Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pro Tools i Yamaha 01v96

[es] :: Muzička produkcija :: Pro Tools i Yamaha 01v96

[ Pregleda: 4163 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

staccato
Sasa Stojiljkovic

Član broj: 85288
Poruke: 2
89.143.36.*



Profil

icon Pro Tools i Yamaha 01v9628.09.2008. u 18:47 - pre 188 meseci
Zeleo bih da kupim digitalni mixer Yamaha 01v96!

Imam Mac Pro 2,8 i zeleo bih da radim u Pro Tools-u!

Da li je Pro Tools kompatibilan sa ovim mixerom,mislim pre svega da li moram kupovati neki hardwer npr. digi002 ili 003 ili m-audio da bi mi radio Pro Tools?

I jos nesto, na koji nacin se povezuje yamahe 01v96 preko ADAT-a sa MacPro radi simultanog snimanja vise kanala?

Hvala!

Staccato.
 
Odgovor na temu

stevac
bGd

Član broj: 174993
Poruke: 50
*.telenor.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Pro Tools i Yamaha 01v9630.10.2008. u 22:19 - pre 187 meseci
Da bi radio u Pro Tools-u da u pravu si potreban ti je i Digidesign hardware (zvuchna kartica ili ...)M-Box,digi003 ili M-Audio uredjaji ili zvuchne kartice itd.
Imash Mac i ispunio si uslov sa kompatibilnoshcu hardware-a i software-a.
Nisi rekao za shta ce ti mixer.
Za ovo drugo pitanje nisam kompetentan=neam pojma.
 
Odgovor na temu

aske..
zivanov aleksandar
student
novi sad

Član broj: 199657
Poruke: 10
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: Pro Tools i Yamaha 01v9602.11.2008. u 10:58 - pre 187 meseci
Za yamahu 01v96 ti je potrebana kartica naravno,ali moj predlog je da uzmes digidesign 002 ili 003 zato sto sa ostalim karticama drugih firmi ima problema pri radu u pro tools-u.Koji su to problemi nezelim sada da objasnjavam prilicno je duga tema.Uz to digidesign je patentovan bas za tu namenu i mislim da se uz njega i dobija pro tools.
Inace 002 i 003 nisu nimalo jeftine,da radis u cubaseu imao bi mnogo povoljnije kartice.

Sto se tice kompatabilnosti Yamahe 01v96 sa pro tools-om?Nepostoji kompatabilnost muzickog hardwera sa softverima nego sa kompijuterskim hardverom kroz koji se pokrece odredjeni softver koji zelis da koristis sto je u ovom slucaju digidesign-ov hardver.Stoga ako je 01v96 kompatabilan sa digi 002 ili 003 onda je kompatabilan i sa pro tools-om.U uputstvu za koriscenje 01v96 je navedeno da je ovaj mikser dizajniran da bude kompatabilan sa digidesign-ovim karticama a samim time i za rad u pro tool-su.

Sto se tice povezivanja da bi povezao 01v96 sa digidesign karticom moras prvo da ugradis u 01v96 MY8-AE option I/O karticu koja poseduje AES/EBU konektor preko kojeg ostvarujes konekciju sa digidesign-ovim karticama a samim time i sa pro tools-om.Ukratko to izgleda ovako:povezes komp sa 50pin pro tools kablom sa digidesign-ovom karticom,zatim AES/EBU na kartici povezes na MY8-AE koji si prethodno ugradio u 01v96 i na taj nacin si ostvarijo digitalnu konekciju.Na ranijim digidesign-ovim karticama(digidesign 888) za ostvarivanje konekcije sa 01V morao se koristiti neki d sub spliter box ali mislim da to vise nije potrebno jer digi 002 ili 003 su full opremljene sa svim mogucim konekcijama.Vrlo je bitno da uradis worldclock sihronizaciju izmedju uredjaja tako sto ces pro tools da stavis kao worldclock master a 01v96 kao worldclok slave inace ti digitalni audio transfer neije od koristi.Takodje da znas da pro tools transportne funkcije se mogu kontrolisati sa 01v96 koristeci MMC ali to je duga prica.To je ono bitno sto se tice digitalnog transfera tako da nemoj da zaboravis da se povezes i analogno preko XLR kablova jer digitalni transfer nije isto sto i analogni,to moras da razlikujes.

Kao sto vidis nije nimalo naivno ali kad predjes u prakticnu primenu bice ti sve jasno samo nemoj da odustajes jer raditi sa spravama kao sto je 01v96 je fino,olaksava mnoge stvari.

PS:Ja sam vlasnik 01v ali prve verzije a znam par ortaka koji bi prodali svoj digi 002 i 003 tako bi te izaslo jeftinije nego da kupujes novi.
aske
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pro Tools i Yamaha 01v96

[ Pregleda: 4163 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.