Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Excimer Laser i korekcija vida?

[es] :: Nauka :: Excimer Laser i korekcija vida?

[ Pregleda: 9814 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ledeni
Agencija za potrazivanje i naplatu

Član broj: 562
Poruke: 116
*.yubc.net

Jabber: ledeni@jabber.com


+1 Profil

icon Excimer Laser i korekcija vida?06.11.2003. u 16:25 - pre 248 meseci
Interesuje me da li zna neko nesto vise o ovome?
Uglavnom mislim na negativne posledice i procenat uspesnosti.

Ovde ocna kuca Sveti Vid radi punom parom sa ovim laserom tu nazovimo operaciju, pa me interesuje da li iko ima iskustva sa njima? Koliko sam ja shvatio njih, to je kao za 1 min gotovo, nema secenja i tih fora kao sto se radi u Rusiji, sve ragulise laser...

Koliko sam ja ranije gledao na netu, Excimer Laser nije bio odobren od strane U.S. Food and Drug Administration (FDA), ne znam sta je sada odluceno...

evo malo o odnosima sa FDA i neki opsti podaci:

---------------
There are risks involved with laser vision correction as there are with any surgical procedure. Some risks are loss of vision, visual side effects such as hazy vision, under/overcorrection. The use of an excimer laser has not been approved by the U.S. Food and Drug Administration (FDA) for use in LASIK. Rather, LASIK combines two already approved procedures: Automated Lamellar Keratoplasty (ALK) and Photorefractive Keratectomy (PRK).

© 2003 Massachusetts Eye and Ear Infirmary
---------------

LASIK has been performed internationally for approximately 10 years. It was first performed in U.S. clinical trials in 1991. It is important to note that the major components of the procedure have a long history. Ophthalmologists have been reshaping the cornea for over 50 years, creating a protective layer of tissue for over 35 years, and using the excimer laser since the 1980s.

In 1996, the FDA acted on the data submitted and approved the laser for treatment of low myopia up to -6.00 diopters. In 1997, the FDA approved the laser for treatment of astigmatism up to -4.00 diopters. There are currently three major manufacturers of the excimer laser equipment: Summit Technology, Visx and Nidek.

Oct. 21, 1999 - Summit Technology, Inc. announced that the U.S. Food and Drug Administration (FDA) granted approval for the Company's Apex Plus Excimer Laser Workstation for the LASIK treatment of myopia with or without astigmatism. The approval is for the correction of myopia in the range of 0D to -14.0D with or without astigmatism in the range of -0.5D to -5.0D. This approval gives Summit the widest range of treatments for nearsightedness and astigmatism in the industry.

Nov. 19, 1999 - VISX, INCORPORATED (Nasdaq:VISX) announced today that the U.S. Food and Drug Administration (FDA) has approved the use of its VISX STAR S2 Excimer Laser System(TM) as safe and effective for the treatment of up to 14 diopters of myopia, or nearsightedness, with up to 5 diopters of astigmatism.

September 30, 1999 - Nidek, Inc. announced the FDA had granted PMA supplement approval for the Company's EC-5000 Excimer Laser System for the treatment of Photorefractive Keratectomy for moderate myopia with astigmatism.

The new approval will allow treatment for the reduction or elimination of moderate myopia (nearsightedness) with astigmatism (uneven curvature of the cornea). The approval will allow correction of myopia ranging in severity from -1.00 to -8.00 diopters (D), with refractive astigmatism from -0.50 to -4.00 D cylinder by manifest refraction.

March 2000 - The LADARVision excimer laser, manufactured by Autonomous Technologies, Inc. and recently approved by the FDA, is a self aiming, small spot laser system for the correction of nearsightedness, farsightedness, and astigmatism. We are pleased to offer this next generation laser technology to our patients.

© 2000 LaserSurgeryForEyes.com
---------------
"...Kad to cuse pope Milo polece mu sablji ruka,
a dva oka ko strijele sijevnuse u hajduka
vojvode se uplasise od izgleda vuka gorskog..."
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?10.11.2003. u 09:47 - pre 248 meseci
Modernim hirurškim metodama danas se uspešno leči većina očnih bolesti, pri čemu laseri imaju veliku ulogu.

Zahvat laserom preporučuje se tek nakon 20. godine života, to jeste kada se nedostatak vida stabilizuje. Izvodi se u lokalnoj anesteziji uz pomoć kapi za oči. Primena lasera traje kratko, ponekad manje od jednog minuta. Zahvat je bezbolan, jedino je neugodan svaki "ubod" laserskog zraka.

Laseri daju dobre rezultate u lečenju astigmatizma, dalekovidnosti, kratkovidnosti, sa veoma niskom stopom komplikacija. U nekim slučajevima katarakte, odnosno zamućenja očnog sočiva, kao i glaukoma, korisna je terapija laserom.

Većinom se ovakvom zahvatu podvrgavaju kratkovidne osobe, 15 puta češće od dalekovidnih.
 
Odgovor na temu

djolep
Beograd

Član broj: 10598
Poruke: 739



+53 Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?10.11.2003. u 12:32 - pre 248 meseci
Citat:
secret:

...sa veoma niskom stopom komplikacija


Nicemu sto nije 100% sigurno ja ne bih poverio svoje oci (naravno, nista i nije 100% sigurno). Ako ti nije zaista neohodno, tj. ne mozes drugim sredstvima da postignes prihvatljivu ostrinu vida, onda ovo ima smisla.

 
Odgovor na temu

Bager
Aleksandar Vuković
Budva, Podgorica

Član broj: 4813
Poruke: 148
213.149.125.*

ICQ: 119208214


Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?24.08.2005. u 23:57 - pre 226 meseci
Da li je iko ovde radio ovu operaciju, ili mozda znate nekoga ko je to radio i da vam je pricao svoje iskustvo?

U Beogradu, klinika "Sveti vid" radi te operacije vec poprilicno dugo, prije par godina sam pitao za cijenu operacije i bila je 2000e za jedno oko, odnosno 4k za oba. Ne znam je li se sta mijenjalo od tada, cijena, tehnologija, uspjesnost, nemaju nikakav sajt, samo email adresu.

Evo malo vise info o tome:
http://www.iob.es/ingles/fl-4inf-1.htm
http://www.washingtonpost.com/...ertisers/seeclearly091300.html
http://www.kortuem.de/102/docs/infoexc.htm
 
Odgovor na temu

altf4()

Član broj: 61160
Poruke: 19
213.244.208.*



Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?25.08.2005. u 00:36 - pre 226 meseci
Ne znam ljudi, ja bih se uvek i ovde raspitao, ali bi prvo otisao u tu kliniku i na licu mesta razgovarao sa nekim od njihovih lekara, a zatim i sa nekim drugim oftalmolozima iz drugih ustanova i sa ljudima koji su prosli zahvat(zaovo je dobar forum ali ne vidim da se neko javio).

Ja sam igrom slucaja upoznao jednog od lekara koji radi u klinici Sveti Vid, potpuno nevezano za ovou i bilo koju medicinsku temu. I naravno i meni je palo na pamet da je pitam za ovaj zahvat, i ona mi je rekla da je u pitanju vrlo vrlo sigurno procedura i da jedine komplikacije koje su oni imali od kako ona tamo radi su posledica nepaznje pacijenata i to su infekcije. Sve ostalo kaze da su price, i da je zahvat odlican i rutinski, i da se dioptrija moze vratiti ali max 0.15.

Ovo je informacija iz usputne price, a vi se raspitajte dalje na pravom mestu.

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?25.08.2005. u 01:43 - pre 226 meseci
Čekaj,čekaj,ja imam dioptriju ko -2,ili -2.5,u svakom slučaju kratkovid sam.Šta znači to da se dioptrija može vratiti 0.15 max,jer misliš da je nemoguće vratiti je na idealnu vrednost 0,ili si mislio da sa -2 dođe na -1.85.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.panet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?25.08.2005. u 09:14 - pre 226 meseci
O toj intervenciji razmisljam vec godinama ali me od nje odvraca par prakticno neizbeznih posledica a to je drasticno povecanje problema suvoce oka (svi koji rade za racunarom vec donekle imaju taj problem), kao i zvezdasta neostrina odnosno tzv. "halos" npr, pri nocnoj voznji.

Prica se da je znatno bolja metoda "Intacs", gde se u oko umece potkovicast implantat, jer u njoj nema brusenja roznjace a i potpuno je reverzibilna, jer ako implantat iz bilo kog razloga ne odgovara, moze se izvaditi.

Ne verujem da se ona kod nas radi.
 
Odgovor na temu

altf4()

Član broj: 61160
Poruke: 19
213.244.208.*



Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?25.08.2005. u 16:51 - pre 226 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Čekaj,čekaj,ja imam dioptriju ko -2,ili -2.5,u svakom slučaju kratkovid sam.Šta znači to da se dioptrija može vratiti 0.15 max,jer misliš da je nemoguće vratiti je na idealnu vrednost 0,ili si mislio da sa -2 dođe na -1.85.
Ne, oni ti vrate dioptriju na 0.
Najgore sto ti se moze desiti je da poraste sa 0 na 0.15.

Neni nista nije rekla za suvocu oka, i moram priznati da mi ne zvuci logicno, jer se vrsi korekcija roznjace koja nema veze sa sluznim delom, ali ako budem imao sansi pitacu.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?25.08.2005. u 22:42 - pre 226 meseci
A evo i jedan primer iz prakse: sestrina drugarica je bila pre nedelju i po na kilnici Sveti vid da joj odrade tu operaciju. Na jednom oku je imal dioptriju -6 a na drugom -5. Operacija je trajala manje od 2 minuta a sama nije mogla verovati da vidi bez sociva ili naocara kad je izasla iz operacione sale. Cak joj ni brat nije poverovao kad je rekla da vidi normalno. Operacija je kostala 1600 evra za oba oka. Za one koji nose sociva mislim da postoji pravilo da nakon prvog pregleda moraju nositi naocare oko tri nedelje da se roznjaca odmori(tako nesto) pa onda mogu na operaciju. Posle nje dobijes neke kapi koje koristis par dana jer osecas neko peckanje u ocima ali to traje 2-3 dana. Dioptrija se vraca na nulu.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Bager
Aleksandar Vuković
Budva, Podgorica

Član broj: 4813
Poruke: 148
*.crnagora.net.

ICQ: 119208214


Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?26.08.2005. u 01:29 - pre 226 meseci
Eto lijepe vijesti :)
Za ocekivati je bilo da ce cijena biti manja, naravno da je to skupa tehnologija i kadar, ali stvarno 4k eura za par minuta operacije je mnogo. Kroz koju godinu ce cijena sigurno jos pasti, a ja se nadam da ce se moja dioptrija stabilizovati, pa cu moci to da odradim.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dialup.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?26.08.2005. u 08:16 - pre 226 meseci
Meni se 800 evra po oku cini prihvatljivom cenom jer posle tog nemas vise problema sa naocarima, socivima koji mogu da ti naprave i razne druge probleme u razlicitim situacijama(npr.ispadne ti socivo kad ne treba i sl.). Verovatno je da ce cena pasti ali sumnjam da ce to biti nesto drasticno. U svakom slucaju 4K evra je previse...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vassqes
Beograd

Član broj: 15803
Poruke: 71
91.148.115.*



Profil

icon Re: Excimer Laser i korekcija vida?17.10.2008. u 09:28 - pre 188 meseci
Pre nego sto se bilo ko usudi na operaciju neka se dobro informise o svemu sta ce biti nakon operacije, i dobre i lose strane.
Kod nas se malo polemise o tome ali pogledajte i temeljno procitajte na :

http://www.forum.hr/showthread.php?t=91525 - mozete procitati utiske mnogih ljudi

Ovde mozete videti kako se radi operacija
http://www.lasik-center.com/lasik/my_lasik.html

A oivo su moguce posledice nakon operacije
http://www.operationauge.com/images-...lasek-prk.html
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Excimer Laser i korekcija vida?

[ Pregleda: 9814 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.