Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tecra A8 -103 .. baterija ...

[es] :: Laptopovi :: Tecra A8 -103 .. baterija ...

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Tecra A8 -103 .. baterija ...21.10.2008. u 21:38 - pre 187 meseci
Kupih pre 14 meseci Toshiba Tecra A8-103. To mi je drugi Toshiba laptop. Pre toga sam imao Satelite.

I zaista sam prezadovoljan Tecrom. Osim jedne sitnice. Naime, nakon 14 meseci, kada ukljucim bateriju, ona sada traje 8 minuta !!

Inace, da bi mi baterija trajala što duže,vodio sam računa, da minimum jednom nedeljno, pustim laptop da radi samo na bateriju ,da se skroz isprazni i opet napuni. Tako da bi baterija "bila u kondiciji" :)

ali očigledno uzalud.

Zanima me, da li postoji neki lek-softver, da se baterija natera da radi makar pola sata ? .. ne daju mi se sad baš pare za bateriju.

Pozdrav, hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Tecra A8 -103 .. baterija ...22.10.2008. u 01:01 - pre 187 meseci
Kakav softver ako je baterija hardverski mrtva? 8 minuta... pa da si ubacio 4 alkalne baterije duze bi drzalo :)
Mislim da ti ne gine kupovina nove baterije, ali generalno 14 meseci je extra mali zivotni vek, zasto je to tako trebao si da proveris dok ti je trajala garancija.
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Tecra A8 -103 .. baterija ...22.10.2008. u 03:08 - pre 187 meseci
Pre nego sam postavio pitanje ovde, obišao sam Toshiba forum, i još par foruma koji se bave hardverom.
Pa sam tako saznao, da postoje određeni softveri za rekalibraciju baterije.


generalno 14 meseci je extra mali zivotni vek, zasto je to tako trebao si da proveris dok ti je trajala garancija

Do pre par meseci, je trajala oko 45-50 minuta. e sad, ne znam nikoga od mog drustva, ko svakog meseca meri koliko mu traje baterija, pa pravi neke grafikone, i mesečne analize trajanje baterije :) ... jednostavno, baš sam i sam zatečen, kako je baterija odjednom pala na 7-8 minuta ?

tako da, mala mi je razlika između laptopa, i stone mašine sada :((

 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Tecra A8 -103 .. baterija ...22.10.2008. u 22:40 - pre 187 meseci
E ovako, mozda nekom posluzi.

Naime, nakon iznenadjujuceg pada trajanja baterije, resih da ne budem klasican Srbin koji sve zna, nego da uzmem malo uputstvo u ruke i da procitam sta tu ima da se kaze.

I nakon pazljivo procitanog upustva, uradih sledece:

Iskljucih struju, i pustim laptop da radi na bateriju .. baterija pokazuje 8 minuta ... ali kad je dosla do 0 minuta, tu je radila jedno 15 minuta, pre nego je laptop otisao u sleep mode.

Onda prikljucim struju na laptop, pustim da se baterija skroz napuni, pa opet izvucem strujni kabl i pustim laptop da radi na bateriju.

Ovaj put je baterija pokazala 30 minuta, i otprilike toliko je i radila.

I onda sam i treci put ponovio postupak, i baterija se vratila na 46 minuta, i kada je dosla na 0 minuta, zaista se odmah i iskljucila.

Prema tome, ako imate problem sa kratkim trajanjem baterije, probajte da je uzastopno, u toku jednog dana, vise puta punite i praznite, i mozda cete dobiti dobar rezultat. Ja jesam :)

pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Tecra A8 -103 .. baterija ...23.10.2008. u 20:23 - pre 187 meseci
Extra!!! Eto zasto se kaze ono RTFM... :) A sta kazu zasto se to desava?

Da nije 'ovlazila' baterija ili tako neki hemijski proces?
 
Odgovor na temu

KizaBG
programer

Član broj: 169491
Poruke: 247
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Tecra A8 -103 .. baterija ...23.10.2008. u 20:48 - pre 187 meseci
pa u uputstvu ne pise zasto se to desava, ali obzirom koliko su strana i objasnjenje posvetili reformatiranju baterije, ocigledno nisam prvi koji je imao slicne primedbe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Tecra A8 -103 .. baterija ...

[ Pregleda: 2729 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.