Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretraga po delovima reci u svim smerovima ?

[es] :: MySQL :: Pretraga po delovima reci u svim smerovima ?

[ Pregleda: 3072 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
77.46.217.*



+1 Profil

icon Pretraga po delovima reci u svim smerovima ?06.09.2008. u 19:48 - pre 190 meseci
Nisam siguran kako precizno da definisem pitanje, ali evo primera:

Kako napraviti upit:

Podatak u bazi: automobil opel astra 2.0 TDI

String1 za pretragu: auto astr tdi
String2 za pretragu: astra auto 2.0 // nadji sve zapise koji sadrze astra, iz liste nadjenih nadji sve koji sadrze auto, iz liste nadjenih nadji
one koji sadrze 2.0 i prikazi rezultat.

Nadam se da sam bio jasan. Znam da ovo moze da se isprogramira, ali sam skoro siguran da
postoji nacin da sam mySQL ili drugi DBMS odradi posao preko upita.
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+33 Profil

icon Re: Pretraga po delovima reci u svim smerovima ?07.09.2008. u 10:02 - pre 190 meseci
Poshto vidim da je bilo dosta pregleda ove teme, a niko ti ne odgovara, da probam ja neshto, al' nisam siguran da sam bash dobro razumeo shta trazhish... Probaj npr. ovako:
Code:

SELECT * FROM automobili WHERE naziv LIKE '%astra%' OR naziv LIKE '%auto%' OR naziv LIKE '%2.0%';

To verovatno nije ono shto trazhish, al' dobro je za pochetak. :) Opet kazhem, ne razumem bash tachno tvoje pitanje...
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
77.46.217.*



+1 Profil

icon Re: Pretraga po delovima reci u svim smerovima ?07.09.2008. u 10:22 - pre 190 meseci
Citat:
raynor
Code:

SELECT * FROM automobili WHERE naziv LIKE '%astra%' OR naziv LIKE '%auto%' OR naziv LIKE '%2.0%';



Ne moze ovako.
Poenta je da se za uslov pretrage koriste svi delovi stringa, znaci ukoliko u bazi postoji zapis : astra ili zapis opel
za trazeni string: auto astr tdi nebi izbacio ni jedan od ova dva, ali zato ako postoji zapis: automobil opel astra 2.0 tdi tada bi ga izbacio
jer sva tri dela stringa za pretrazivanje se sadrze u zapisu.

Da rezimiram: imam 3 reci u stringu za pretragu, da bi se vratio zapis iz tabele potrebno je da zapis u tabeli sadrzi sva ta tri dela stringa ali
da pritom raspored reci zapisa u bazi nije bitan, sto znaci da bi za trazeni string vratio rezultat bilo da je u bazi zapisano: automobil opel astra 2.0 tdi, bilo
da je zapisano: opel astra automobil tdi 2.0, jer se sve 3 reci iz stringa za pretragu sadzre u zapisu.


Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Skaarj
Novi Sad

Član broj: 21463
Poruke: 365
77.46.227.*



+3 Profil

icon Re: Pretraga po delovima reci u svim smerovima ?07.09.2008. u 10:55 - pre 190 meseci
Mislim da bi regularni izrazi resili tako nesto

Code:
SELECT * FROM automobili WHERE naziv REGEXP 'auto' AND naziv REGEXP 'tdi' AND naziv REGEXP 'astr'


Naravno regularne izraze mozes prilagoditi kako ti vec odgovara.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
77.46.217.*



+1 Profil

icon Re: Pretraga po delovima reci u svim smerovima ?07.09.2008. u 13:02 - pre 190 meseci
Citat:
Skaarj: Mislim da bi regularni izrazi resili tako nesto

Code:
SELECT * FROM automobili WHERE naziv REGEXP 'auto' AND naziv REGEXP 'tdi' AND naziv REGEXP 'astr'


Naravno regularne izraze mozes prilagoditi kako ti vec odgovara.


E upravo sam zato i postavio pitanje jer nisam znao kako se zove taj deo, posto mi je do sad u programiranju
trebale osnovne komande.
Probacu pa javljam rezultat.


Probao: Radi kao sat, znaci hvala ti od srca na pomoci !
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Pretraga po delovima reci u svim smerovima ?

[ Pregleda: 3072 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.