Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koliku bih platu mogao da ocekujem? [web developer]

[es] :: Vodič za posao :: Koliku bih platu mogao da ocekujem? [web developer]

[ Pregleda: 2835 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svencarlsson

Član broj: 193329
Poruke: 28
89.248.169.*



Profil

icon Koliku bih platu mogao da ocekujem? [web developer]10.09.2008. u 00:56 - pre 189 meseci
Imam 6 godina iskustva sa web razvojem kao freelancer (ali samo oko 15 sajtova koje mogu da pokažem). Rekao bih da dobro znam Flash (i Actionscript), PHP, HTML, CSS, Javascript (dobro znam = nisam do sada došao u situaciju da nešto ne znam da napravim i sve što sam isporučio je radilo kako je predviđeno).
Rekao bih i da sam ok i za grafički dizajn sto se web-a tiče (klijenti obično prihvate moj prvi predlog dizajna bez značajnijih izmena).

Koliku bih platu ja mogao da očekujem u Beogradu sa ovim znanjem i iskustvom? Opisao sam najbolje što mogu ali ipak ne bih ostavljao linkove onoga što sam radio jer sam već ranije imao problema sa kombinacijom radoznali klijent+Google+Elite Security :)

[Ovu poruku je menjao momsab dana 10.09.2008. u 15:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Koliku bih platu mogao da ocekujem?10.09.2008. u 09:14 - pre 189 meseci
Ono šta ti možda fali je timski rad, i rad na većim projektima. A takav rad je uglavnom u svim iole većim Web development kompanijama. Ali, to nikako ne znači da ti ne bi mogao sasvim uspešno da se uključiš u tim. Dakle, samo kažem da ti to fali u CV-ju.
Plata se u Bgd Web development kompanijama uglavnm dogovra sa poslodavcem, tj. ne postoje nekakvi "platni rezredi". Ja bih ti preporučio da tražiš soma ojra za početak. U zavisnosti od reakcije poslodavca možeš pristati i na manje (ako hoćeš) ili da trašiš povišicu posle par meseci rada.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Koliku bih platu mogao da ocekujem?10.09.2008. u 14:03 - pre 189 meseci
mozda ima on-line team iskustva? ako je ikad ikome iz branse pomogao (savetom, predlogom) ili dobio od nekoga pomoc. predlog posto je lepo pitao eto materijala za timski rad :)
ok ostalog se slazem sa tobom, Java Beograd

svencarlsson, tokom dogovaranja plate obavezno uporedi koliko zaradjujes kao freelancer sa ponudjenom paltom (mada, ako ti u opisu posla ne bude da trazenje i dogovaranje poslova mozes pristati na malo manju platu obzirom da ce biti stalna i sigurica)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

svencarlsson

Član broj: 193329
Poruke: 28
*.trit.net.



Profil

icon Re: Koliku bih platu mogao da ocekujem? [web developer]10.09.2008. u 15:31 - pre 189 meseci
Hvala na odgovorima.

Pitam jer razmišljam da batalim freelancovanje. Prošle godine sam registrovao agenciju (to jest kao preduzetnik) i kad se odbiju porezi i doprinosi ispade da zarađujem 350 evra mesečno što je mizerija čak i za Srbiju a naročito za Beograd. Ako bih mogao da dobijem 600-700 evra platu to bi bilo super jer od ove moje "firme" leba nema u Srbiji a nisam nikoga uspeo da nađem ni za outsourcing u inostranstvu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Koliku bih platu mogao da ocekujem? [web developer]

[ Pregleda: 2835 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.