Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Urbani osvetnik na Bulevaru

elitemadzone.org :: MadZone :: Urbani osvetnik na Bulevaru
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57766 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 17:20 - pre 189 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: Ne, naravno da nije bio, ali postoji bitna razlika, asimilacija je bila daleko brza i efektivnija. Tako da mnostvo dosljaka nije uopste predstavljalo problem, cak napraotiv bilo je pozeljno.

Asimilacija na sta tacno? Pecenje paprika ispred zgrada? Bacanje djubreta sa balkona? To su uvek bili obicaji u Beogradu.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 17:22 - pre 189 meseci
Citat:
kelja: Jeste, jeste ........


eto vidis moj keljanovicu sta pravi ta tvoja sloboda i demokratija.

ne moze vise covek lepo ni da mrzi buzdovana koji bezobzirno zagradjuje prolaz, zagadjuje vazduh, unistava atmosferu, stvara buku, bespotrebno trosi poslednje rezerve energije na planeti .......... i to sve samo zato sto se buzdovanu ne dize patka.

odma' se jave neki oslobodjeni siljokurani i pricaju o bolesti, lekarima, zavidnosti, izdrkavanju, kompleksima ....... a u svojim trzisno-ekonomskim zivotima znaju samo o markama plekanih kutija i mobilnih telefona.

a tebi jos nije jasno kuda ide ova "civilizacija"?

;)
 
0

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
93.86.86.*



+35 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 17:31 - pre 189 meseci
mrle, u pravu si, pored takvih, coveku dodje da (p)ostane levicar. ;)

Hehe, dobro zapazanje, ovo za mobilne, poklopi me covek strucnoscu (i) u toj oblasti, nisam imao sta da kazem, 'bem li ga... :)
 
0

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 17:53 - pre 189 meseci
Citat:
DaliborP: Asimilacija na sta tacno? Pecenje paprika ispred zgrada? Bacanje djubreta sa balkona? To su uvek bili obicaji u Beogradu.

Izvini ali ja bas nisam to primetio... Jer da su to beogradski obicaji onda bi Beograd bio zatrpan u smecu i svi bi se osecali na pecenu papriku, jer, koliko me secanje sluzi, uza zona BG ima oko 1.2M stanovnika sto mu negde dodje oko 300.000 sporeta ispred zgrada, i nekih 300 tona smeca svaki dan ispod beogradskih balkona.
A ti sledeci put lepo malo razmisli, pre nego sto lupis glupost i ostanes ziv.
Da u beogradu ima ljudi koji peku papriku izpred zgrade, da, mozda ima i po kojia budaletna koja baca smece sa balikona ali to jos nisam do sada video, ali da su to obicaji, mislim stvarno... Sta ce biti sledece, ukiseljavanje kupusa, sushenje mesa, klanje prasica za NG? Molim te iznenadi me...

Ja sam pricao o asimilaciji ljudi u normalan, gradski zivot, jer ja pre 10 godina nisam bas ucestalo vidjao scene koje danas vidim.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
0

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.static.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 17:57 - pre 189 meseci
Nešto, sve mi se čini da je ovo obična blogersko/novinarska patka
mislim, a gde su slike ? -ipak je bulevar dosta prometan,
a nema čak ni inicijala nit 'oštećenih' likova nit 'jadnih uplašenih'
prodavačica u pekari
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 18:01 - pre 189 meseci
Citat:
Majstor_Pućko: A ti sledeci put lepo malo razmisli, pre nego sto lupis glupost i ostanes ziv.

Dobro sam ja razmislio kad sam to rekao, i mogu opet da ti ponovim ako treba. Mada ozda samo ja imam srece pa me prate ti "obicaji" po Beogradu, gde god da sam ziveo.
Citat:
Ja sam pricao o asimilaciji ljudi u normalan, gradski zivot, jer ja pre 10 godina nisam bas ucestalo vidjao scene koje danas vidim.

Ja sam vidjao sve te scene i pre 15 godina, tad sam se prvi put valjda i iznenadio. Ti slobodno nastavi da sanjaris o tom urbanom Beogradu iz osamdesetih/devedesetih koji je bio kulturan i cist pa dosli ljudi sa strane i upropastili ga, stvarno zvuci kao zanimljiva bajka. Nisi sam koji ima tako misljenje, svako malo sretnom nekog sa tim stavom. Kako da ne.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 18:23 - pre 189 meseci
Pre 10-15 godina nije bilo majmuna koji se parkiraju gde ne treba iz prostog razloga što je mnogo manji procenat ljudi mogao da priušti da vozi, pa su i gužve bile manje (jedna od pozitivnih tekovina Slobine vlasti ;)), a ne zato što je majmuna bilo manje.

Uzgred, pre 100 godina Beograd je imao manje od 80000 stanovnika (kad već pričate o došljacima i "starosedeocima").
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 19:21 - pre 189 meseci
@zutokljunac :
Ti mora da živiš na Vračaru .Potpuno razumem tvoju isfrustriranost jer se vračarskim ulicama ne može
proći trotoarom od parkiranih automobila i kučećih govana .
A pošto su ulice tamo uglavnom male dzipovi su ti slaba strana jer zakrče pola ulice i ceo trotoar :)



Viva lollapalooza
 
0

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 20:24 - pre 189 meseci
Citat:

A to što se pozivaš na zavist kao primarni poriv protivnika nepropisno parkiranih džipova i ostalih vozila, govori o tebi. Možda si ti zavistan, ili društvo u kome se krećeš, pa na osnovu toga sudiš o svima drugima.


Slazem se.

Ljudi, vozite sta hocete, ali nemojte druge ugrozavati nepostovanjem propisa. Po meni su jednaki i vozac dzipa i vozac jugica ako su bahato i kretenski prekrsili propis.

Ne pokrecite pitanje ljubomore, mozda takvih i ima ali to je njihov problem. Sada ISPADA da je vama vlasnicima(ljubiteljima) skupih automobila jedino vazno da pokazete da vas svi ostali mrze i ljubomorni su na vas, sto eto vi kao imate dobra kola. Besmisleno zvuci tako delujete.

Neko je ovde pomenuo da on konkretno ne voli dzipove tj. vlasnike istih i to je njegova stvar, ali nemojte generalizovati.

Ovde je sustina to sto se ljudima smucilo bezakonje u ovoj drzavi, ono je najvidljivije na ulicama nasih gradova. Kljucna stvar je nepostovanje saobracajnih propisa, a ne prezir prema bogatijim gradjanima.

Primetite da su ofarbana sva vozila, a ne samo luksuzna. To je dokaz da akteri ove akcije nisu pobirali vozila po njihovoj ceni vec po tome da li stoje nepropisno ili ne.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
0

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 20:28 - pre 189 meseci
Citat:
noreniou: Nešto, sve mi se čini da je ovo obična blogersko/novinarska patka
mislim, a gde su slike ? -ipak je bulevar dosta prometan,
a nema čak ni inicijala nit 'oštećenih' likova nit 'jadnih uplašenih'
prodavačica u pekari

Hm, i meni se cini. Ipak bi se veca frka digla oko ovoga po medijima.
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.158.17.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 21:00 - pre 189 meseci
A ono - ako si u Rimu, ponasaj se kao... za to nismo culi?

Zaista ne mogu da se prestanem da se pitam zasto neko sa takvim emocionalnim nabojem, negativnim, nastupa prema gradu u koji je dosao, pa makar i poslom, i uvek nadje najgore? Ne vide nista drugo, sem da ne valja. Odgovor im je uvek isti – pa sta, kad mogu drugi mogu i ja. Bre!
I zato svaki put kad ‘razgovaram’ sa takvim nekim buzdovanom, a ne mrzi me, naucio sam da drzim ruke iza ledja. Saka se lako otkaci..
Zamisljam sebe da bih ja bio takav posle jedno sest god na nekom pustom ostrvu. Ujedao i rezao, neartikulisano. Verujem najvise na semafore i pesacke prelaze..

I ne, ti nisu dosli sa sela, zato se i javljam, ne vredjajte ih. Sve seljane koje znam su domacini i fini ljudi, mozda ne po manirima, ali bitnim osobinama da. Jer na selu, onom pravom, takvo ponasanje ne moz’ da prodje ni pod razno. Cak su i lep izraz za to uveli – g.ovnjiva motka je za tak’e.
Tamo bi ih najurili koliko do veceri.

I ako je ovo za ekipu sa bulevara tacno, ‘herojima’ koji bi trce za njima blagi savet, ti momci se ne jure.. Dovoljno je ‘zaljenje’ zbog auta kao lekcija.

A kao vid ‘gradjanske neposlusnosti’, mada nije to, vec ‘motka’ iz prethodnog pasusa, pozdravljam.
Izgleda da smo dosli u fazu da ‘iznutra’ sredjujemo svoje zivote i ulice. Kad drzava nece, mada vise verujem i da ne moze sa tolikom kolicinom, neko mora.

Ps. Mislim da bi neko mogao da pokrene temu tipa ‘gradjanska svest’ ili sl.

gleb
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru09.10.2008. u 23:17 - pre 189 meseci
Citat:
gleb: A ono - ako si u Rimu, ponasaj se kao... za to nismo culi?

Zaista ne mogu da se prestanem da se pitam zasto neko sa takvim emocionalnim nabojem, negativnim, nastupa prema gradu u koji je dosao, pa makar i poslom, i uvek nadje najgore? Ne vide nista drugo, sem da ne valja. Odgovor im je uvek isti – pa sta, kad mogu drugi mogu i ja. Bre!

Znaci sta smo naucili na ovoj temi, da svi ti ljudi koji se nepropisno parkiraju i voze skupe dzipove ustvari dolaze iz unutrasnjosti i ne zele da se prilagode pitomim i kulturnim domorocima vec postupaju sa neshvatiljivim emocionalnim nabojom potpuno nepoznatim prosecnom, skromnom i cestitom stanovniku Beograda.

Ova tema polako sazreva u istinitu pricu o provinciji zvanoj Beograd, fantasticno.

Zanimljiva je stvar, kako retko mozes da cujes ljude recimo iz Nisa ili Kragujevca ili Uzica ili nekog drugog manjeg grada kako kukaju na domoroce koji su im "upropastili" kulturni i urbani imidz grada, vec iskljucivo iz Beograda ili Novog Sada. Kako tu samo smrdi malogradjanstvina, neverovatno.
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru10.10.2008. u 01:53 - pre 189 meseci
Citat:
jablan: Pre 10-15 godina nije bilo majmuna koji se parkiraju gde ne treba iz prostog razloga što je mnogo manji procenat ljudi mogao da priušti da vozi, pa su i gužve bile manje (jedna od pozitivnih tekovina Slobine vlasti ;)), a ne zato što je majmuna bilo manje.

Ja ne znam gde si ti živeo pre 10-15 godina ali 90te su svakako bile period kada su se ljudi koje ti nazivaš "majmunima", a ja bih rekao "seljačine" (razlika između pojmova seljak i seljačina se podrazumevaju) ekstremno "nakotili" u Beogradu, dolazeći "s ko'ca i konopca" iz svih nekadašnjih bratskih nam republika pravo u Beograd i donoseći sa sobom svoje "kulturno nasleđe" zajedno sa domaćim "domorocima". Beograđanin u kontekstu ove priče predstavlja emancipovanog i kultivisanog stanovnika metropole, čoveka ne nužno rođenog u Beogradu već kultivisanog čoveka. Nažalost pojam Beograđanina/Beograđanke u kulturnom smislu je gotovo u potpunosti iskompromitovan tokom protekle dve decenije, te se izokrenut na naličje nekadašnjeg značenja pretvorio u svoju suprotnost.

U tom razdoblju se Beograd iz grada u koji su ljudi dolazili da bi se obrazovali i kultivisali, pretvorio u grad iz kojeg ljudi beže pred najezdom varvara.
Citat:
DaliborP: Znaci sta smo naucili na ovoj temi, da svi ti ljudi koji se nepropisno parkiraju i voze skupe dzipove ustvari dolaze iz unutrasnjosti i ne zele da se prilagode...

Žalosno je što takvi ustvari više nemaju čemu da se prilagođavaju niti na koga da se ugledaju, jer je Beograd zapravo postao meka provincijalizma i kulturni obrazac provincije je doživeo svoj procvat u samom Beogradu.
Setimo se da je seljačenje džipovima u Beogradu počelo sredinom 90ih, u predizbornoj kampanji novoosnovane Arkanove SSJ. Odjednom se niotkuda na ulicama pojavilo na desetine novih belih Mitsubishi Pajera sa stranačkim oznakama SSJ, kojima su Arkanovi "aktivisti" besomučno kružili po gradu od jutra do sutra mašući stranačkim zastavama, dok su obični građani kupovali benzin u skuvanim plastičnim flašama od "litar i po" po 2DEM za litar.
Mnogi Beograđani koji su, videvši šta se sprema, početkom 90ih sa svojim porodicama napustili zemlju i nastavili život u inostranstvu, su ustupili mesto drugima koji se danas nazivaju Beograđanima a koji po svom kulturnom miljeu i sistemu vrednosti predstavljaju suštu suprotnost onome što se nekada podrazumevalo pod tim pojmom.
Oni iz te grupe, koja je nekada oličavala kosmopolitski i avangardni duh Beograda, a koji su ostali u zemlji, su praktično postali kulturni i društveni marginalci, bez ikakve šanse da se izbore sa najezdom varvarstva koje se iz drumskih kafana sa Ibarske magistrale premestilo u sam centar grada. Knez Mihajlova je postala "Bosnia Štrase".
Nekadašnja kultna okupljališta beogradske avangardne omladine su se jednostavno ugasila, jer u njih više nije imao ko da odlazi. Kultura sama po sebi je u Beogradu postala out. In su postale folkoteke.
Taj i takav kulturni obrazac je i danas manje više na sceni, i proći će još dosta vremena dok Beograd ne povrati ugled i značaj koji je nekada u kulturnom smislu imao, ne samo u Srbiji i za Srbiju nego i šire. Taj se dan još ni ne nazire, ali nadajmo se da će jednom doći - za dobro svih nas.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru10.10.2008. u 07:59 - pre 189 meseci
/\ /\ /\

sto bi rekla biljana srbljanovic: "dziberi, dziberke i njihova dziberska deca. samo za njih ne vazi bela kuga".
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru10.10.2008. u 09:28 - pre 189 meseci
Citat:
bttp: Žalosno je što takvi ustvari više nemaju čemu da se prilagođavaju niti na koga da se ugledaju, jer je Beograd zapravo postao meka provincijalizma i kulturni obrazac provincije je doživeo svoj procvat u samom Beogradu.

Ne ne, nisi me shvatio. Potpuno suprotno.
Ja tvrdim da ste upravo takvi kao ti perjanice Beogradskog provincijalizma jer mrzite sve novo sto dodje u vas grad a na drugu stranu pokusavate Beograd da predstavite kao neku urbanu metropolu. Takvo misljenje odrazava provincijski i malogradjanski duh, vasa nespremnost da se prilagodite promenama koje upravo treba da donosi jedna metropola, to je taj problem. Ista takva grupa ljudi postoji i u Novom Sadu koja za sve lose u tom gradu krivi one sto su dosli, sto iz unutrasnjosti sto iz bivsih republika a nikad spremni da se suoce sami sa realnim problemima.
Citat:
Mnogi Beograđani koji su, videvši šta se sprema, početkom 90ih sa svojim porodicama napustili zemlju i nastavili život u inostranstvu, su ustupili mesto drugima koji se danas nazivaju Beograđanima a koji po svom kulturnom miljeu i sistemu vrednosti predstavljaju suštu suprotnost onome što se nekada podrazumevalo pod tim pojmom.
Oni iz te grupe, koja je nekada oličavala kosmopolitski i avangardni duh Beograda, a koji su ostali u zemlji, su praktično postali kulturni i društveni marginalci, bez ikakve šanse da se izbore sa najezdom varvarstva koje se iz drumskih kafana sa Ibarske magistrale premestilo u sam centar grada. Knez Mihajlova je postala "Bosnia Štrase".

:) Pa jel ti znas sta znaci kosmopolitski duh? Znas li sta su karakteristike jedne metropole? Raznovrsnost ljudi koji zive u njoj, priliv stanovnista i ceste promene, pomesane kulture itd itd.
Sve svetke metropole upravo krase takve stvari, jedino ti imas misljenje da metropola treba da bude utegnuta i urbana na onaj nacin koji odgovora "avangardnim" domorocima.
Jeste, tacno je da seljacina u Beogradu i Srbiji ima koliko hoces ali ovo sto ti pricas o Beogradu....iskreno je gomila bullshita. Beograd nije ni Pariz ni London, niti je bio pre migracija, mnogi ti "obicaji" su bili prisutni u istom i pre svega.

Citat:
Nekadašnja kultna okupljališta beogradske avangardne omladine su se jednostavno ugasila, jer u njih više nije imao ko da odlazi. Kultura sama po sebi je u Beogradu postala out. In su postale folkoteke.
Taj i takav kulturni obrazac je i danas manje više na sceni, i proći će još dosta vremena dok Beograd ne povrati ugled i značaj koji je nekada u kulturnom smislu imao, ne samo u Srbiji i za Srbiju nego i šire. Taj se dan još ni ne nazire, ali nadajmo se da će jednom doći - za dobro svih nas.

Takav dan o kome ti sanjas nikad nece doci, Beograd se menja i nastavice da se menja, koliko god to se svidelo ili ne Beogradskim "urbanim" likovima koji hoce da sacuvaju taj Beograd iz proslosti gde je Akademija bila najbolji klub u Evropi (jedna od cuvenih bajki).

Seljacina ce uvek biti i uvek ih je bilo, to nije problem Beograda vec pre bih rekao celog Balkanskog mentaliteta ali to je vec druga tema.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
212.200.68.*



+10254 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru10.10.2008. u 10:25 - pre 189 meseci
Citat:
DaliborP: Raznovrsnost ljudi koji zive u njoj, priliv stanovnista i ceste promene, pomešane kulture itd itd.

Vidi, složem se s tobom o teoriji kosmopolizma. Nije loše to tvoje obrazloženje.
Samo da neke stvari definišemo unapred: "pomešane kulture" i "pomešane nekulture".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru10.10.2008. u 11:22 - pre 189 meseci
Citat:
Java Beograd: Vidi, složem se s tobom o teoriji kosmopolizma. Nije loše to tvoje obrazloženje.
Samo da neke stvari definišemo unapred: "pomešane kulture" i "pomešane nekulture".

Pa naravno da ce biti pomesanih kultura i "nekultura", to je ocekivano od svakog velikog grada.
Ali probleme poput ovih treba da resava izabrana gradska vlast a ne da se svako malo javljaju "urbani" Beogradjani i pricaju kako to nije bilo nikad tako dok se nisu doselili ti "nekulturni" ljudi.
A seljacina nam ne nedostaje, u to ne sumnjam. A ni kvaziurbanih provincijalaca.

 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru10.10.2008. u 12:33 - pre 189 meseci
Citat:
bttp: bez ikakve šanse da se izbore sa najezdom varvarstva

Jel ti shvataš da je Beograd pre 100 godina imao manje od 100k stanovnika? I ti nam sad ovde pričaš da su svi došli u poslednjih 15 godina iz Bosne? Shvati da je migracija ljudi iz ruralne u urbanu sredinu konstantna poslednjih par decenija i da se tu ništa bitno nije izmenilo baš u tih 15 godina. Ono što ti pogrešno pripisuješ došljacima je sveopšte srozavanje ekonomskog i kulturnog proseka društva i potpuno uništenje srednjeg sloja koji se dogodio devedesetih. Ali ti si očigledno rešio da isteruješ veštice i tu ti nema pomoći.

E, da, što se tiče "pomešanih nekultura": tu je delom krivica i samog Beograda i Beograđana što nisu uspeli da ponude ili nametnu neku kulturnu i etičku matricu novim stanovnicima (a u nove stanovnike ubrajam i došljake i nove generacije stasale u Beogradu): devijantno i bahato ponašanje se ne sankcioniše, već ohrabruje - dobar primer ti je Željko Mitrović (dakle, rođeni Zemunac, osamdesetih godina bio basista "Oktobra" i predstavnik bttp-ove samozvane urbane elite) i njegov Pink (simbol destruktivnih devedesetih). Šta ćemo sad?

[Ovu poruku je menjao jablan dana 10.10.2008. u 13:49 GMT+1]
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru10.10.2008. u 13:14 - pre 189 meseci
Citat:
DaliborP: Ja tvrdim da ste upravo takvi kao ti perjanice Beogradskog provincijalizma jer mrzite sve novo sto dodje u vas grad a na drugu stranu pokusavate Beograd da predstavite kao neku urbanu metropolu...

Blago tebi ako su ti kriminalci, "prangije", bul-terijeri, narodnjaci, šenlučenje, vikend ratnici, klanovi, "valjanje" četničkih suvenira uz treštanje odgovarajuće muzike u centru grada - nešto novo. Od takvih kao što si ti kojima je to "nešto novo" čemu treba težiti, su pametni ljudi na vreme pobegli. Voleo bih da sa takvim "novotarijama" odeš u centar Pariza ili Londona, da vidim kako bi te sa ljubavlju i kosmopolitizmom dočekali. Verovatno bi ti obezbedili i odgovarajući smeštaj u nekoj od državnih institucija.

I ja uopšte "na drugu stranu" (odn. na drugoj strani) ne predstavljam Beograd kao urbanu metropolu, jer on to de fakto više nije. Nekada je bio a imao je potencijala da se u tom smislu i razvija. Ovo je grad koji kao glavnu atrakciju nudi "noćni život na beogradskim (narodnjačkim) splavovima".

Btw. zašto li ja uopšte diskutujem s nekim ko se "frlja s padeži". Takvom je sigurno nemoguće bilo šta objasniti a posebno razliku između novog i lošeg.
Citat:
jablan: Jel ti shvataš da je Beograd pre 100 godina imao manje od 100k stanovnika?

Gledaj, ja ne znam kako je bilo u Beogradu pre 100 godina, ali znam kako je bilo pre 30, 20, 15, 10 i kako je sada. Evidentno je da je društvo generalno nazadovalo, a Beograd je nekako nazadovao najviše od svih jer je od kulturne metropole postao metropola nekulture.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Urbani osvetnik na Bulevaru10.10.2008. u 13:28 - pre 189 meseci
Citat:
bttp: Beograd je nekako nazadovao najviše od svih jer je od kulturne metropole postao metropola nekulture.

Beograd se u tom smislu ne razlikuje od bilo kog drugog srpskog grada, osim što ima malo više ljudi sa kompleksom "starih Beograđana", i kao posledica tog kompleksa, ljudi sa kompleksom "novih Beograđana" - to su oni koji su preko noći promenili naglasak čim su se doselili.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Urbani osvetnik na Bulevaru
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57766 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.