Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

instalacija software preko GPO u mrezi klijent server

[es] :: Windows mreže :: instalacija software preko GPO u mrezi klijent server

[ Pregleda: 2045 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
93.86.36.*



+3 Profil

icon instalacija software preko GPO u mrezi klijent server17.07.2008. u 20:53 - pre 192 meseci
dakle, napravio sam policu na serveru preko koje zelim instalirati neki msi (software) na klijent racunarima. dakle na serveru sam napravio folder i serovao ga tako da everyone ima samo read pristup. u tom folderu sam kopirao.msi fajl. na serveru sam napravio group policy gde sam u opciji user-software settings-new package stavio putanju do ovog foldera gde mi je msi i stavio mu assigned. ovom postavkom koliko sam ja skapirao svim korisnicima kad se sledeci put budu logovali bice instaliran ovaj software. mene interesuje kako mogu odrediti kojim korisnicima ce biti instaliran ovaj software jer nije potrebno instalirati ovaj software na svim klijent racunarima? da li se to moze odraditi samo kroz sharing and security ovog foldera gde mi je msi fajl ili nekako drugacije i kako. testirao sam na jednom klijent racunaru i instalacija je prosla ekstra,ali meni nije potrebno odraditi na svim klijentima
hvala?
 
Odgovor na temu

HamoHapic

Član broj: 112668
Poruke: 76
*.neo.res.rr.com.



Profil

icon Re: instalacija software preko GPO u mrezi klijent server18.07.2008. u 02:32 - pre 192 meseci
Napravi novu OU. Zatim u tu OU Move racunare na koje zelis installirati software
Zatim na tu OU stavi tu GPO Policy
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: instalacija software preko GPO u mrezi klijent server

[ Pregleda: 2045 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.