Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako smanjiti buku kucista od ventilatorske buke

[es] :: Ostali hardver :: kako smanjiti buku kucista od ventilatorske buke

[ Pregleda: 5659 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon kako smanjiti buku kucista od ventilatorske buke27.09.2008. u 19:28 - pre 189 meseci
dosao sam na ideju kako bi moglo da se smanji buka u kucistu i van nje . Znam da ce mnogi reci moze da se smanji buka ventilatora putem biosa i smanjenim naponom sto nije meni cilj.Potrebno mi to sto hladi i onda nemogu da smanjujem nista. Dali i koji materijal bi mogao da se upotrebi za isponu ili oblogu limenog kucista posto je to sve kinesko i ono skupo i ono jevtino ima ih svakojakih ali je kina.Ima i vodenim i freonskim hladjenjem ja volim ventilator jer je jeftin kao i ostale stvari koje su jeftine na ovim prostorima .Mislim da neko je vec to radio jer mene buka izuzetno nervira a ventilator ili neki motor koliko god da je tih se cuje ,pa imali neko ideju ili neko saznanje koji bi to materijali mogli da se upotrebe a da nije staklena vuna
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: kako smanjiti buku kucista od ventilatorske buke28.09.2008. u 16:49 - pre 189 meseci
Nadam se da nece odmah obrisati pa pogledaj

http://www.pakom.com/katalogpr...isProizvoda.aspx?sifra=9008391

I mene je nervirala buka pa sam promenio kuciste, uzeo sam ovo. Veruj mi da se ne cuje a i dobro izgleda.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: kako smanjiti buku kucista od ventilatorske buke28.09.2008. u 19:10 - pre 189 meseci
da lepo jeste ako je to ono desktop kuciste mada kad se udje u sajt ima svega ja sam ovu moju kantu kupio u pancevu HEDY kuciste 7,5kila 350W 1950 din. i to zvoni da koliko para toliko muzike
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: kako smanjiti buku kucista od ventilatorske buke29.09.2008. u 12:44 - pre 189 meseci
Moja preporuka bi ti bila cooler master ellite kuciste, obicno ide sa napajanjem od 380w, mnogo je dobro, kupi jos jedan ventilator uz njega, pocepaj dve kesice za diskove, znas one sto mogu sa obe strane da se stavlja, i zalepi mu sa strane, druze moj, ne da nema prasine u njemu, nego ludilo, samo sa prednje strane, a tu ima lepo sundjere kao zastitu, sve mu se rasklapa bez srafcigera, uzivajncija, to kosta oko 4000.

E a sada egzotika

Nadji par starih napajanja, otvori ih i poskidaj diode koje na sebi imaju oznaki 1N00nesto, videces ih vec, ima ih dosta, obicno su crne sa srebrnim prstenom, lapo stavi nekoliko na red i onda ih nakalemi na napon zicu ventilatora, to ti je moj, nekada bio a i sada je, najefikasniji nacin da smanjis buku a zadrzis kakvo takvo dobro ventiliranje. Ova informacija je rezultat dugogodisnjeg testiranja i dogovora preko foruma da znas. Ovog foruma.
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: kako smanjiti buku kucista od ventilatorske buke30.09.2008. u 05:15 - pre 189 meseci
imam ja jednu drugu igracku ko zna razumece AC187k istavis ga na mesto de je kriticno grejanje ima i sraf de da se stegne a i ima termoregulaciju i to sve bez para.A onaj predlog za filter mi se mnogo svidja.One diode 1n4007 ili slicne na red obaraju napon nije lose za pocetnike ali ako nece da radi ventilator onda moraju sve kontra da se okrenu.Bitna stvar da se neokrece polaritet ventilatoru to je veoma vazno jer ti ventilatori su ustvari koracni motori i imaju elektroniku neki i termostat kako koji.Jos nemam odgovor na moje pitanje ali su sugestije dobre one koje negovore davanju para za nesto bolje kuciste de ima i ko prodaje to je vec reklama dajte nesto sto je rukotvorina ili nesto iz zaborava naftalina :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: kako smanjiti buku kucista od ventilatorske buke

[ Pregleda: 5659 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.