Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alergije i kako ih spreciti?

[es] :: Nauka :: Alergije i kako ih spreciti?

[ Pregleda: 4658 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada vujanovic
vladimir vujanovic
beograd

Član broj: 140648
Poruke: 16
*.dynamic.maksnet.net.



Profil

icon Alergije i kako ih spreciti?27.08.2008. u 00:49 - pre 189 meseci
Da li neko zna sta treba da zaustavim curenje iz nosa usput imam rinitis nista mi od lekova nepomaze molim za pomoc?
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Alergije i kako ih spreciti?27.08.2008. u 01:54 - pre 189 meseci
da se javis doktoru?
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: Alergije i kako ih spreciti?27.08.2008. u 02:14 - pre 189 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: da se javis doktoru?


Npr.

Pa da ustanovis na sta si alergican tacno.

Pa ce lekar propisati terapiju koju smatra adekvatnom, ako je potrebno ...
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
91.143.211.*



+52 Profil

icon Re: Alergije i kako ih spreciti?27.08.2008. u 08:35 - pre 189 meseci
Citat:
vlada vujanovic: Da li neko zna sta treba da zaustavim curenje iz nosa usput imam rinitis nista mi od lekova nepomaze molim za pomoc?



Rinitis je alergijska bolest, jako dosadna i iritirajuća. I ja imam sličnih problema ponekad. Jel ti se upala sluznice nosa pojavljuje u odredjenim sezonama u godini (tipa na proleće, pred jesen, itd) ili traje konstantno tokom cele godine?

Ako je sezonskog tipa onda taj alergent lako može biti neka biljka koja u tom perodu cveta. Sad je trenutno aktivna ambrozija, zbog nje mnogi ljudi imaju problema, otprilike oko 25% ljudi je alergično na nju. Na žalost u našoj u zemlji je ima gde god se okreneš, iako stalno guraju kampanje o njenom uklanjanju. Možda pomogne, pogledaj da nemaš neke od tih biljkaka u blizini prozora kuće/stana. Kažu da je dovoljno samo nekoliko njenih polenskih zrna da podstakne alergiju, a samo jedna biljka ambrozije može da produkuje od 1 do 8 milijardi zrna :(

Sa druge strane ako imaš alergiju tokom cele godine, onda ti alergeni lako mogu biti iz neposrednog okruženja (npr. kućna prašina) ili iz okoline (industrijska zagađenja u blizini, dim) , mogu biti čak i neki lekovi ako ih učestalo koristiš (aspirin ili drugi analgetici).

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Alergije i kako ih spreciti?27.08.2008. u 12:00 - pre 189 meseci
Citat:
brainbuger: Rinitis je alergijska bolest

Rinitis uopšte ne mora da bude alergijskog porekla.
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
91.143.211.*



+52 Profil

icon Re: Alergije i kako ih spreciti?27.08.2008. u 12:38 - pre 189 meseci
Ok, može biti i nealergijski, ja se izvinjavam. Stim što ipak treba imati u vidu da je alergijski rinitis daleko češći oblik.
 
Odgovor na temu

vlada vujanovic
vladimir vujanovic
beograd

Član broj: 140648
Poruke: 16
*.dynamic.maksnet.net.



Profil

icon Re: Alergije i kako ih spreciti?28.08.2008. u 17:30 - pre 189 meseci
Da imam preko cele godine iso sam na razne testove sad sam cuo pre neki dan da su poceli kod nas da daju neku novu vakcinu koja kazu pomaze 90% e sad treba to ispitati a to tek negde u februaru ili pocetkom marta mislim da cu probati .Evo danas mi je vec bolje kako je pala kisa
 
Odgovor na temu

vlada vujanovic
vladimir vujanovic
beograd

Član broj: 140648
Poruke: 16
*.dynamic.maksnet.net.



Profil

icon Re: Alergije i kako ih spreciti?28.08.2008. u 17:31 - pre 189 meseci
Ok kako moze biti nealergijski sta to znaci?
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
91.143.211.*



+52 Profil

icon Re: Alergije i kako ih spreciti?29.08.2008. u 09:09 - pre 189 meseci
Nealergijski ili kako ga još zovu, vazomotorni, manifestuje se isto kao i alergijski (preterano curenje nosa, napadi kijanja, itd) stim što nije prouzrokovan alergenima (stvarima koje izazivaju alergijsku reakciju) već za njega optužuju gomilu drugih uzročnika (endogeni poremećaji, endokrini poremećaji, preosetljivost na promene temperature, čak i stres).

Ne znam za tu vakcinu, ali koliko znam kod bolesti tog tipa svaki slučaj je "priča za sebe" i i skoro uvek se specifično manifestuje. Pa je i prema tome jako teško naći lek koji bi bio efikasan kod većine. To što je nekom vakcina pomogla uopšte ne mora značiti da će pomoći i tebi.

U svakom slučaju, osim prikupljanja informacija sa interneta, obavezno bi trebao da posetiš nekog otorinolaringologa i uradiš laboratorijske analize (osim ako već nisi), pogotovo pre odluke da primiš vakcinu tog tipa.

 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Alergije i kako ih spreciti?

[ Pregleda: 4658 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.