Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.

[es] :: Linux aplikacije :: Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.

[ Pregleda: 9184 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.215.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.04.07.2008. u 03:09 - pre 191 meseci
Evo kako cete lako instalirati ovaj odlican program u Ubuntu 8.04:

1. Otvorite konzolu
2. Kucajte sledece:

Code:
sudo wget http://www.medibuntu.org/sources.list.d/hardy.list -O /etc/apt/sources.list.d/medibuntu.list
(trazice vam lozinku, unesite)

3. Kucajte dalje:

Code:
sudo apt-get update && sudo apt-get install medibuntu-keyring && sudo apt-get update


napomena: (mozda ce vas pitati da odobrite import kljuca, samo stisnite "Y" i Enter)

4. Konacno, kucajte za instalaciju:

Code:
sudo apt-get install googleearth-4.3


5. Kada se proces zavrsi, pitace vas samo da prihvatite "licence Agreement" (u konzoli), i kada prihvatite trebalo bi da sada imate Google Earth u Applications (meniju)

To je to.

Ukoliko primetite slabije performanse programa, kada startujete Google Earth, idite u meni View i iskljucite opciju "Atmosphere"
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.04.07.2008. u 18:33 - pre 191 meseci
Instalirao. Radi. Distribucija Mint Elyssa. Datum na slici 13 april, 2003 - je li to toliko stari snimci, gledao sam Ljubljanu?

Drugo, ne mogu da povecam fontove itd., sve je sicusno do zla boga. Ima jedna opcija u meniju, koja bi mogla da sluzi za to, ali je "nevidljiva".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.205.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.05.07.2008. u 03:44 - pre 191 meseci
Citat:
Instalirao. Radi. Distribucija Mint Elyssa.


Nacin instalacije koji sam opisao bi trebao da radi na svim Debianoidima, pa tako i na tvom Mint-u :)

Citat:
Drugo, ne mogu da povecam fontove itd., sve je sicusno do zla boga. Ima jedna opcija u meniju, koja bi mogla da sluzi za to, ali je "nevidljiva".


Tools ---> Options, pojavice ti se prva slika koju sam uploadovao,
zatim idi na "Choose 3D Font" i pojavice se druga slika, dalje ces se snaci :)

(prbaj da stavis i "Labels / Icon Size" na "Large", mozda i to pomogne)

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.05.07.2008. u 05:48 - pre 191 meseci
Citat:
Kernel-1: Tools ---> Options, pojavice ti se prva slika koju sam uploadovao,
zatim idi na "Choose 3D Font" i pojavice se druga slika, dalje ces se snaci :)

(prbaj da stavis i "Labels / Icon Size" na "Large", mozda i to pomogne)

Pozdrav.
Pre par i vise godina nisam dugo znao kako da povecam fontove u osnovnom meniju web browsera, sto mi je dvostruko tesko padalo - em ne vidim, em slutim da postoji neko resenje, a nigde ga nema i strasno me nerviralo.

Slicno je i ovde - u KDE postoji u kontrolnom centru ona opcija da GTK koriste svoje ili fontove i boje sistema, a za Gnome ne znam gde je to, ako uopste postoji. Pogledao sam na brzinu i nisam uspeo da nadjem bas to - da se osnovni meni i nazivi podmenija povecaju. Ovo sto si mi ti rekao je - pretpostavljam - za samu aplikaciju a to je bilo OK vec odmah.

Postoji opcija Properties, ali je nevidljiva, sto sam vec rekao, a sad sam nasao i sledece obavestenje:

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.28.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.05.07.2008. u 06:55 - pre 191 meseci
Citat:
Postoji opcija Properties, ali je nevidljiva, sto sam vec rekao, a sad sam nasao i sledece obavestenje:


Gde je ta opcija? Moze li screenshot? Properties cega?

U GLAVNOM MENIJU prozora programa Google Earth imas opciju

Tools gde je zadnja stavka na listi Options - i ides na to.

Kada kliknes na to, otvorice ti se onaj prozor sto sam ti dao u screen-shotu.

Za menjanje velicine fonta nije potrebano da budes nikakav GE+ user ili sta god vec tamo pise.
(kod mene radi, ne vidim zasto nebi i kod tebe) - znaci ova opcija promene velicine fontova nema veze
sa GNOME ili KDE podesavanjima, ona je vezana za ispise unutar samog Google Earth programa.

(recimo kao sto u Firefox-u menjas velicinu fontova sa Ctrl + ili Ctrl - bez obzira na podesavanja u gnomu ili kde-u,
znaci radi se o podesavanjima koja su vezana za samu aplikaciju i odnose se samo na nju)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.05.07.2008. u 15:17 - pre 191 meseci
Citat:
Kernel-1:(recimo kao sto u Firefox-u menjas velicinu fontova sa Ctrl + ili Ctrl - bez obzira na podesavanja u gnomu ili kde-u,
znaci radi se o podesavanjima koja su vezana za samu aplikaciju i odnose se samo na nju)
Pa to ti i ja kazem, u samoj aplikaciji je OK, ali nazivi menija i ostalo su sitni. Nasao sam jos gomilu stvari, koje su "nevidljive", ne mogu da se menjaju. A ako pogledas i ove slike sto si ti postavio, vidi se da je sve mnogo sitnije nego fontovi koje obicno koristim.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.28.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.05.07.2008. u 19:35 - pre 191 meseci
A ti mislis ne teeee fontove.... ah, pa nisam te razumeo, ja sam mislio na one ispise u samom
GE-u, znaci one LABELE i tako to.. a ne na meni gore.... e to ne znam kako da promenis :(

/edit: sad tek videh ovaj poslednji screen-shot sto si postavio, to sto su te opcije u okviru Edit menija
koji si otvorio "nevidljive" je sasvim OK (recimo Copy je nevidljivo jer nije nista selektovano za kopiranje
u klipbord, Paste je nevidljivo jer nije nista kopirano u klipbord, i tako dalje, da ne navodim za sve
postoje razlozi)

[Ovu poruku je menjao Kernel-1 dana 06.07.2008. u 04:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Google Earth instalacija na Ubuntu 8.04 UPUTSTVO za pocetnike.

[ Pregleda: 9184 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.