno, ipak ne slika aparat, nego fotograf...

Pozz
 
Odgovor na temu

acoobradovic

Član broj: 65293
Poruke: 133
77.222.24.*



+1 Profil

icon Re: Nikon D 60 kit, da li se isplati?04.07.2008. u 15:05 - pre 191 meseci
Juce probah Nikon D 60 kod prijatelja.Donio ga je iz USA sa VR kit objektivom i objektivima 16-85 3.5 5.6 VR i 70-300 4.5 5.6 VR koje je namijenio za dolazeci D 90.Aparat nikako nije los za tu cijenu,nedostatak motora za autofokus u tijelu je najgora stvar koju bih ja nasao kao zamjerku zbog nemogucnosti koriscenja starih objektiva od kojih prijatelj kaze da mu najvise nedostaje 50-tica posto on ima samo nove objektive.Steta sto ne stavise bar 5 autofokus tacaka.Uglavnom aparat puno bolje lezi u ruci od canona 400 D.Aparat je bas brz, a ono sto me je odusevilo je brzana i preciznost autofokusa narocito sa 16-85 VR i sa 70-300 VR koji je mozda malo sporiji u fokusu. VR kit je nesto sporiji ali ni on ne masi fokus.Probali smo fokus sa test kartom i aparat ne masi ni milimetar za razliku od Canon 400 d koji ima nas drugi prijatelj i koji zna ponekad da zezne stvar.Probali smo da sa stativa fokusiramo na predmete na raznim odstojanjima i da zatim to ponavljamo uz ocitavanje vrijednosti na skali odstojanja i samo VR kit je pravio ponekad minimalna odstupanja dok 16-85 i 70-300 ne grijese ni milimetra.Ne znam dal je za tako dobar autofokus zasluzniji objektiv ili tijelo?Ja sam odusevljen sa 16-85 i puno je bolji od canon-ovog 17-85 koji je bio na 400 D.Jedina losa stvar je da taj objektiv nekako ne trpi UV filtere koje smo isprobavali na njemu i dolazi do pojave duhova i nekih odsjaja kad se u kadru nadju sijalice npr.Probali smo dvije zelene hoya-e,cokin i jednu izgrebanu sigmu sa kojom jedino nije bilo problema osim sto je izgrebana.Ne znam dal ima veze sto su filteri bili od 72mm i stavljani su preko adaptera. Isti ti filteri su stavljani na 18-70 i stari 24-120 i tamo duhova nema.Interesuje me sta je posrijedi,kvalitet filera ili je to uobicajeno kad se koristi adapter sa veceg navoja na manji,ako neko moze da mi odgovori.
Sve u svemu D 60 je solidan aparatic za amatere koji nemaju zalihu starih Nikon objektiva ili nemaju namjeru da ih kupuju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Nikon D 60 kit, da li se isplati?

[ Pregleda: 4592 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.