Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

upitati za polaganje njemackog jezika za vizu

[es] :: Vodič za emigraciju :: upitati za polaganje njemackog jezika za vizu

[ Pregleda: 6739 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marija 63
marija babic
nezaposlena

Član broj: 192620
Poruke: 1
91.191.51.*



Profil

icon upitati za polaganje njemackog jezika za vizu03.09.2008. u 16:03 - pre 190 meseci
halo da li bi mi mogao neko pomoci oko polaganja jezika za dobijenje vize.Moja prijateljica mora sad da polaze jezik da bi dobila vizu.Pocela je da uci i priprema za polaganje ali nezna nista ni kad je polaganje ni da se mora prijaviti na ter.polaganja.Ako neko moze da mi napise mail adresu kako sve saznati o ispitu i prijavi bicu vam unaprijed zahvalna.Lutala sam po str.i gledala za vizu i polaganje jezika ali konkretno nista nisam saznala.Ako neko nesto vise zna o tome neka mi pise hvala vam.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl-1.sezampro.yu.



+99 Profil

icon Re: upitati za polaganje njemackog jezika za vizu03.09.2008. u 20:51 - pre 190 meseci
bas me cudi da nista nisi nasla?! toliko informacija ima o tome.....ona neka uci samo, to je najvaznije. sto se termina tice izguglaj goethe institut beograd, neka nazove i neka vidi vec sad kad je sledeci slobodan termin za polaganje- ja sma cekala dva meseca na termin!. sto se skripti tice meni su iz goethe-a poslali skriptu kako ce izgledati ispit, iz cega se sastoji ispit i gde mogu da se nabave knjige. to je sve
 
Odgovor na temu

mladji
Marko Stancic
Niš

Član broj: 181376
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: upitati za polaganje njemackog jezika za vizu17.11.2008. u 12:37 - pre 187 meseci
Profin kako da zatrazim ja tu skriptu da mi posalju kako ce iggledati ispit. Poceo sam da idem na nemacki,privatni cavovi,pa bih odneo profesorki da vidi otprilike sta ce tamo biti.. Poz i ovde.. :)
Mladji
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
79.101.67.*



+586 Profil

icon Re: upitati za polaganje njemackog jezika za vizu17.11.2008. u 12:39 - pre 187 meseci
Mladji,
bolje se organizuj u potrazi za informacijama - nazovi Gete institut da ti posalju primer testa, a na samom sajtu imas i primer usmenog. Ja sam sa neta skinuo sigurno nekih 5 -6 primera.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl.alicedsl.de.



+99 Profil

icon Re: upitati za polaganje njemackog jezika za vizu20.11.2008. u 17:34 - pre 187 meseci
Citat:
mladji: Profin kako da zatrazim ja tu skriptu da mi posalju kako ce iggledati ispit. Poceo sam da idem na nemacki,privatni cavovi,pa bih odneo profesorki da vidi otprilike sta ce tamo biti.. Poz i ovde.. :)

nadjes broj na goethe sajtu beograd, podignes slusalicu, okrenes broj, zatrazis ivanu, onda se javi se gospodja ivana i od nje dobijes sve informacije koje pozelis-jako je ljubazna. zatrazis i skriptu, mene je ona sama pitala za adresu kako bi mi poslala!uz skriptu dobijes i dva lista na kojima pise iz cega se sastoji ispit, gde mozes da nabavis knjige i gde mozes da polazes kao i kontakt. uglavnom kao sto je isak vec napisao sve to imas na sajtu goethe istituta u beogradu, par primera ispita. ja sma ucila iz hueber-a, neko je iz tangrama, knjigu sam narucila iz beograda.

vazna napomena: u Nemackoj su promenili zakon o polaganju, naime onaj ko je nezaposljen i nema sredstava da polaze moze biti oslobodjen polaganja. SAMO STO OVI I:::TI IZ KONZULATA TO NE GOVORE; JER ZARADJUJU SILNI NOVAC NA TOME
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: upitati za polaganje njemackog jezika za vizu

[ Pregleda: 6739 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.