Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ksenon za skuter

[es] :: Elektronika :: Ksenon za skuter

[ Pregleda: 6423 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

T.E.T.R.A.B.U.S.
Ljubisic Nenad
Radni sto
Bg

Član broj: 5937
Poruke: 130
*.beogrid.net.

ICQ: 154095862


Profil

icon Ksenon za skuter02.07.2008. u 11:22 - pre 191 meseci
Pozz svima, imam jednu dilemu vec odavno hocu da stavim ksenone na skuter i sve bi to bilo dobro da skuteri imaju konstantro 12v za farove, pada i na 6v u leru, verujem da bi to bilo jako lose za onu elektroniku. E sad kako da prepravim instalaciju tj da li smem da opteretim regler na skuteru ili moram da trazim neko drugo resenje.

Ljuba
RUSI SU PRVI OSVOJILI KOSMOS
 
Odgovor na temu

Billy_boy

Član broj: 13944
Poruke: 354
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: Ksenon za skuter05.07.2008. u 00:28 - pre 191 meseci
Skuter ima u pravilu dupli regler - jedan regulira punjenje, drugi svijetla. Za staviti ksenonke, trebao bi , ovisno o namotaju, spojiti namotaj od punjenja i namotaj od svijetla preko dioda koje mogu podnijeti dovoljnu struju i staviti jači regler, te kako sad imaš veću potrošnju struje na leru, trebao bi ti vjerojatno i veći akumulator ili barem bi ti svijetla trebala biti ugašena dok je motor ugašen (tipa dok verglaš). To se isto može riješiti preko releja koji je spojen između dioda i reglera (s jednim malim regulatorom napona, da ne izgori).

Onda još tu ide i pitanje grijanja, s obzirom da je far od skutera relativno mali, a čak ako misliš stavljati pravi xenon far s lećom, taj far je u plastici koja pri povišenju temperature ubrzano stari, pa popucaju nosači.

Kad to sve riješiš, ostaje ti pitanje tehničke ispravnosti skutera!
 
Odgovor na temu

T.E.T.R.A.B.U.S.
Ljubisic Nenad
Radni sto
Bg

Član broj: 5937
Poruke: 130
*.beogrid.net.

ICQ: 154095862


Profil

icon Re: Ksenon za skuter05.07.2008. u 02:24 - pre 191 meseci
JA sam kapirao da iskoristim kablove koje vec imam za farove pa da to stabilisem jer verujem da ksenon radi na dc, a onda da napravim neki komparator koji ce u zavisnosti od napona da prebacuje sa akumulatora kada je prenizak napon fara.

Predpostavljam da moram da osmislim i neko kasnjenje paljenja farova jer bi se u istom trenutku kada verglam upalili farovi preko akumulatora (svetla su uvek upaljena)


Ja nisam otvarao alternator i pravo da ti kazem pojma nemam koliko zica izlazi iz njega, ali vidim da si napisao da postoji namotaj za svetla i namotaj za punjenje, i da postoje 2 razlicita reglera, ako je takav slucaj na svim skuterima onda cela ova moja zamisao nema smisla jer cu da preopteretim akum. a verovatno i regler koji ga puni.

Da te pitam, da li su ta 2 reglera iste amperaze i da li dolaze sa 2 razlicita namotaja i kad bih znao koje je prosecne snage alternator na skuterima i za koju su amperazu regleri.



RUSI SU PRVI OSVOJILI KOSMOS
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Ksenon za skuter

[ Pregleda: 6423 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.