Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tabela uporednih cena grejanja

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Tabela uporednih cena grejanja

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 65620 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja16.10.2008. u 09:02 - pre 188 meseci
Ne, bas naprotiv. Uzeo sam u razmatranje tvoje primedbe, ali u nedostatku ubedljivih dokaza da PROSECAN klima uredjaj u PROSECNIM radnim uslovima ima PROSECAN stepen iskoriscenja >2.2 ostaje za sada ovako.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja16.10.2008. u 09:17 - pre 188 meseci
Citat:
kalimero 011: Imaš nešto protiv klima uređaja? ;) OK, 'ajmo ovako: grejanje stana od 60m2 ukoliko se kao energent koristi električna energija, u narodu poznata kao struja, najisplativije je korišćenjem kvalitetnih klima uređaja sa inverter tehnologijom, ukoliko se radi o umereno kontinentalnoj klimi i prosečno izolovanoj stambenoj jedinici. (Napomena: nemam nikakvih dodirnih tačaka sa proizvođačima, distributerima ili servisima za ugradnju klima uređaja.)
Paaa to je vrlo labava računica - ona se uglavnom pokazuje ispravnom ukoliko su navike stanara kako kod naših baba i deda, dakle po ceo dan svi u kuhinjici, tamo se kuva, jede i druži, ostatak kuće se preko dana ne greje (spavaća soba, kupatilo i sl).
Ukoliko želiš da greješ ceo stan ravnomerno moraš imati klima uređaj u svakoj sobi plus grejalice u kupatilu što drastično menja/pogoršava računicu
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

RonJ
Kać,NS

Član broj: 117102
Poruke: 108
77.46.188.*



+27 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja16.10.2008. u 09:29 - pre 188 meseci
Nakon ovog poskupljenja gasa poskupela su i drva,sad im je cena 3500-4000 din.

Sto se tice grejanja ove zime ce najbolje proci oni koji su na gradskom ali ako prestanu donacije grada toplanama(vec imamo najavu) i njima ce cene biti visoke(najave 60-70 din po m2)

U svakom slucaju kako se god okrene jeftinog grejanja vise nema.


 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja16.10.2008. u 09:49 - pre 188 meseci
@pctel
Citat:
Ne, bas naprotiv. Uzeo sam u razmatranje tvoje primedbe, ali u nedostatku ubedljivih dokaza da PROSECAN klima uredjaj u PROSECNIM radnim uslovima ima PROSECAN stepen iskoriscenja >2.2 ostaje za sada ovako.

Ti si Darko Nedeljković? :) Elem, rado čitam tvoje poruke, a evo ''navukli'' ste me da posle par godina lurk-ovanja na ovom forumu (koji je btw. po mom skromnom mišljenju nešto najkvalitetnije na srpskom internetu i pored nekih problematičnih osobina), počnem i da piskaram... Dakle, ne znam šta da ti ponudim kao ubedljiv dokaz, ali ja uopšte nisam pisao o prosečnim klima uređajima, čak sam i naveo marku i inicijalne troškove za par kvalitetnih invertera (1500 evra za dve klime nikako nije prosek).

@MyWay
Citat:
Paaa to je vrlo labava računica - ona se uglavnom pokazuje ispravnom ukoliko su navike stanara kako kod naših baba i deda, dakle po ceo dan svi u kuhinjici, tamo se kuva, jede i druži, ostatak kuće se preko dana ne greje (spavaća soba, kupatilo i sl).
Ukoliko želiš da greješ ceo stan ravnomerno moraš imati klima uređaj u svakoj sobi plus grejalice u kupatilu što drastično menja/pogoršava računicu

Još jedan koga rado čitam. :) Moram da se ne složim sa konstatacijom da je računica labava. ;) Naime, stan o kome pričamo je veličine 60 kvadrata. To je po strukturi dvosoban stan i u tom slučaju klima uređaj jeste u svakoj sobi (ne zaboravi, DVA invertera). Ukoliko je (srpski običaj) pregrađivanjem napravljen dvoiposoban stan, po pravilu je polovina sobe na takvoj poziciji da se opušteno zagreje otvaranjem vrata iste. Za kupatilo se slažem (potreban je dodatni izvor grejanja kod kupanja), ali isto važi i za grejanje TA pećima, odnosno ne znam nikoga ko drži TA peć u kupatilu. ;)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja16.10.2008. u 10:05 - pre 188 meseci
@kalimero: nisam poredio grejanje klima uređajima sa grejanjem TA pećima, nego kotlom na struju (i naravno pratećim radijatorima).
Uvek se pravi drastična razlika u osnovnim postavkama (da ne sponzorišu takve omaške distributeri klima uređaja?) - računica se izvodi za klime sa pretpostavkama da se većina prostorija direktno greje, a ostale posredno, zaboravljajući kupatilo (kao što smo obojica zaključili), WC, eventualno kuhinju..
Sa druge strane se pretpostavlja da se etažnim grejanjem na struju greje zaista cela etaža, sa sve maločas navedenim prostorijama pa čak i radijatorčetom u hodniku.
Da li je iko radio računicu grejanja etažnim grejanjem na struju gde postoje radijatori samo u dnevnoj i spavaćoj sobi, a sve ostale prostorije se greju posredno? Što bi bilo u slučaju stana od 60m2 grejanje 40-45m2 max...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja16.10.2008. u 10:54 - pre 188 meseci
Citat:
nisam poredio grejanje klima uređajima sa grejanjem TA pećima, nego kotlom na struju (i naravno pratećim radijatorima).


Mislim da je ovo neuporedivo. Jedini razlog što je uopšte moguće porediti grejanje klimom i drugim grejnim telima na struju je činjenica da TA peći rade na pricipu akumuliranja toplote što im omogućava potrošnju struje po nižoj tarifi (ovo nije u potpunosti tačno ako se radi o veoma niskim temperaturama, što zna svako ko se grejao na TA peći. Tada se toplota akumulira itekako i preko dana, ali nisam hteo da širim polemiku). Elem, zašto forsiram grejanje kvalitetnim inverterom? Zato što se uglavnom potežu argumenti od pre više godina, a mnogi koji se kuće mogli bi da prođu jeftinije kada ne bi bilo predrasuda. Ja sam se zaprepastio koliko je u poslednjih, hajde da kažem 4-5 godina, pala cena kvalitetnih klima sa inverterima a karakteristike se poboljšale. Iako će neko reći da su deklarisane karakteristike jedno, a realan rad nešto sasvim drugo (sa čim mogu i da se složim, ali samo u delu koji se odnosi na potreban kapacitet klime u zavisnosti od kvadrature, mislim da je deklarisana snaga, odnosno potrošnja, a samim tim i ono što se definiše kao ''running current'' nešto sa čim se nijedan normalan proizvođač klima neće igrati) do skora je bilo nezamislivo da se za npr. 700 evra sa ugradnjom dobije nešto što troši ispod kilovata (npr. 970W), a ima COP 4.
 
Odgovor na temu

ivdeanz
Ivan Zunic

Član broj: 198001
Poruke: 3
91.150.71.*



Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja19.10.2008. u 10:48 - pre 188 meseci
Mislim da bi trebali da dodate u tabelu i cenu grejanja na toplotnu pumpu. Ja se već drugu sezonu grejem na toplotnu pumpu "voda-voda". To znači da sam napravio dva bunara jedan na 35 m a jedan na 12 metara. Iz dubljeg bunara crpim 2l/sec vode temperature 13 stepeni celzijusa i sa delta t manje od 5 stepeni dobijam u sekundarnom krugu temperaturu vode do 45 stepeni. Posle prolaska kroz pumpu tu vodu vraćam u plići bunar, tako da od prirode ne uzimam ništa osim toplote. To je više nego dovoljno da zidnim sistemom grejanja sa kojim sam prezadovoljan zagrejem kuću od 192 m2. Sama toplotna pumpa u režimu grejanja troši 4,5 kw struje i može da obezbedi do 22 KW toplotne energije. Moji toplotni gubitci kuće su 22 KW na -15 stepeni. U toku prošle sezone sam samo nekoliko dana imao dnevno vreme rada pumpe preko 70 % kada su bile izuzetno niske temperature. Ukupno za grejanje sam potrošio u toku cele grejne sezone od 6,5 meseci (a pratio sam sve parametre dnevni temperatura i temperatura u sekundaru kao i vreme rada pumpe preko posebnog brojača) 960 € po stvarnim kursevima koji su važili u trenutku plaćanja. Kada uzmem da je cena pumpe koju sam ja kupio bila na nivou cene uvođenja gasa i gasnog kotla, a ovde ipak pričamo o sistemu za klimatizaciju, jer ova pumpa ima mogućnost hladjenja prostora sa neuporedivo manjim utroškom i većom efikasnošću od klima (kroz primar ne prolazi vazduh od 40 stepeni na koji treba prebaciti toplotu iz hladjenog prostora već voda od 13 stepeni) mislim da je ovo više nego isplativa investicija.
Sve tabele su dostupne kao i informacije ako ima zainteresovanih.
 
Odgovor na temu

Dejan2003
Belgrade

Član broj: 13928
Poruke: 385
195.178.62.*



+8 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja20.10.2008. u 14:01 - pre 187 meseci
super tema

1.da li mozes da nam kazes koliko su kostali radovi oko bunara, iskopa, montiranja cevi

2. zidni sistem grejanja?mislis na radijatore?

3.ako sam dobro shvatio 960€ si utrosio ustvari za struju koja se potrosi na toplotnu pumpu za 6,5 meseci?

4. ako uzmem u racunicu da je uvodjenje gasa 1500€ + gasni kotao 800€, znaci toplotna pumpa te je kostala oko +- 2500€

Unapred hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 374



+118 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja22.10.2008. u 06:26 - pre 187 meseci
Ivane, ima tema o toplotnim pumpama na podforumu fizika. Bilo bi lepo kada bi tamo izlozio svoja iskustva.

http://www.elitesecurity.org/t19098-15-Toplotna-pumpa
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja22.10.2008. u 11:38 - pre 187 meseci
Ja sam se do skora grejao na obicne klime, stan od 50m2. Recimo da su racuni za struju bili vise nego povoljni, recimo 200e za celu zimu.

Uskoro cu uzeti norveske radijatore, posto necu detetu da duvam klimom - merili smo ih kod moje taste.

Ukljucen bojler, TV, 3 sijalice od 75w i radijator od 1500w na 6 stepeni spoljne temp. Potrosnja je bila ISPOD 1kw/h. Radijator je bio na 24 stepena (temp u prostoriji od 14m2).

Znaci oko 600-700w max potrosi na sat na spoljnim temp do nule recimo. Ako se smanji temp. na 21-22 mislim da i na minusu nece trositi vise od 500-600w/h.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja22.10.2008. u 13:09 - pre 187 meseci
Citat:
cozmo_im:Uskoro cu uzeti norveske radijatore, posto necu detetu da duvam klimom - merili smo ih kod moje taste.

Ukljucen bojler, TV, 3 sijalice od 75w i radijator od 1500w na 6 stepeni spoljne temp. Potrosnja je bila ISPOD 1kw/h. Radijator je bio na 24 stepena (temp u prostoriji od 14m2).
Nije mi jasno - pa samo bojler koji ti je bio uključen bi progutao 1KW za manje od sat rada??!

Što se tiče norveških radijatora, video sam ih (kupila tašta za kupatilo) i nisam nešto oduševljen: ajde što je dizajniran da se smanji upadanje prašine i bez oštrih ivica i zadovoljava evropske standarde po pitanju bezbednosti (uključujući i max temp), ono što me nije impresioniralo je to što (možda grešim) ako se zove radijator onda bi trebalo da ima cirkulaciju fluida u sebi - ovom više priliči termin grejalica jer ima u sredini grejnu žicu.
Dalje, očekivao sam da makar ima ventilator u sebi radi ubrzanja cirkulacije, ali izgleda smatraju da je dovoljna prirodna cirkulacija vazduha.
Nekako sam stekao utisak da su smisleni jedino u skandinavskom domu sa perfektno izolovanim zidovima i prozorima, ali možda nisam u pravu - u svakom slučaju ako se odlučiš da kupiš obavezno iznesi ovde svoja iskustva.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 10:09 - pre 187 meseci
Bojler je ukljucen stalno, znaci samo dogreva, nije radio konstantno.

Moj kolega greje neizolovan stan sa klasicnom drvenarijom na dva ta radijatora (50m2) vec godinama unazad i prezadovoljan je. Zimski racun oko 4500 din.

Ono sto sam ja osetio u staroj kuci (samo 3cm stiropor, jednokrilni drveni prozori najobicniji) je odlicno. Napolju je bilo oko 6-7 stepeni. Prvi put smo ga ukljucili u sobi od 14m2 i za 5 minuta je sa 18 skocilo na 23 stepena, dok si rekao keks. Toplo je oko nogu, glave, struka, kao centralno grejanje.

A taj za kupatilo je 5 puta manji od onog od 1,5 kw, on je skoro 1,5m u duzinu a onaj od 2kw je 1,8m, znaci ogroman prostor pokrije ali su jako tanki i nisu visoki pa se lako uklope svufa. I, to su aluminijumski grejaci, nisu zice nikakve, tu nema nista od zica, dakle jedan aluminijumski panel unutra sa rebrima koji greje celom duzinom. Radijator je celom povrsinom ravnomerno vruc, kao recimo odlicno centralno grejanje (tj. radijator na centralnom grejanju koje je ispravno). Regulacija je jako tacna, sam termostat je postavljen i izolovan od same temp. radijatora).

Kad stojis pored njega, bogami je pretoplo (namesten je na 23 bio). Fora kod njih je sledeca: ukljucis na maximum, termometrom gledas zeljenu temperaturu i na njegovom termostatu onda namestis temp. koja ti odgovara a on samo dogreva grejacem (recimo 10 sekundi radi, pa 12-15 ne i tako ukrug). Inace, kad ga skroz iskljucis ne ohladi se odmah kao aluminijumski radijatori, vec je duze vreme topao.

Recimo, drugi, od 1,2kw u sobi od 12m2 sa PVC prozorom koji gleda na stranu ulice je napravio pakao u sobi kad se zatvore vrata.

Meni to izgleda efikasno.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 10:54 - pre 187 meseci
Cela ta priča oko norveških radijatora je vrlo interesantna, kao što rekoh, ako se odlučiš da ih uzmeš bilo bi lepo da meriš potrošnju po mesecima i da postuješ ovde (ovo što ja imam sa kotlom na struju drži vodu samo dok je ovako nerealno jeftina struja).
Evo šta su napisali uvoznici za norveške radijatore:
Citat:
Potrošnja i ušteda norveškog radijatora u odnosu na druga grejna tela?

Projektovanje ovog sistema grejanja se vrši tako što se na osnovu karakteristika prostora (veličine, izolacije, položaja, uslova) preporučuje potrebna snaga. Dobro projektovanim sistemom na vrlo niskim temparaturama (do -17oC) u prostoru se može postići temperatura od +21oC. Potrošnja radijatora kada je spoljna temparatura -5 do 0oC a u prostoru +21oC, radijatori troše polovinu svoje instalirane snage. Npr., ako je instaliran radijator od 2KW, koji može da greje 25m2 potrošnja iznosi 1KW/h. Da bi mogli prikazati uštedu norveških radijatora moramo se porediti sa sistemima koji takođe troše električnu energiju. Kod našeg tarifnog sistema isnos koji placate distribuciji, ako se porede norveški radijatori i ostala električna grejna tela, uštede oznose i do 50%.
Dakle ti bi svoj stan od 50m2 mogao da greješ sa dva radijatora od 2KW što bi sa max uštedom bilo 2KWh.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 11:06 - pre 187 meseci
Ja cu uzeti jedan od 2 i jedan od 1,2kw. Spavacu sobu ne grejem toliko, ukljucim klimu na 21 stepen i ona se pali svake prestupne godine cak i na -15 i dogreva je kako treba, malo pojacam pred spavanje i to je to. U toj sobi cak i uljani radijator na 800w i na najslabijem mi daje 20 stepeni posto imam PVC a to je suncana strana i nema nikakvog vetra, snega, kise.

Grejem predsoblje od 12m2 i sobu od 20m2.

Gledao sam najobicniju TA pec od 3kw - 29000 din!!! Pa to ko da je spejs satl a ne kancerozna naprava sa staklenom vunom. Ne znam ko to jos kupuje.

Za 35000 din imam ova dva radijatora a recimo 2 TA peci bi izasle skoro 60.000 din.

Klima mi je najefikasnija, nama ne smeta duvanje uopste, ali nisam siguran za klinca i ne zelim da mu duva klima ceo dan.

A i norveski su zdravi. Klima ipak prlja filtere, uljani radijatori stvaraju dosta vlage, TA pec puna staklene vune i nije bezbedna.

Ima i aluminijumski panelni grejac koji se stavlja na patos, celom duzinom sobe recimo i to je dobra stvar - uzeo je komsija recimo sebi za suteren (oko 25m2) i odlicna je stvar. Isti princip ko norveski u drugacijem obliku. On je zadovoljan jer je mali prostor, treba mu mesta na zidu a ovo je jedino resenje koje je pronasao.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 11:08 - pre 187 meseci
Evo i ovo kao pomoć u planiranju:
Save time... see it my way.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 13:19 - pre 187 meseci
Meni su vec rekli oko 100w m2, odnosno, posto imam PVC negde izmedju 80 i 100. Sad ja racunam 100w m2, to mi je najbolje, tako da cu za tih 32 m2 koje grejem uzeti 3200w. Da imam izolaciju mozda i manje ali i kad je stavim, radijatori ce verovatno jos par procenata bolje raditi.

Kad sam nabavio klime pre 6-7 godina izbacio sam TA peci iz stana.
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 13:30 - pre 187 meseci
Nisam se mesao u ovu temi jer su zakljuci ovde dati sasvim individualni. Medjutim na ovo moram da reagujem:
Citat:
cozmo_im
A i norveski su zdravi. Klima ipak prlja filtere, uljani radijatori stvaraju dosta vlage, TA pec puna staklene vune i nije bezbedna.




Prvo, klima ne prlja filtere, vec su to cestice u vazduhu koja ona skuplja da ih ne bi udisao. Po tome je sigurno zdravija od tzv. "zdravih Norveskih". Drugo, ta peci novije proizvodnje sadrze manju skodljivi oblik tzv. mineralnu vunu. Ranije su imale tzv. staklenu vunu, za koju postoje istrazivanja da je stetna, ali radi istine to nije dokazano 100% inace bi bila zabranjena kao azbest. Kao za mobilne telefone. Ako je mozes izbeci ok. ali onda se treba odreci pored ta peci i frizidera, sporeta, izolacije u zidovima i na milion mesta gde se primenjuje. Cak i ako uspes, ona se nalazi slobodno u vazduhu, stim sto je koncetracija u gradovima veca, ali se moze naci i u vazduhu na planinama.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 13:45 - pre 187 meseci
Ja redovno cistim filtere i godisnje menjam one antibakterijske. Cistim i isparivac u unutrasnjoj asepsolom (dosta se razumem u klima uredjaje), ali svejedno klima uredjaj jeste nezdraviji od norveskih radijatora, zbog kovitlanja vazduha i duvanja i problema koji se javljaju zbog izduvavanja (neki ljudi imaju smetnje na usima i slicno i probleme oko nosa zbog klima uredjaja).

Dobro znam sta i kako rade filteri kod klima uredjaja, samo sam se tako izrazio, jer i pored pedantnog odrzavanja uvek se na isparivacu nahvata sve i svasta u delovima koji su nepristupacni (ja rasturim celu unutrasnju jedinicu i cistim, domestos 1/10 ili asepsol razblazen). Spoljnu jedinicu cistim redovno i za oko 7 godina upotrebe ni na jednoj klimi nemam pad pritiska i izgledaju glanc novo. Ali znam sta se "hvata" na isparivacima a ne mozes svakih mesec-dva rasturati maske i sve to da bi dezinfikovao isparivac. Kod mene je jos i super situacija jer se ne pusi, vazduh je, po merenju, najcistiji u celom gradu ali svejedno, opet zbog vlage se nakupi svasta u isparivacu, cista biologoija.

TA Peci sta god da imaju unutra, izduvavaju. Znaci ne treba mi vise toga nego sto ga ima u prirodi. Pogotovo sa malim detetom.

Vaduh u sobi se redovno "menja", tj. provetravamo temeljno i redovno te nema razloga da norveski radijatori daju "prljavo" grejanje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9448
212.200.68.*



+10246 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 15:57 - pre 187 meseci
Ja sam već puno puta pisao, i ponoviću.

Kod svih grejnih tela koja toplotu razvijaju prostom otpornom žicom važi:KOLIKO SE ELEKTRIČNE ENERGIJE IZVUČE IZ MREŽE TOLIKO SE TOPLOTNE ENERGIJE MOŽE DOBITI !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Tabela uporednih cena grejanja23.10.2008. u 18:12 - pre 187 meseci
Nisi skroz u pravu. Nesto ode na emitovanje svetlosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Tabela uporednih cena grejanja

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 65620 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.