Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je online instalacija programa buducnost?

[es] :: Windows aplikacije :: Da li je online instalacija programa buducnost?

[ Pregleda: 2320 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.neobee.net.



Profil

icon Da li je online instalacija programa buducnost?04.08.2008. u 22:14 - pre 191 meseci
Mozda je malo glupo pitanje (ili na pogresnom mestu)... Ali palo mi je nesto na pamet:

Yahoo Messenger i MSN se instaliraju tako sto se skine omanji fajl od megabajt-dva, a zatim se pomocu njega vrsi online instalacija. E sad... Zamislite kako ce kompjuteri izgledati za 20-ak godina (ukljucujuci i internet konekcije) mozemo li ocekivati da ce se jedan Photoshop ili neki drugi program od 100-ak MB-a ili cak vise (npr. igra od 5 GB) instalirati online?

Znaci, nema vise narucivanja CD-ova ili DVD-eva, niti skidanja Setup-fajlova... Uplatis im novac i oni ti onda online instaliraju program. Da li bi se na taj nacin suzbila piraterija?

pozz
...
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
91.150.99.*



+21 Profil

icon Re: Da li je online instalacija programa buducnost?04.08.2008. u 23:03 - pre 191 meseci
^ O tome se godinama već priča, ali pojednostavljeno rečeno ne o instaliranju softvera nego o rentiranju preko interneta... treba ti npr. Photoshop da uradiš nekakav posao, kreditnom karticom platiš iznajmljivanje na određeno vreme (kao film iz video kluba), dobiješ online pristup softveru, koji je instaliran na nekom serveru i to je to... po isteku zakupljenog perioda, više nemaš pristup nego sledećom prilikom platiš ponovo...
Čak se priča i o tome da će i čitav operativni sistem biti online, a da ćemo na našim računarima imati samo mogućnost da pristupimo internetu i ništa više... Naravno, računari će izgledati potpuno drugačije, internet će biti daleko brži... sve to jednog lepog dana u bliskoj budućnosti.

Do tad pogledaj kako ovo izgleda: Pixenate - Online Photo Editor (FREE)

PS
Trenutno mi je u poseti drugar, koji godinama radi za jednu veoma poznatu švajcarsku firmu, a baš mi je neki dan pričao kako već duže vreme njihova firma ima online podršku za umrežene računare... kuriozitet je da se podrška pruža preko servera u Indiji, odakle IT stručnjaci rešavaju sve eventualne probleme preko interneta direktnim logovanjem na mrežu firme u Cirihu...

 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Da li je online instalacija programa buducnost?06.08.2008. u 05:56 - pre 191 meseci
Hehe... Ja svo vreme gledao da ne izvalim ovde neku glupost kad ono - otkrio toplu vodu, lol :D

Pa nista onda... To bi bio finalni udarac pirateriji. Tada bi morao biti ne-znam-kakav haker da bi iskoristio neki program besplatno. :-) A o OS-u ni reci.. :-)
...
 
Odgovor na temu

RMAN
Milan Đukić
student
Knićanin

Član broj: 32492
Poruke: 1166
*.zrlocal.net.



+5 Profil

icon Re: Da li je online instalacija programa buducnost?06.08.2008. u 21:59 - pre 191 meseci
Naci ce se uvek neki covek sa dva mozga
Eureka!

MILAN DJUKIC
D J U K A
 
Odgovor na temu

marrre
marko alaric

Član broj: 81165
Poruke: 21
79.101.251.*



Profil

icon Re: Da li je online instalacija programa buducnost?08.08.2008. u 22:37 - pre 191 meseci
Izvinite sto koristim ovu temu ali moram da postavim pitanje koje ima slicnosti sa samom temom.
Da li postoji server na kome mogu da uploadujem neki program i da ga virtualno pokrenem i da radi 24h nezavisno od toga da li sam ja online ili offline.
Nasao sam sajt http://www.jooce.com/ koji predstavlja virtualni desktop gde mozes kaciti svoje fajlove i sa koga mozes koristiti yahoo, msn i ostale messengere (sto je korisno ako si na nekom racunaru koji nema instalirane doticne programe) ali ne mogu pokrenuti programe koje ja zelim.
Preciznije, zelim da simuliram moje prisustvo na internetu na pojedinim sajtovima i kada sam offline.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Da li je online instalacija programa buducnost?

[ Pregleda: 2320 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.