Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice

[es] :: Windows mreže :: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boniks
Tomislav B
student
ZG

Član broj: 195716
Poruke: 5
*.srce.hr.



Profil

icon NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice30.09.2008. u 15:00 - pre 189 meseci
Postovanje.

Ovako moj problem glasi :-)

Imam server win203 te na jednoj NIC kartici (mreznoj kartici) trebam definirati ruting (NAT) izmedju dvije IP adrese (jedna privatna druga javna)

Naglasavam nemogu dodati jos jednu karticu (jer znam rijesiti problem sa dvije kartic:-)

Uzmimo na primjer da je javna adrsa 165.53.252.90 maska 255.255.255.224 getw 165.65.252.65
te zelim da radi nat (ruting) u privatni rang bilo koji ali uzmimo za primjer 192.168.10.0 / 24

da pretrazio sam net i sve opisuje problem sa dvije mrezne sto ustvari i nije problem


 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 07:06 - pre 189 meseci
Da li sam shvatio, zelis da ti mrezna kartica ima 2 adrese , a da ni jedna ne vidi gejt ... ?

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
81.93.77.*



+12 Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 07:36 - pre 189 meseci
ako uspijes javi i nama, da znamo... za ovih 10 godina koliko sam u IT-u ne pade mi na pamet da rutiram na jednom interfejsu... no dobro, kako rekoh javi ako uspijes, u sta sumnjam
Bojan
 
Odgovor na temu

boniks
Tomislav B
student
ZG

Član broj: 195716
Poruke: 5
*.srce.hr.



Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 07:40 - pre 189 meseci
Ovako zelim da jena mrezna kartica ima dvije ip adrese, i na mreznu karticu dodam obje ip adrese, na serveru imam neta jed je public adresa dobra, ali onda u RRAS-u ne znam definirati rutanje prema drugoj privatnoj adresi. Znao bi to realizirati sa dvije mrezene jer onda definiras Nat imedju dva uredjaja. A sad imam jedan uredjaj (jednu mreznu karticu)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 08:01 - pre 189 meseci
Hm, nisam nikad probao sa jednom karticom, pogotovo ne pod windozama.. ali cika gugl je dao nesto ovako:
http://www.technize.com/2007/0...le-nat-in-windows-2003-server/
i
http://www.technize.com/2007/0...-one-ethernet-card-in-windows/

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

boniks
Tomislav B
student
ZG

Član broj: 195716
Poruke: 5
*.srce.hr.



Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 08:22 - pre 189 meseci
DA fala ti al cika google je pun takvih informacija, al ne ono kaj ja trebam Znaci jedan NIC


E da udjem u temu kako ja imam ideju rijesiti taj problem.
Znaci stavio sam dvije ip addrese na jedan NIC, ali sad ne znam definirati staticke rute izmedju te dvije ip adrese na istoj kartici.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.ricky.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 08:24 - pre 189 meseci
"ma hajte, molim vas... dva kilometra unazad vezanih ociju"

Nece da moze.
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 08:31 - pre 189 meseci
Rutiranje i NAT je, naravno, moguce preko jednog interface-a, bilo da je ta konekcija trunk (ide vise VLAN-ova do kartice) ili da je samo jedan VLAN sa vise IP mreza. Kako se NAT preko jednog interface-a u praksi ponasa na windows-u nisam prakticno probao.

Ovde se vise postavlja pitanje zasto bi uopste neko stavljao (izlagao) svoju privatnu mrezu sa javnim adresnim prostorom na istom interface-u. Postoje odredjeni slucajevi kada je neophodno to da se odradi... ali u tom slucaju je bolje izbeci windows.

 
Odgovor na temu

boniks
Tomislav B
student
ZG

Član broj: 195716
Poruke: 5
*.srce.hr.



Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 08:34 - pre 189 meseci
Citat:
djricky: "ma hajte, molim vas... dva kilometra unazad vezanih ociju" :)

Nece da moze.


Kad mi je to jedino moguce rijesenje posto nemogu u server ugraditi jos jedan nic, a da mi dodatni uredjaj radi NAT ne moze (zajebani sef)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.yu.



+257 Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 09:16 - pre 189 meseci
@boniks, daj, molim te, prestani da, sa oprostenjem, kenjas :)
Si procitao uopste sta pise na PRVOM LINKU koji sam ti ostavio? Treba da citiram jer nekog mrzi da cita? Evo:
Citat:

1- Firstly, you will need two IP addresses, one for the DSL modem interface and the other for the local LAN interface. Either you can install two NICs (LAN Cards) or alternatively you can assign two IP addresses to your existing NIC. One IP address is for the LAN and the other is for connecting to the internet. Please see my post about assigning two IP addresses to one LAN Card here.

Obrati paznju na crveni tekst.

Btw. i ja mislim da to nece da moze, ali ti probaj.

I jos nesto, sta ti u stvari hoces da postignes, da kad pridjes sa interneta da mozes da pristupis bilo kojoj masini na lokalnom net-u? ILi nesto trece?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice01.10.2008. u 10:02 - pre 189 meseci
Meni se cini da bi to trebalo da radi. Naime, ruting se oslanja iskljucivoa na IP adrese i maske a ne an interfejse tako da ako jednoj kartici dodelimo IP adrese iz dva razlicita opsega, ne vidim razlog zasto ne bismo mogli da podesimo i rutiranje izmedju ta dva opsega.

Nesto slicno sam radio na Mikrotiku i to je radilo kako treba. Ne vidim razlog da ne radi na Windows-u, osim ako nisu pravili neke precice u implementaciji rutera koje bi mogle da smetaju.

(3 minuta kasnije) Evo probao sam na windows racunaru, dodelio sam mreznojkartici jos jednu IP adresu, podesio rutiranje i pingovao je iz prve mreze na drugu adresu. Rutiranje radi.


Eh da, NAT ruting se na Windows-u zasniva na interfejsu, tako da, to po svemu sudeci, to nece moci. Za to nemam uslova da probam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: NAT (ruting) pomoci jedene nic kartice

[ Pregleda: 2752 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.