Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PGP Desktop, Public Key, Private Key

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: PGP Desktop, Public Key, Private Key

[ Pregleda: 3301 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

balkanpk
nezaposlen

Član broj: 188630
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon PGP Desktop, Public Key, Private Key23.07.2008. u 09:53 - pre 190 meseci
Zdravo svima,
treba mi pomoć oko kreiranja Public i Private Key u PGP Desktopu. Išao sam na File-New Key i nešto kreirao ali ne znam da li je to Public ili Private Key ili nije ni jedno od ta dva.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.eunet.rs.



+67 Profil

icon Re: PGP Desktop, Public Key, Private Key24.07.2008. u 12:00 - pre 190 meseci
verovattno si kreirao par , tj i javni i privatni kljuc , besmisleno je da imas samo jedan

mozes da ih poznas po duzini , javni je dosta kraci od privatnog kljuca , probaj da ih ekportujes pa pogledaj

jesi li ih privaio na neki key server ?
 
Odgovor na temu

balkanpk
nezaposlen

Član broj: 188630
Poruke: 10
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: PGP Desktop, Public Key, Private Key24.07.2008. u 14:00 - pre 190 meseci
Poenta je što ja kod kreiranja ne kapiram kad se kreirao Public a kad Private Key. Prilikom kreiranja jedino što mi je tražio bilo je da ukucam svoju frazu i nakon toga je stavio ključ u All keys i u Private keys. U čemu je onda razlika između Private i Public Key-a? Na servere nisam išao jer nisam smeo ništa da exportujem jer ne znam šta je koji ključ. Dakle, nisam iz dva odvojena postupka formirao ključ već samo iz jednog pa zato mislim da je to samo jedan ključ ali ne znam koji je tip.
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
93.86.114.*



+67 Profil

icon Re: PGP Desktop, Public Key, Private Key26.07.2008. u 19:24 - pre 190 meseci
pa stvar je u tome sto ti generises key pair , tj oba kljuca , koji su medjusobno zavisni , samo jedan privatni kljuc moze da dekriptuje poruke enkriptovane odredjenim javnim kljucem

znaci , u isto vreme se generise par kljuceva , od kojih je jedan prvatni , a drugi javni, ti nemas nikakve veze s njihovim generisanjem , passphraze ti sluzi samo da bi mogao sigurno da ih koristis na tom kompjuteru gde ti se nalaze , mada nije potreban ako si siguran da su ti kljucevi bezbedni

da bi mogao da ih koristis na drugom kompjuteru recimo , mozes da ih eksportujes

razlika izmedju javnog i privatnog kljuca je , pored duzine , u tome , sto javni kkljuc recimo posaljes meni , ja onda njime enkriptujem mail koji ti posaljem i samo ti u celom svetu mozes da ga procitas , jer jedino tvojim privatnim kljuce mozes da dekriptujes poruku enkriptovanu tvojim javnim kljucem , da nebi izlagao celu teoriju o ovome ovde, pogledaj na wikipediji ili negde vec, ima svuda
 
Odgovor na temu

[es] :: Security :: Kriptografija i enkripcija :: PGP Desktop, Public Key, Private Key

[ Pregleda: 3301 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.