Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hitno potrebna pomoc oko izvještaja

[es] :: Access :: hitno potrebna pomoc oko izvještaja

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

speedx
Duško Borić
student
Teslić

Član broj: 190751
Poruke: 45
*.teol.net.



Profil

icon hitno potrebna pomoc oko izvještaja14.08.2008. u 22:59 - pre 190 meseci
Ovako posto sam skoro poceo sa programiranjem u Accessu potrebna mi je pomoć oko izveštaja a problem je sledeći:

Napravio sam upit a potom na osnovu njega sam uradio izvještaj i to sve lepo funkcijoniše, ali imam jedan kriterijum za izveštaj a to je da mi izbaci podatke samo one koje se nalaze izmedju dva odredjena datuma koja bih unjeo prije otvaranja izveštaja.

U tabeli imam samo jedan datum a to je datum unosa podataka.. pa bih na osnovu tog datuma da izvučem izveštaj koji bi bio izmedju dva određena datuma...

Nadam se da sam bio dovoljno jasan.. pa bih vas zamolio ko zna i ko moze da mi pomogne..

Unapred hvala..
forum-republike-srpske.com/
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
85.94.115.*



Profil

icon Re: hitno potrebna pomoc oko izvještaja15.08.2008. u 01:50 - pre 190 meseci
Ako ti nije problem, postavi bazu sa potrebnim tabelama i tim upitom, lakse je da to napravimo pa ti onda objasnimo. Ovako mozemo do sjutra da se razgovaramo... :)
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: hitno potrebna pomoc oko izvještaja15.08.2008. u 06:14 - pre 190 meseci
Slično pitanje i rešenje u vezi datumskog perioda kao kriterijuma za izveštaj imaš ovde: http://www.elitesecurity.org/t308113-0#1842138
 
Odgovor na temu

speedx
Duško Borić
student
Teslić

Član broj: 190751
Poruke: 45
*.teol.net.



Profil

icon Re: hitno potrebna pomoc oko izvještaja16.08.2008. u 22:32 - pre 190 meseci
Snasao sam se nekako ali nije mi bas naj .. uradio sam sledeće:

Napravio sam tabelu u koj imam podatke datum_od i datum_do i na osnovu nje napravio obicnu formu sa imenom datum, a potom sam u Qveriju na datumu stavio sledeći kriterijum:

>=[Forms]![datum]![datum_od] And <=[Forms]![datum]![datum_do]

i to mi sve super funkcioniše samo problem je sledeći:

kada mi izbaci da upišem početni datum piše ovako Forms!datum!datum_od i kad pritisnem OK onda kaze Forms!datum!datum_do , ali ja bih hteo da mi pise jednostavno "Upisite pocetni datum" i "Upišite krajni datum" i da mi onda izbaci podatke izmedju ta dva datuma i ako moze da mi ta dva unosa budu jedan ispod drugog da ne moram upisat jedan datum pa enter pa drugi datum pa enter nego da odma upisem obadva datum i godtovo...

Mozda sam malo zakomplikovao ali se nadam da cete mi pomoći jer to mi je jako važno...


Unapred hvala.

forum-republike-srpske.com/
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.86.*



+21 Profil

icon Re: hitno potrebna pomoc oko izvještaja17.08.2008. u 00:32 - pre 190 meseci
Citat:
speedx:

>=[Forms]![datum]![datum_od] And <=[Forms]![datum]![datum_do]

i to mi sve super funkcioniše samo problem je sledeći:

kada mi izbaci da upišem početni datum piše ovako Forms!datum!datum_od i kad pritisnem OK onda kaze Forms!datum!datum_do , ali ja bih hteo da mi pise jednostavno "Upisite pocetni datum" i "Upišite krajni datum" ...


Probaj u queriju umesto gornjeg izraza da postaviš [Unesite početni datum] i [Unesite krajnji datum]

Npr.
>=[Unesite početni datum] And <=[Unesite krajnji datum]

ili bolje da možda koristiš "Between" umesto >= / <=
...
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2828



+45 Profil

icon Re: hitno potrebna pomoc oko izvještaja17.08.2008. u 07:04 - pre 190 meseci
Predpostavljam da ti te poruke piše u prozoru "Enter Parameter Value". To znači da nisi napravio formu i na njoj dva datumska unbaund polja kao što piše u navedenoj temi. Ako jesi onda ti se forma ne zove "datum" kako si nveo u referenciranju ili se polja ne zovu "datum_od" i "datum_do" baš kako si spomenuo u prethodnom postu. Našto od ovog je sigurno. U principu možeš i u prozorima "Enter Parameter Value" da uneseš datumske vrednosti ali ako hoćeš da prvo uneseš oba datuma i pokreneš izveštaj onda je mnogo elegantnije da postupiš kao u uputstvu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: hitno potrebna pomoc oko izvještaja

[ Pregleda: 2446 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.