Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte

elitemadzone.org :: TechZone :: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte

[ Pregleda: 10320 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikellli
Markov Milorad
Temerin-Melenci

Član broj: 23525
Poruke: 42
195.252.127.*



Profil

icon Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte27.09.2008. u 19:42 - pre 189 meseci
Pre pola godine mi je "majstor" postavio vodovodne cevi u kupatilu. Danas sam pokusao da namontiram slavine ali ne moze. U tus kabini mi je previse razmakao izvode vruce i hladne vode pa sa navrtkama koje sam dobio uz slavinu istu ne mogu da zavrnem. Popizd.... Da li neko zna da li postoje "eksentricne navrtke" sa vecim razmakom, ili ima ideju kako to da resim, a da ne lupam plocice i produzavam cevi.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.adsl.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte28.09.2008. u 15:03 - pre 189 meseci
Sem drugih ekscentara nista mi ne pada na pamet. Trebalo bi da ih imas u svakom bolje snabdevenoj radnji za vodovod.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

mikellli
Markov Milorad
Temerin-Melenci

Član broj: 23525
Poruke: 42
195.252.127.*



Profil

icon Re: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte28.09.2008. u 19:57 - pre 189 meseci
Strasno mi je sto sam to primetio za vikend kada te radnje ne rade pa nikako da docekam ponedeljak. Inace koga god sam pitao svi su mi rekli da su ti ekscentri isti i da cu morati nesto drugo da smislim. Na netu nisam nista nasao pa se brinem da cu mozda morati da lupam plocice i produzim cev ili sa nekim nastavcima produzim ekscentar, ali ce onda slavina biti jako odaljena od zida.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte28.09.2008. u 20:26 - pre 189 meseci
Pre dva dana sam montirao novu tus betariju u kupatilu. Stari razmak izmedju cevi za hladnu i vrucu vodu je bio 16cm. Novi je manji otrpilike za 1cm.

Odmah, na licu mesta sam kupio te ekscentar adapter navrtke (kako li se vec zovu), jer sam prethodno premerio razmak.

Uz par manjih problema sam uspeo da sve to montiram, pri cemu mislim na zaustavljanje i poslednje kapi vode koja je curkala izmedju spojeva slavine i te ekscentar navrtke.

Koliko sam ukapirao, fora je u tome da sva cetiri spoja (2 do slavine, 2 do zida) ne pitegnes odmah, vec da pri kraju pritezanja pustis malo vodu. Tada pritezi malo po malo, ravnomerno (sva cetiri), dok i poslednja kap ne prestane da curi. Kad prvi put stane, ne diraj vise. Primetio sam da preterano pritezanje jedne strane utice da se naleganje one druge oslabi iako je u jednom trenutku bilo dobro. Ipak je to sa ekscentrima malo klimavo.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9497
212.200.68.*



+10254 Profil

icon Re: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte29.09.2008. u 08:34 - pre 189 meseci
@Mikelli
Zovi "majstora" da ti montira tuš bateriju.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vukiczlatan
Zlatan Vukic
ne zaposlen
Beograd

vukiczlatan
Član broj: 95001
Poruke: 17
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 59778960


Profil

icon Re: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte20.05.2010. u 13:15 - pre 169 meseci
Ima li nekih novina vezano za taj problem sa isuvise razmaknutim prikljuccima za toplu i hladnu vodu, ili se sve svodi na lupanje plocica i ponovno postavljanje cevi sa manjim razmakom?!?

Ajde narode javite ako neko zna gde naci takve ekscentre???
 
Odgovor na temu

kv74
zlatan jovanovic
nezaposlen
srbija

Član broj: 217534
Poruke: 82
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte20.05.2010. u 20:13 - pre 169 meseci
Koje je trenutno rastojanje cevi u zidu kod tebe?
 
Odgovor na temu

vukiczlatan
Zlatan Vukic
ne zaposlen
Beograd

vukiczlatan
Član broj: 95001
Poruke: 17
*.adsl.beocity.net.

ICQ: 59778960


Profil

icon Re: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte21.05.2010. u 12:15 - pre 169 meseci
Bejah juce u nekoj prodavnici u Surcinu i nadjoh zeljeni ekscentar. Ne znam tacno koliki je razmak izmedju cevi u zidu, ali mi je trebao ekscentar od minimum tri (3cm) santimetra. Nasao sam par od 4,2cm. A za par sam platio 215, 00 dinara

Hvala u stakom slucaju!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Ne mogu da namontiram slavinu u tus kabini. Pomagajte

[ Pregleda: 10320 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.