Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?

[es] :: E-Poslovanje :: U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?

[ Pregleda: 5903 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?02.07.2008. u 01:57 - pre 191 meseci
Doslo je vreme da otvorim racun u banci. Dinarski i devizni..
proslih 2 nedelje zamaram svoj mozak, listajuci net, i pozivajuci call centre... i sto je najgore, za sada imam racune u tri banke i nisam zadovoljan ni jednom

1. Volksbanka [trazi 5000 za izdavanje debitnih kartica u koliko nemate redovna mesecna primanja]

2. Raiffeisen banka [na visa electron su mi i devizni i dinarski racun. devizni mi se koristi u inostranstvu a dinarski u zemlji. medjutim ako ostanem bez sredstava dok sam u inostranstvu uplatu na racun ne moze da izvrsi niko izuzev ovlascenih lica, kartica nije cipovana]

3. juce sam otvorio racun u erste banci... oni mi deluju ok samo mi je njihova poslovnica daleko, i nemaju mogucnost internet kartice

evo sta meni treba:

1. Banka koja pri otvaranju racuna izdaje debitne kartice [kreditne me ne zanimaju]

2. mogucnost da se te kartice koriste u inostranstvu [kao kod erste banke, dobijam maestro karticu koja je vezana za moj devizni racun i visa electron koja je vezana za moj dinarski racun. kada odem u inostranstvo, mogu kosititi i visa electron stim sto mi se onda isplacuje novac u valuti zemlje u kojoj se nalazim, i svako moze vrsiti uplatu na taj racun, a mogu da koristim i maestro]

3. SMS obavestanja

4. E-banking

5. Internet kartica [kao visa virtuon]

6. I bilo bi dobro da je banka clanica lanca... recimo u Hypo banci se ne naplacuje provizija u koliko u HR i BiH.... podizete novac na hypo bankomatima... dok se u ostalim bankama naplacuje provizija

ako se setim jos necega, napisacu
 
Odgovor na temu

aleksm
Aleksandar Mali
Bg/BC

Član broj: 9434
Poruke: 61
194.247.208.*



Profil

icon Re: U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?03.07.2008. u 13:29 - pre 191 meseci
Da li si gledao kakvi su uslovi u Komercijalnoj banci. Prilikom otvaranja tekuceg racuna dobijas Visa electron karticu, a mozes odmah da podneses zahtev za Visa clasic karticu, koja je takodje debitna i vezana je za devizni racun (koji je isto potrebno otvoriti). U inostranstvu koristis Visa clasic i prilikom placanja nema nikakve provizije, dok prilikom dizanja gotovine sa bankomata naplacuje se provizija. Visa electron je kao i bilo koja druga electron kartica, nema provizije ako dizes novac sa bankomata Komercijalne banke... E da, sto se tice placanja preko interneta ja sam koristio ovu Visu clasic (poseduje trocifreni kod na poledjini kartice) za rezervacije u pojedinim hostelima i sve je prolazilo bez ikakvih problema. Postoje SMS obavestenja, kao i e-banking i to je besplatno. Za detalje najbolje da proveris na sajtu ili kod njih jer ne znam da li su u medjuvremenu menjali neke uslove.

Proveri i kakvi su uslovi u banci Intesi, jer i oni imaju neke kartice samo nisam siguran koje su debitne, a koje kreditne.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
93.86.31.*



+144 Profil

icon Re: U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?05.07.2008. u 01:17 - pre 191 meseci
Citat:
aleksm:Postoje SMS obavestenja, kao i e-banking i to je besplatno.


Nije više, pogledaj :OVDE
 
Odgovor na temu

predragi

Član broj: 7422
Poruke: 345
87.250.52.*



Profil

icon Re: U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?06.07.2008. u 22:10 - pre 191 meseci
U Komercijalnoj će ti biti najeftinije samo ako ne prijaviš web i sms , inače će te odrati , 80 dinara mesečno radio ti račun ili ne.Održavanje je 80 din kad ti radi račun, kad ne radi nemaš troškove.Devizni račun ne košta ništa.Visa electron ne košta ništa, Visa Clasic 300 din tromesecno , radi provereno na internetu, Master 300 dinara tromesecno radi provereno u inostranstvu ( Grčka , Mađarska )
 
Odgovor na temu

nmaric
Nikola Maric
Beograd

Član broj: 55251
Poruke: 18
212.200.65.*



Profil

icon Re: U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?06.07.2008. u 22:26 - pre 191 meseci
Hypo Banka je za mene bila najbolji izbor, jer je to jedina banka u Srbiji koja nema samo znacku strane banke, vec je stvarno u lancu sa svim ostalim Hypo bankama u Evropi.
Zbog toga je prenos sredstava sa racuna iz inostranstva na racun u Srbiji sa minimalnom provizijom od 0,1%, dok je ta ista usluga kod ostalih od 2-3%!!!

Ljudi, to je razlika 20-30 puta u naplati provizije!!! Na primer, na transfer od 10.000€ u Hypo banci je provizija 10€, a ovi ostali vam maznu od 200-300€ ... STRASHNO!!!!
 
Odgovor na temu

aleksm
Aleksandar Mali
Bg/BC

Član broj: 9434
Poruke: 61
194.247.208.*



Profil

icon Re: U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?07.07.2008. u 15:40 - pre 191 meseci
Pazi stvarno, sad sam tek video da su mi skinuli jos 80 dinara za SMS/WEB. Pogledao sam obavestenja i video da od 30.06.2008. naplacuju 80 dinara odrzavanje WEB/SMS-a ali ukidaju proviziju na sva placanja putem WEB-a.
 
Odgovor na temu

Mirko BGD
Mirko BGD
IT manager
Beograd

Član broj: 32842
Poruke: 82



+1 Profil

icon Re: U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?07.07.2008. u 18:02 - pre 191 meseci
Pored Hypo, Societe i Erste su banke koje pripadaju lancu velikih svetskih banaka, Ja sam se opredelio za Erste... ok su, nema provizije pri podizanju novca u inostranstvu na Erste bankomatima visa electron i maestro treba da dobijem ovih dana pa cu javiti kakvi su mi utisci...
inace odrzavanje je 150din + 50din SMS i E-banking
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: U kojoj banci da otvorim devizni i dinarski racun?

[ Pregleda: 5903 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.