Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prosto knjigovodstvo

[es] :: Vodič za posao :: Prosto knjigovodstvo

[ Pregleda: 10619 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedjao1
Stanković Pedja
city 016
leskovac

Član broj: 171295
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Prosto knjigovodstvo20.08.2008. u 15:02 - pre 190 meseci
Otvorio sam pekarsku radnju u kojoj prodajem svoja peciva.Javila mi se potreba za prodajom jogurta i sokova.Za to mi je potrebna kalkulacija.Kako i gde upisujem kalkulacije s obzirom da sam paušalac?Šta je dvojno knjigovodstvo?
Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo20.08.2008. u 15:32 - pre 190 meseci
mozda ti ova tema bude od pomoci http://www.elitesecurity.org/t297971-Prosto-knjigovodstvo (nisam je prelsitao detaljno, ranije sam citao, mozda ti ne bude od pomoci)
ili neka druga tema http://www.elitesecurity.org/p...rch&SubmitType=Ovog+foruma

Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo20.08.2008. u 19:18 - pre 190 meseci
Imaš obrazac za maloprodajnu kalkulaciju na kojoj upisuješ nabavnu cenu, razliku u ceni, porez i maloprodajnu cenu. Maloprodajni iznos treba da upisuješ kao nabavku u trgovačkoj knjizi.
S obzirom da imaš radnju i uz to si paušalac, dvojno knjigovodstvo ti definitivno nije potrebno. Dvojno knjigovodstvo je knjigovodstvo u kojem svaku promenu upisuješ na određeni konto.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo20.08.2008. u 19:22 - pre 190 meseci
S obzirom da je trgovac, pravo je pitanje kako je uopšte postao paušalac, pošto ta dva nikako ne idu zajedno.
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.92.*



+9 Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo20.08.2008. u 20:15 - pre 190 meseci
Pekarska radnja nije trgovinska radnja, svaki vlasnik pekarske radnje moze da bira da li ce biti oporezovan pausalno ili po stvarnom prometu.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo20.08.2008. u 20:19 - pre 190 meseci
OK, ali svejedno gubi pravo na paušalno oporezivanje sada kada želi da se proširi na prodaju jogurta i sokova (za koje pretpostavljam da nisu iz sopstvene proizvodnje :)
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo20.08.2008. u 23:17 - pre 190 meseci
Ne mora da izgubi status paušalca, jer je to pomoćna, a ne osnovna delatnost. Ali, ipak mora da vodi trgovačku knjigu.
Naravno, poreska uprava mu uvek može oduzeti status paušalca.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.92.*



+9 Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo20.08.2008. u 23:48 - pre 190 meseci
Tacno tako, coveku je osnovna delatnost proizvodnja peciva. A status pausalca se gubi ako promet poraste toliko da je iznos pausala manji od iznosa koji bi platio kada bi bio oporezovan po stvarnom prometu. Niko nikada to zvanicno nece reci, ali iznos pausala je zapravo minimum minimuma kojim je drzava zadovoljna da ti uzme.

Za jogurt i sokove ce se verovatno interesovati i sanitarna inspekcija, u vezi uslova skladistenja i prodaje; meni su cak nesto pricali u stilu da treba da registrujem i trgovinu, i da moram da ispunjavam uslove (skoro) kao dragstor da bih prodavao jogurt, sokove i hleb. Od prodaje hleba sam odustao, a jogurt i sokove prodavao na crno. Kada mi je dosla sanitarna, nisu ni pogledali frizider , sto ne znaci da ce i kod tebe biti tako. Radnja mi je radila 2001.-2003., kada propisi nisu bili tako rigorozni kao sada.

@pedjao1:
Ne znam koliko dugo radis, cini mi se odnedavno, ali bih ti toplo preporucio da nadjes knjigovodju ili agenciju za vodjenje knjiga, i to nekog ko vec vodi knjige nekoj pekari, zbog specificnosti delatnosti. Ja sam imao knjigovodjicu koja je vodjenje knjiga za pekaru ucila na meni, i ne bih ti to preporucio.
I porazgovaraj sa drugim vlasnicima pekara, ne sa jednim vec sa vise njih, skupljaj informacije, iskustva, upijaj, trebace ti.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

pedjao1
Stanković Pedja
city 016
leskovac

Član broj: 171295
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo21.08.2008. u 13:50 - pre 190 meseci
Hvala svima.Puno ste mi pomogli.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Prosto knjigovodstvo24.08.2008. u 09:01 - pre 190 meseci
Peđa, bio bih ti jako zahvalan da mi napišeš koliko ti je bilo novca potrebno za otvaranje pekare. Ako nađeš vremena posalji mi privatnu poruku. Najvise me zanima koliko je postrebno za masine kao i enterijer radnje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Prosto knjigovodstvo

[ Pregleda: 10619 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.