Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!

[ Pregleda: 4245 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

freediver
freediver

Član broj: 33806
Poruke: 55
*.yubc.net.

Sajt: www.prelovac.com


+1 Profil

icon Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!31.08.2008. u 23:56 - pre 190 meseci
Pustili smo novu Web 2.0 verziju freelance portala http://www.Berzica.com

Kako vam se dopada?


Prelovac Media is hiring
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.115.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!01.09.2008. u 22:57 - pre 190 meseci
hm hm hm

ideja je zanimljiva i sajt je dobro uradjen ali... sajt ostavlja utisak da tu nesto ne stima.

dizajn je odlican da je to sajt za razmenu decijih igracaka ali posto se radi o poslovima i zaradi, tesko je reci da je takav dizajn odgovarajuci. sajt svojim izgledom nikako nije ostavio utisak na mene da se tu radi o necemu ozbiljnom.
samo ime "berzica" mi je odmah ostavilo neki utisak da je namenjen pocetnicima ili da je to sajt koji posecuje samo grupica ljudi.
drugo onaj logo sa slemom dobro izgleda ali totalno odudara od naziva berzica. uz naziv berzica vise bi odgovarala neka decija igracka. a uz radnicki slem vise bi odgovarao naziv "sirova snaga" ili "krv i znoj"...
mislim da shvatas poentu...

boje i dizajn treba da su uskladjeni sa temom i ozbiljnoscu teme. ako se radi o poslu, novcu i drugim ozbiljnim stvarima, trebale bi da dominiraju, tamno zelena, sivo zelena, sivo-plava, sivo-smedja, bordo... i takve ozbiljnije boje. isto vazi za fontove i ostale detalje.

moja ocena je dakle:
- dizajn odlican ali ne uklapa se uz ovu temu
- ideja odlicna ali ne uz takav dizajn
- sve u svemu sajt deluje kao dobro dizajnersko ostvarenje ali marketingski gledano je los. promasuje ili zbunjuje ciljnu grupu korisnika


da li se samo vezbas da pravis sajtove ili imas ozbiljne planove sa ovim sajtom?

p. .s
nadam se da ne zvucim previse kriticno. nameravam samo da te podstaknem da razmisljas vise marketingski. o ciljnoj grupi korisnika, kakve oni potrebe imaju i kakvo oni iskustvo ocekuju, s cime bi bili zadovoljni, sta bi uvecalo njihovo poverenje, sta pojacalo njihov optimizam...
 
Odgovor na temu

freediver
freediver

Član broj: 33806
Poruke: 55
*.yubc.net.

Sajt: www.prelovac.com


+1 Profil

icon Re: Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!02.09.2008. u 17:15 - pre 190 meseci
Pa kriticnost je samo znak da imas iskustva u tome. A ne postoji nista bolje od dobre kritike :)

Opet ne bi se slozio da forma dizajna asocira na isto kao u tvom slucaju - jer i isti predmet ljudi drugacije dozivljavaju. Npr ja licno obilazim uglavnom moderne Web2.0 sajtove i dizajn Berzice mi izgleda 'prirodno'.

Mislim da naprosto postoje neke predrasude kako job sajt treba izgledati, jer godinama nista novo nije napravljeno i ljudi su navikli na stare, sive html 1.0 sajtove od pre 10 godina.

Ali pogledaj npr jedan www.simplyhired.com koji je jedan od najvecih jobs portala danas - i videces u smer u kom se krecu stvari. Da mogli smo iskopirati jedan infostud.com ali - nismo hteli.

Probali smo napraviti nesto novo, nesto 100% nase a vreme ce pokazati da li smo bili u pravu.

Pozdrav




Prelovac Media is hiring
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.183.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!07.09.2008. u 23:32 - pre 190 meseci
ok, znaci ipak si imao jdenu marketingsku strategiju kada si birao takav dizajn. da bude jedinstven i prepoznatljiv.
Citat:
Npr ja licno obilazim uglavnom moderne Web2.0 sajtove

usput, napisacu par reci o tome sta jamislim o web 2.0 dizajnu
moje misljenje je da je taj tipični web 2.0 dizajn nastao kod sajtova koji su nudili jednostavnu uslugu kao google i stari dizajn yahoo sajta
takav dizajn je odgovarajuci kada taj sajt ne nudi nista drugo osim da ukucas trazenu rec i da klikne na search. kada se takav jednostavni dizajn upotrebi za sajt koji je dosta slozeniji onda se gubi smisao. ako upotrebis jednako meke boje i jednako neupadljive fontove za sve sto je prikazano na stranici onda korisnik koji prvi put posecuje stranicu ne razlikuje sta je vaznije od cega. sve je jednako neupadljivo pa je zapravo komplikovanije povezati sta je tu sustina a sta prateci deo sajta. tesko je razlikovati, sta je u fokusu a sta u pozadini. ja mislim da dizajn treba biti onoliko slozen koliko je slozen sadrzaj sajta.
to ima slicnosti i sa fotografijom. ako imas za cilj da uslikas pticu nije dovoljno samo usmeriti fotoaparat prema ptici i uslikati. dobar fotograf mora pronaci takav ugao da na toj fotografiji ptica bude u sredini a da se na toj fotografiji ne vidi nista sto je upadljivije od ptice. tako ce gledaoc cim pogleda tu fotografiju reci "to je ptica". ako na primer fotograf uslika pticu da bude sa strane a da se na slici vidi i drvo i gnezdo onda ce gledaoc reci "to je slika ptice, drveta i gnezda". znaci cilj nije postignut. gledaoc nije shvatio da je to slika ptice...

ima dosta slicnosti izmedju fotografije i dizajna web sajtova.

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!08.09.2008. u 00:38 - pre 190 meseci
http://webdesignfromscratch.com/web-2.0-design-style-guide.cfm

Preporucujem.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.62.47.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!08.09.2008. u 00:39 - pre 190 meseci
http://webdesignfromscratch.com/web-2.0-design-style-guide.cfm

Preporucujem.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Berzica.com - Domaci Freelance Portal - Web 2.0 Redizajn!

[ Pregleda: 4245 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.