Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo

[es] :: Linux :: dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo

[ Pregleda: 2562 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo18.09.2008. u 05:28 - pre 190 meseci
Nakon shto sam sa dbus sajta skinuo i instalirao dbus pojavio se veliki problem s loginom. Kad god pokusham da se ulogujem izlazi poruka da se message bus nije startovao navodechi da fajl /etc/selinux/targeted/contexts/dbus_contexts nije nadjen. Shta bi trebalo da stoji u tom fajlu i shta napisati...
Sa sajta dbus-a sam pratio sve upute za instalaciju doslovce. Moj Linux je Centos 5...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.giga-dns.com.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo18.09.2008. u 23:36 - pre 190 meseci
Kod mene u Gentoo-u

eix dbus

daje matičnu stranicu od DBus-a

http://dbus.freedesktop.org

eix sec-policy/selinux-dbus

daje matičnu stranicu

http://www.gentoo.org/proj/en/hardened/selinux/

Ali to se ne može instalisati jer je "Blocked"

Ne koristim selinux pošto mi je poznato da puno programa ne radi optimalno sa tim dodatkom. Izgleda i dbus.

Dobra sigurnost se može postići i bez selinux-a.

Zbog toga ti tu ne mogu puno pomoći.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon Re: dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo19.09.2008. u 00:18 - pre 190 meseci
Hvala na pojashnjenju nemysis, kako onda da deinstaliram dbus/selinux da bi logovanje proradilo...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.dip.t-dialin.net.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo19.09.2008. u 20:30 - pre 190 meseci
Ja to radim u Gentoo-u sa

emerge -C paket-koji-treba-brisati

A normalno ako si instalisao iz tar.bz2 ili tgz pakete sa

./configure
make
make install

i u

Makefile

od dbus-a postoji opcija "uninstall"

onda uđi u taj direktorijum iz kojega si installisao i reci

make uninstall

Što će ti izbrisati taj paket.

Bolje je ne koristi selinux, sem ako ti je zbog nekog drugog razloga potreban (Server ili slično)
jer kao što rekoh puno stvari ne radi kako treba u selinux-u jer je on optimizovan samo za goli Linux.

Pozdrav nemysis
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.hsd1.fl.comcast.net.



+2 Profil

icon Re: dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo20.09.2008. u 04:45 - pre 190 meseci
Hvala na uputima nemysis, uradio sam ono shto si preporuchio:
cd /direktorijum sa dbus instalacijom
make uninstall
i logovanje (i sve ostalo) proradilo...
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

varelg

Član broj: 24494
Poruke: 187
*.mia.fl.atlanticbb.net.



+2 Profil

icon Re: dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo06.10.2008. u 04:17 - pre 189 meseci
... ali mi je dbus i dalje potreban i to radi Bluetooth povezivanja. Mozda je do distroa? Slichno pitanje iz pochetka ove teme sam postavio na CentOS-ovom originalnom forumu i do danas nemam odgovora.
Inache rpm -q dbus
otkriva da je dbus prisutan a verzija je manja od 1.0 (0.26 kolko se secham). Dali bi yum update dbus popravilo stanje?
Ukoliko je krivica u samom distrou, koji distro dolazi s aktivnim dbus-om provereno? Prema onome shto sam nashao na netu, dbus je deo svake moderne Linux distribucije. Dali je CentOS 4 mozhda nedovoljno moderan?
Estamos listos?
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.blutmagie.de.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo06.10.2008. u 07:29 - pre 189 meseci
Ja držim moj Gentoo uvek aktuelan.

Svaki dan obnavljam bazu podataka Portage i instaliram najsvežije verzije svih programa, koje se mogu instalirati.

Bluetooth koristim bez ikakvih problema.

Kod mene su instalisani sledeći paketi

dbus-1.2.3
qt-dbus-4.4.2
dbus-python-0.83.0
dbus-glib-0.76
kdebluetooth-1.0_beta8
gnome-bluetooth-0.11.0

Izvini za CentoOS ne znam. Nisam nikad koristio RedHat samo SuSE i to stari. Ali po stranici (kojoj previše ne verujem)

Distrowatch

je CentOS kao i ostale "normalne" Distribucije, znači ima Release i dosta paketa nije aktuelno.

Napisao si u prvoj poruci da koristiš CentOS 5. Što nije najnovija verzija.

Probaj da instaliraš najnoviji dbus i ostale programe koji tebi trebaju i probaj da li te to zadovoljava.

Ne bih ti savetovao da zbog jednog programa menjaš Distribuciju. Taj program možeš naći u svakom Linux-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: dbus_contexts fajl, shta napisati u njemu da bi logovanje proradilo

[ Pregleda: 2562 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.