Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika Piramida i Sveto Pismo

elitemadzone.org :: MadZone :: Velika Piramida i Sveto Pismo

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59794 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 17:05 - pre 249 meseci
Ha-Ha-Ha!
I dok vi skupite jos drva za lomacu ja cu da prozborim i ovo:
a) sveti broj Pi = 3,14159
2 x 3,14159 = 6,28315

b) po Velikoj piramidi Adam je stvoren po navrsenih 5718 godina od pocetka stvaranja svijeta, a isto toliko litara je volumen nise u Kraljicinoj odaji Velike piramide.

c) Uzecemo hiljadu puta vecu vrijednost broja 6,28315 i to kao broj godina od Adamovog stvaranja:
5718 + 6283,15 = 12001,15 godina od pocetka stvaranja svijeta ili 4626,268 godina od Nojevog potopa i to od onog dana donosenja maslinove grancice 7374,882 godina od pocetka.

d) 4262,268 godina = 1689707,377 dana = 25357,14797 litara

e) Po Velikoj piramidi specif.tezina Zemlje je 5,523508303:
25357,14797 x 5,523508303 = 140060,4174 litara = 8547004,892 kubnih inchi =
= 206,06 x 226,69 x 182,9733732 inchi = sirina x duzina x visina Kraljicine odaje koja je simbol Zemlje.

Ocekujem jos priloga za smijeh.
Pozdrav!




IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 17:31 - pre 249 meseci
Je l' imas neki program koji vadi te brojeve iz tih istorijskih podataka i sabira ih, mnozi i deli dok se nesto ne poklopi?

//update:
Za one koji nisu u toku, sajt iz prve poruke vise ne radi ali sadrzaj sajta mozete naci ovde:
http://web.archive.org/web/20031208141256/http://www.vidusa.net

[Ovu poruku je menjao srki dana 18.10.2004. u 23:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 18:18 - pre 249 meseci
Program?Dok se nesto ne poklopi?
Pa kad se nesto desi jednom,kazemo da je to slucaj.
Kad se desi dvaput,pocinjemo u nesto sumnjati.
Kad se desi tri i vise puta,onda je to vec DOKAZ.
Ja ne mogu ovdje iznositi jos dokaza,jer pravila ovog foruma su jasna:i vlasnici ovog sajta postaju suvlasnici kazanog materijala.Ipak,moj trud je MOJ trud.I ako mene vec oglasavaju za jeretika,zasto da jos neko to postaje.
Dakle,nema nikakvog programa.Jedini program je Velika piramida sa svojim mjerama.
IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 22:26 - pre 249 meseci
Ajde onda objasni zasto si zao?

Ja sam lepo ostavio dokaz na pocetku threada da se iz tvog imena vidi da si olicenje ZLA.

BTW: Kako ti kupujes mleko? "Dajte mi dva biblijska pedlja mleka, a doci cu za pola litra vremena da uzmem i hleb".


Ne znam kako da ti ovo saopstim na fin nacin, ali ti si zreo za strucnu pomoc.
 
Odgovor na temu

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 22:50 - pre 249 meseci
Manimo suplje price,prijatelju.U svakom covjeku ima i dobra i zla,ali to je za psihologiju.Malo strucnija,objektivna kritika,a ne subjektivna ocjena moje licnosti.
IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 22:53 - pre 249 meseci
Citat:
Manimo suplje price,prijatelju.U svakom covjeku ima i dobra i zla,ali to je za psihologiju.Malo strucnija,objektivna kritika,a ne subjektivna ocjena moje licnosti.


Ako cemo da se manemo supljih prica, onda se mani budalastina, numerologije, mesanja baba i zaba.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 22:56 - pre 249 meseci
Citat:
tizza:
Otvorite oci (izracunajte broj)... :)
Pricu sam cuo jos u doba Milje Vujanovic -Regulus i pokojnog Milica od Macve ali ovaj tip (idiot) je to detaljno objasnio:
Citat:
So when I was in Israel, I asked my host, how you spell out the word six hundred sixty-six in Hebrew. He said, "Well, the word six is pronounced 'shesh'. The sound "sh" is:


So if you put six, six, six, together, that would be shesh, shesh, shesh, three times.
...


Ne kontam kakve veze ima broj "šeš" sa ovom temom al...
Šeš se piše ovako שש (dva puta ש) a 666 se piše שש מאוד שישים ושש tako da i nije baš onako kako je na slici...

Inače ubite me al ja ne kontam o čemu vi pričate. Ne kontam kakve veze ima biblija i piramida a možda je i pametnije da ne razumem.

edit:
Citat:
(ono X je hebrejeski znak od reci "hebenilikovi" i ne sme se izgovarati glasno)...

א? ne znam šta je to 'hebenilikovi' al znak א (alef) kolko je meni poznato može slobodno da se izgovara.

Anyway ovo postoje zanimljivo :Đ
 
Odgovor na temu

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 23:35 - pre 249 meseci
I meni nije jasno sto me trpaju u kos sa numberologijom i brojem 666?
Ciste mjere nisu numberologija.Duzina se mjeri vremenom(svjetlosna godina) a po Psalmopevcu ,eto, moze i vrijeme da se mjeri mjerama duzine:
"Evo s pedi dao si mi dane..."
Dani mjereni pedljom!Sta je ovdje jeres,numberologija i broj 666?
Jos ce i Sveto Pismo,Boze mi oprosti,proglasiti za jeres.
Ali,izapranim glavama modernih skolaraca strano je svako razmisljanje osim onog kanalisanog kroz zvanicne skole ispiraca ljudskih mozgova.
IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

babylonian
Dragan Petrovic
Israel

Član broj: 448
Poruke: 201
*.red.bezeqint.net

Jabber: babylonian@elitesecurity.org
ICQ: 112117969


+1 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO08.11.2003. u 23:48 - pre 249 meseci
Citat:
McKracken:
Kako ti kupujes mleko? "Dajte mi dva biblijska pedlja mleka, a doci cu za pola litra vremena da uzmem i hleb".


Ne znam kako da ti ovo saopstim na fin nacin, ali ti si zreo za strucnu pomoc.


hahhahahhaha, McKracken, u rock !!!!

Inace ovo sto vidusa pokusava da pomesa neke jevrejske znake i numerologiju, "pije vodu" !, jer se u tori i jevrejskom misticizmu, uveliko pominje i izucava numerologija. Ali, koliko primecujem, vidusa se previse povodi nekim senzacionalistickim stvarima, i nedovoljno istrazenim cinjenicama, samim tim mogu zakljuciti da nije bas dobro citao. Totalno je omasio poentu svega. No, to je vec pitanje kojim treba da se pozabave ljudi iz mckracken-ovog SUB-a
lol

http://www.faqs.org/faqs/judai...Jewish-Thought/section-34.html
 
Odgovor na temu

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 00:35 - pre 249 meseci
Niti sam Jevrej niti poznajem jevrejsko pismo,dakle niti numberologiju.
A sto nekima smeta to sto Piramida svjedoci za Gospoda Isusa Hrista,takvima ja nisam kriv.
Zvanicna istorija,a uz nju i arheologija,svo znanje o drevnom Egiptu(a Nojev potop i ne priznaju niti svijet prije Potopa),svo znanje utemeljili su na obicnoj usmenoj prici jednog covjeka koji se zvao Manetho(225.god.st.ere).Sve "dinastije" po Manethou pocinju (bas cudno) od oko 2600 god.st.ere,od vremena Potopa koji on ne spominje.
Herodot(oko 200 god. prije Manetha) je odnekuda sklepao ime "faraona Keopsa",a da sam nije znao sta to znaci.Ali,mudri Grk morao se isprsiti medju mudrim sunarodnicima bilo cime.
I trpaju danasnji znalci u Piramidu Ozirisa,Istar,faraone tamo vide i njihove grobove,a niko nikada u tri piramide Gize nije nasao bilo sta od tjelesnih ostataka niti bilo sta sto bi navodilo ove "mudrace" da svjedoce za teoriju o grobnicama.
pa eto vam biblijski gradovi po Bliskom Istoku:sve,takoreci,donedavno smatrani su
biblijskim mitom.I kada ih jedanog po jednog otkopase,poklopise usi kao da nista nije bilo.
A Biblija je za njih i dalje samo religiozna knjiga Jevreja i hriscana.Tako pricaju obicnom svijetu,tako mu skole i znanje oblikuju.I kad neko dokuci djelic od skrivenog znanja svete Knjige,oni i njihovi djaci skacu mu za oci i vicu:jeres,jeres,vracanje,sata-
nizam,666...
Ja cudna i nerazumna naroda?
A Gospod rece:
"U pricama otvoricu usta svoja,kazacu skriveno od postanja svijeta."
Nista nece ostati skriveno do dana Gospodnjeg.



IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 01:31 - pre 249 meseci
Neverovatno!
 
Odgovor na temu

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 03:12 - pre 249 meseci
Dakle,mnogi umjesto argumenata salju pljuvacku u dalj.
Ko je kriv sto je broj Pi beskonacan?
------------------
IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 03:22 - pre 249 meseci
Vi koristite nekakve litre koji nisu ni postojali kao mera u vreme Keopsove piramide. A i dali smo Vam argument da ste vi olicenje zla. A ako Vam to nije dovoljno za dokaz mozemo opet da Vam damo drugaciji argument ako zelite? Jasno je da se na taj nacin moze sve dokazati i zato Vasi proracuni i nisu bas ubedljivi i ne predstavljaju dokaz.
Vi ovde sabirate dane i litre, centimetre i ince, babe i zabe....Pa onda broj Pi sa odredjenim brojem decimala mnozite sa 2000. Zasto bas sa 2000? A i kakve veze sa svim tim ima to sto je broj Pi beskonacan?
Pa bilo koji broj da se nalazi u Keopsovoj piramidi neko bi nasao neko znacenje!

[Ovu poruku je menjao srki dana 09.11.2003. u 20:15 GMT]
 
Odgovor na temu

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 04:14 - pre 249 meseci
Znas li ti sta znace ove rijeci Pisma:
"Mjerila i potezi pravi od Gospoda su,i svo kamenje u tobocu Njegovo je djelo."
Mjerila su mjere,potezi su oni mjeracki tegovi sto se stavljaju na vagu koji se u staro vrijeme bili i od kamena i noseni u torbi(tobocu).
I litar je mjera.I litar je od Boga dat u odredjeno vrijeme kroz odredjene ljude na upotrebu drugim ljudima na korist.Sve u svoje vrijeme dolazi na svijet pa i razne mjere.
IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 04:42 - pre 249 meseci
Da je znacenje Piramide bilo potrebno u drevno vrijeme, bio bi ljudima dat i litar kao mjera.Ali,posto je kazivanje Piramide namijenjeno ljudima posljednjeg vremena,njima je dat i litar.Sve ima svoje vrijeme.
Sve mjere se prozimaju i sve mjere svode se na isto:na mjeru necega.Nista nije bez razloga i sve ima svoj razlog.
Zasto Pi sa odredjenim decimalama?Pa to su mogucnosti obicnog digitrona:sto vise decimala,tacnost je preciznija.
A sto mnozenja sa nekim brojem.Radi se o asocijaciji:ako uz cestu vidimo neki saobracajni znak,to je signal mozgu da uputi tijelo na komande vozila koje ce prilagoditi voznju datom znaku.To je ono sto se zove razmisljanje,zakljucivanje,
rezonovanje.Mnogi ne vide drvece zbog sume.
A brojevi i brojevi postoje u Piramidi.Zakljucka ima,poneki su prilicno tacni,ali mnogi su nasumice odredjenih znacenja.
A sto se vasih zakljucaka tice o mojoj zlobi,ja sam neupucen u taj vas metod.
Olicenje zla,kazes?I vi ste dali argument svojim brojevima?Okaci ti to prvom macku o rep.
Velika piramida,na vasu zalost pocela je da proslavlja ime Isusa Hrista!


IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 05:16 - pre 249 meseci
Citat:
Vidusa:
a) sveti broj Pi = 3,14159
2 x 3,14159 = 6,28315


Poštovani,

dozvolite da ukažem na jedan propust u prvom delu Vašeg dokaza. Naime, sveti broj Pi ima beskonačno mnogo decimalnih mesta te se njegov zapis ne završava na dotičnoj cifri 9.

I dok mi nije ni na kraj pameti da osporavam svetost broja Pi, moraću da izrazim sumnju u Vašu obradu tog broja pri računanju, kojom ste prilikom zapis broja Pi skratili na samo 5 decimalnih mesta. Verujem da ovako osetljive kalkulacije ne smeju da zavise od toga koliko cifara može prikazati na ekranu digitron ili aritmetički program. To pominjem zato što, ukoliko bi se u obzir uzeo potpuni zapis broja Pi, sve vaše potonje formule se više ne poklapaju sa činjeničkim stanjem iznetim u vašoj referentnoj literaturi.

(dobar deo zapisa broja Pi može se pronaći na adresi: http://newton.ex.ac.uk/researc...tors/theory/collabs/pi/pi6.txt)
 
Odgovor na temu

Vidusa
Petko Nikolic Vidusa
Kanada

Član broj: 10538
Poruke: 48
*.sympatico.ca

Sajt: www.vidusa.org


Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 05:34 - pre 249 meseci
Rad sa vecim brojem decimala nista u biti ne mijenja.Razlike u konacnom rezultatu su vrlo,vrlo male.Glavna vrijednost se ne mijenja bas ni malo,osim sitnica u decimalama.Radio sam onako kako rade svi.
A ono sa 2 x 3,14159 se omaklo u kucanju:kad se malo ocoravi, oko gleda u jednu tipku,a prst lupi u drugu i tako umjesto 6,28318 izadje 6,28315.
A sad valja malo kucu okaditi,Bogu se pomoliti i na spavanje.
Pozdrav i sve najbolje od Gospoda!




IC XC
NI KA
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 05:41 - pre 249 meseci
Gospodine, da li biste bili ljubazni da nam ukazete na izvore informacija gde ste nasli na mere koje sacinjavaju velike piramide? I da li biste mogli da nam objasnite zasto bas mnozite i delite sa odredjenim brojevima? Zasto recimo mnozite broj Pi sa 2000 a ne sa 3000 ili sa 500 ili sa 3244,43242?

Pozdrav i svako dobro...

[Ovu poruku je menjao srki dana 09.11.2003. u 19:49 GMT]
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.zonnet.nl

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 05:42 - pre 249 meseci
Citat:
Vidusa:
Razlike u konacnom rezultatu su vrlo,vrlo male.


Da li svakako možete biti sigurni da su razlike u rezultatu dovoljno male a da račun ipak ostaje tačan? Da li biste bili ljubazni da predočite to na nedvosmislenom primeru?

Jer, u tom slučaju čini se da biste mogli uzeti da je Pi=3.14, što bi drastično pojednostavilo računanje — kada se radi sa velikim brojem značajnih cifara lako je omašiti, ukucavao sam ih dosta dosad pa znam kako je to — a sigurno bi i zainteresovanima olakšalo praćenje diskusije.


 
Odgovor na temu

babylonian
Dragan Petrovic
Israel

Član broj: 448
Poruke: 201
*.red.bezeqint.net

Jabber: babylonian@elitesecurity.org
ICQ: 112117969


+1 Profil

icon Re: VELIKA PIRAMIDA I SVETO PISMO09.11.2003. u 09:27 - pre 249 meseci
Citat:
Vidusa:
A sad valja malo kucu okaditi,Bogu se pomoliti i na spavanje.
Pozdrav i sve najbolje od Gospoda!


Zasto se toliko grcevito trudis da nam dokazes da si ti u stvari jedan VELIKI vernik u hriscansku veru, pa u svakoj poruci manje,vise pominjes isusa hrista, moljenje bogu itd. Opusti se malo!

Nama nista ne treba da se dokazujes, samo ti znas ko si i sta si!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Velika Piramida i Sveto Pismo

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 59794 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.