Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 26796 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.ptt.yu



Profil

icon U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?06.11.2003. u 00:26 - pre 248 meseci
Molim za vase sugestije i ako moze malo detaljnije odgovore tipa koja je banka najbolja i zasto?
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
*.sbb.co.yu

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?06.11.2003. u 03:13 - pre 248 meseci
Citat:
BlueSoniq:
Molim za vase sugestije i ako moze malo detaljnije odgovore tipa koja je banka najbolja i zasto?


-HVB jer ima siroku mrezu po celom svetu ( samo sto ti treba 500 evra da polozis, ili cek da bi ga uopste otvorio)


 
Odgovor na temu

BlueSoniq
zaposlen / C#, ASP.NET senior
Beograd

Član broj: 11116
Poruke: 159
*.ptt.yu



Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?06.11.2003. u 04:59 - pre 248 meseci
Nema veze, poslodavci ce mi verovatno preko SWIFT-a uplatiti iznos na moj racun, tako da je nebitno sto HVB ima mrezu. Ima li neka jeftinija solucija. Najvaznije mi je
da mi ta banka isplati zaradjeni novac uz sto manju proviziju.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.verat.net



+7 Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?06.11.2003. u 07:04 - pre 248 meseci
SGYB je 1000-1500 din (ili tacnije CSD :) ), ne secam se tacno. RB - nesto malo skuplje. Komercijalna - 5 evra. I tako dalje ...
 
Odgovor na temu

zorzi
Beograd

Član broj: 1746
Poruke: 49
195.252.82.*



Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?06.11.2003. u 07:19 - pre 248 meseci
a da nisi malo na omasio temu????
 
Odgovor na temu

i_nenad
Nenad Ilic
Beograd

Član broj: 13670
Poruke: 16
*.telekom.yu



Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?06.11.2003. u 09:27 - pre 248 meseci
Komercijalna ti je najbolja , jer je otvaranje 5 evra , i uzimaju ubedljivo najmanju proviziju . Ja sam vec radio preko nje i provereno je dobra!
Poz
 
Odgovor na temu

krvopije
Dusko Maksimovic
Beograd

Član broj: 3289
Poruke: 136
*.vdial.verat.net

Sajt: www.reosonline.com


Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?06.11.2003. u 15:37 - pre 248 meseci
Iz iskustva govorim,

otvaranje deviznog racuna u Zeppter banci besplatno ili 10 din( ne secam se). Preko njih sam naplacivao i dalje naplacujem iz inostranstva putem SWIFT-a (Wire transfer) i sve radi ok. Ja pare dizem u din jer je tada provizija nesto ok 0,3% a kada dizes u evrima mislim ok 1,5%, ali ti takodje snosis troskove prebacivanja novca od poslodavca do tvoje banke.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Krajisnik
Beograd

Član broj: 2306
Poruke: 294
*.beotel.net



Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?11.11.2003. u 10:31 - pre 248 meseci
Evo da kazem za Reiffeisen... Otvaranje racuna 50 evra, plus wire transfer 25$, plus 4% provizije na dolare... I ne dobijes cak ni deviznu knjizicu... Tako da njih nemoj...
Sale_®
 
Odgovor na temu

[gagi]

Član broj: 14214
Poruke: 12
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?01.12.2003. u 22:51 - pre 247 meseci
Mala nadogradnja oko otvaranja racuna.

HVB Banka je pustila pakete usluga koji velikom broju ljudi mogu da
budu veoma interesantni. U zavisnosti od odabira paketa dobija se
i odredjeni broj usluga. Cene su 100, 250 i 350 dinara mesecno
a dobija se dosta toga (ukljucujuci VISA Electron karticu, Internet
bankarstvo, tekuci racuni - dinarski i euro). Proverite na http://www.hvb.co.yu/sr/paket.htm.

PS. Posto imam otvoren devizni racun u HVB Banci, ranija varijanta sa 500 EUR
je bila: polozis 500 EUR pri otvaranju racuna i sutra mozes da ih podignes.
Prica je cisto formalne prirode.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?02.12.2003. u 22:42 - pre 247 meseci
Koliko vidim iz odgovora, izgleda je i dalje medju najjeftinijim Delta banka. Danas sam primio ček i odmah ga unovčio uz provisiju oko 1.5%. Otvaranje deviznog računa je besplatno.

Na žalost, i dalje dalje je najjeftinije da se iz inostranstva šalje ček, u SAD to staje 8$.

Npr. na 1.000$ ukupan trošak transakcije je (u ovoj varijanti sa Delta bankom) 23$, s tim da se konverzija u dinare i u domicilnu valutu (u ovom slučaju $US) ne naplaćuje.
 
Odgovor na temu

Krajisnik
Beograd

Član broj: 2306
Poruke: 294
195.252.85.*



Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?03.12.2003. u 00:31 - pre 247 meseci
Kako si slao cek??? Mislim preko koga, DHL, Fedex??? Posto je moj cek misteriozno nestao kad sam slao regular mail-om...
Sale_®
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?03.12.2003. u 10:15 - pre 247 meseci
Nisam slao ček nego sam ga primio. Poslat je običnom avionskom pošiljkom.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?14.12.2003. u 00:25 - pre 247 meseci
To je verovatno bio bankarski ček pošto nisu hteli da mi unovče privatni ček odmah, već standardna procedura - slanje na naplatu i čekanje preko mesec dana, po rečima službenice u Delti.
 
Odgovor na temu

Krajisnik
Beograd

Član broj: 2306
Poruke: 294
*.beotel.net



Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?14.12.2003. u 00:47 - pre 247 meseci
Da, mislio sam reci "kako si primio cek". Pa i ja sam tako primao cek pa su mi ga verovatno dobri carinski sluzbenici sacuvali za sebe..
Dakle. Za one koji mogu da primaju pare samo preko wire, da zakljucim da je komercijalna ili zeppter banka najbolje resenje???
Kolka je provizija u Komercijalnoj?
I zna li neko da li banka vraca pare ako zelim da zatvorim devizni racun, posto sam u Raiffeisenu dao 50 evra za otvaranje, i sad bi to da uzmem...
Sale_®
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?14.12.2003. u 02:01 - pre 247 meseci
Sa Zepterom imam odlična iskustva, mnogo kvalitetnija usluga nego u Raiffeisenu. I redovno je mnogo manja gužva što mi je takođe jedan od faktora - RF poslovnice su PREMALE i imaju PREMALO službenica.

Zepter banci samo fali visa koja funkcioniše na netu pošto sada imaju samo electron verziju. Spremaju neku virtual uskoro pa ću malo da se strpim, a do tada Raiffeisen virtuon.

Inače užasno je to što Raiffeisen AD Beograd nema nikakve veze sa pravim Raiffeisenom u Austriji osim možda što su oni uložili pare u ovu banku ovde. Otuda ni kvalitet usluge nije na nivou originala sa kojim sam imao iskustva pa znam šta pričam. Takođe nisam mogao da prebacim novac direktno sa računa u Raiffeisenu u Austriji na račun ovde, iz Srbije naravno. Toliko o povezanosti i modernom bankarstvu.
 
Odgovor na temu

anon7994

Član broj: 7994
Poruke: 278
*.yubc.net



+3 Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?15.12.2003. u 01:46 - pre 247 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:

Inače užasno je to što Raiffeisen AD Beograd nema nikakve veze sa pravim Raiffeisenom u Austriji osim možda što su oni uložili pare u ovu banku ovde. Otuda ni kvalitet usluge nije na nivou originala sa kojim sam imao iskustva pa znam šta pričam. Takođe nisam mogao da prebacim novac direktno sa računa u Raiffeisenu u Austriji na račun ovde, iz Srbije naravno. Toliko o povezanosti i modernom bankarstvu.



Moj komentar nema nikakvih veza sa lepezom i kvalitetom usluga koje Raiffeisen banka pruza u Srbiji. Mene zanima sledeca konstatacija, koju sam nebrojene puta video na ovim forumima, i koja pomalo dokazuje tvrdnju da u Srbiji svako sve zna, a u stvari nista ne zna...

Zanima me da mi neko objasni kako to da Raiffeisenbank a.d. Beograd nema nikakve veze za Raiffeisen Zentral Group-om iz Austrije, koja je inace osnivac i vecinski vlasnik banke koja pod istim imenom posluje u Srbiji?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?15.12.2003. u 02:06 - pre 247 meseci
Evo ja ću da objasnim odakle meni ta informacija. Dobio sam je upravo od
službenika Raiffeisen banke, kao objašnjenje na pitanje zašto ne mogu da
pristupim svom računu u Raiffeisen banci u Austriji odavde je bilo upravo
to - da oni nemaju nikakve veze sa njima i da neće moći da imaju dokle god
se potpuno ne normalizuje platni promet SCG sa inostranstvom.

Podeli sada molim te i ti sa nama to što ti znaš o njihovoj "vezi".
 
Odgovor na temu

Neflernis

Član broj: 6304
Poruke: 262
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?21.12.2003. u 14:54 - pre 246 meseci
Citat:
BlueSoniq:
Molim za vase sugestije i ako moze malo detaljnije odgovore tipa koja je banka najbolja i zasto?


Zasto si tako ubedjen da ti treba banka ? Zasto ne probas sa Western Unionom http://www.wu.co.yu/. Koliko sam ja razumeo ako i jesam oni ne traze otvaranje racuna, kartice i sl... Isplata je momentalna, a kolika je provizija nisam saznao...
 
Odgovor na temu

GirlScout

Član broj: 139
Poruke: 135
80.93.235.*

Jabber: GirlScout@jabber.com
ICQ: 36330264
Sajt: www.peterboro.net/~gthoms..


Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?23.12.2003. u 18:47 - pre 246 meseci
Citat:
Neflernis:
Citat:
BlueSoniq:
Molim za vase sugestije i ako moze malo detaljnije odgovore tipa koja je banka najbolja i zasto?


Zasto si tako ubedjen da ti treba banka ? Zasto ne probas sa Western Unionom http://www.wu.co.yu/. Koliko sam ja razumeo ako i jesam oni ne traze otvaranje racuna, kartice i sl... Isplata je momentalna, a kolika je provizija nisam saznao...



pa WU je supper:) za primaoce.. ali taj sto mu uplatjuje treba da 20% jos na tu sumu ..sto nije uopste malo :)
PICE :>
 
Odgovor na temu

MaRaToNcI
Dragan Galic MrVa
Beograd

Član broj: 164
Poruke: 805
62.108.111.*

ICQ: 25826629
Sajt: www.crumbgroup.com


Profil

icon Re: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?23.12.2003. u 20:04 - pre 246 meseci
350+40fr
400€ + 55fr
300€ + 50 fr
450€ + 55 fr
170 fr + 30 fr


ovo su moje zadnje uplate (koje sam primio preko WU-manja cifra je provizija koju je posiljalac platio)

znaci u WU ne uzima 20 % nego cca 10 sto opet nije nista u odnosu da se lova dobije odmah ( a i kad se prima wire izracunajte troskove)

-sto se tice banaka NIJEDNA banka kod nas nije strana sto znaci, da ako imate racun ovde i u istoj banci vani, a zelite da prebacite novac platicete kao da saljete iz bilo koje banke ili poste, posto osim imena nemaju nista zajednicko- kod nas su sve d.o.o. (hvb d.o.o., reifeisen d.o.o. itd)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: U kojoj banci u Beogradu da otvorim devizni racun da bi me isplatili iz inostranstva?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 26796 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.