Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?

elitemadzone.org :: TechZone :: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?

[ Pregleda: 19864 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?09.10.2008. u 22:14 - pre 189 meseci
Interesuje me koja je razlika, kako "broje" ovi industrijski kada se koriste za domacinstvo?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?10.10.2008. u 07:47 - pre 189 meseci
Brzi globalni pregled:

3f brojilo: - Aktivna energija (visa i niza tarifa). Klasa tacnosti 2

Direktna merna grupa - Aktivna energija (visa i niza tarifa), Reaktivna energija (visa i niza tarifa), Maksigraf. Klasa tacnosti 1
Poluindirektna merna grupa - Isto kao i direktna samo sto se prikljucuje preko strujnih reduktora. Klasa tacnosti 1

Indirektna merna grupa - Isto kao i direktna samo sto se prikljucuje preko strujnih i naponskih reduktora. Klasa tacnosti 0.5 i Klasa tacnosti 0.2

Ima tu jos detalja ali ovo ti je osnovno.

...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?11.10.2008. u 19:59 - pre 189 meseci

Mozes li mi reci sta to konkretno znaci? Ako bih za kucu postavio industrijsko brojilo, kako bi se to odrazilo na racunu za struju?
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.adsl.beotel.net.



+110 Profil

icon Re: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?11.10.2008. u 21:50 - pre 189 meseci
Da bih ti tacno odgovorio trebao bih znati kakvi su uslovi u CG za industrijske potrosace.

Ti kao privatno lice ne bi trebao da mozes i da udjes u tu kategoriju, trebao bi da imas firmu registrovanu na kucu. Kazem, ne znam kakva je situaciju u tvojoj distribuciji.

Osnovni razlika ti je sto kao kucno brojilo placas samo utrosenu aktivnu energiju (obicno u dve tarife). Ovde ti problem moze napraviti blok tarife ako ih tamo imate.

Kod industrijskog potrosaca, u zavisnosti od kategorije, placas aktivnu energiju (ovde nema blok tarife - ovo je pogodnost) ali se placa Maksigraf, tj. maksimalna srednja 15-min. snaga zabelezena u tom mesecu (ovo moze biti problematicno). Treba se preracunati koliko ces para davati u ovom slucaju. Ako si nameravao da se grejes na struju dobro razmisli posto ce struja za industrijske potrosace verovatno brze poskupljivati nego za domacinstva.

Raspitaj se u tvojoj distribuciji za uslove i cene u ovom drugom slucaju pa mozemo da napravimo neki proracun.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?12.10.2008. u 19:41 - pre 189 meseci

Ugradio sam prije pola godine industrijsko brojilo u prizemlju kuce gdje mi je podstanar. To mi je kao kontrolno samo da vidim koliko potrosi, jer sve ide preko glavnog brojila za koji dobijam racun za struju. I na osnovu ovog industrijskog sto je kod njega, ja mu obracunam koliko on meni treba da plati. Pa sam nesto nacuo da kao oni vise "vrte" od obicnih brojila, pa nebih da mu naplacujem nesto sto nije potrosio(ako je do brojila). A ovo ind. brojilo izgleda skoro isto kao ovo obicno, ima dvije tarife i nema onog kruga sto se vidi da se okrece. Proizvodjac je Ei Nis. (i na njemu pise i 100imp./kwh)

pozdrav
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
91.148.92.*



+110 Profil

icon Re: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?12.10.2008. u 21:16 - pre 189 meseci
Koliko sam shvatio, ugradjeno ti je ind. brojilo (prepostavljam Direktna merna grupa) kao kontrolno. Sto se tice merenja to ti je potpuno isto kao i obicno brojilo, nema razlike. Taj broj od 100imp/Kwh te u principu ne interesuje (a znaci da ona Led dioda "trepne" 100 puta kada prodje 1KWh kroz brojilo) to sluzi samo za proveru u bazdarnicama.

Znaci, sto se tebe tice to brojilo meri isto kao i obicno brojilo. Nema nikakvog stimanja da meri vise ili manje. Jedino, u slucaju kvara su moguca odstupanja a to neces znati dok ne skines brojilo i odnese ga na vanredno bazdarenje (to se placa).
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Shomi-1
gsm serviser
PG-MNE

Član broj: 108016
Poruke: 208
62.4.36.*



+2 Profil

icon Re: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?12.10.2008. u 22:54 - pre 189 meseci

Ok, hvala. Malo me zbunilo ovo sto si rekao za klasom tacnosti, mislio sam da su ova industrijska "preciznija" pa se vise nakupi.

pozdarv
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
195.178.50.*



+110 Profil

icon Re: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?13.10.2008. u 06:20 - pre 189 meseci
To sa klasom tacnosti i jeste zbog preciznijeg merenja ali u tvom slucaju ta razlika zanemarljiva. Obicno brojilo je tacnosti +/- 2% a ta merna grupa je +/- 1%.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Razlika izmedju industrijskog trofaznog brojila i obicnog za domacinstvo?

[ Pregleda: 19864 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.