Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?

[es] :: Access :: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?

[ Pregleda: 22507 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
77.46.195.*



+4 Profil

icon Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?15.11.2008. u 13:19 - pre 187 meseci
U Access-u sam napravio sablon uplatnice, pitanje je: posto imam uradjenu blanko uplatnicu sada zelim da pomocu "Kombo Box-a" izabiram npr. 1,2,3 uplatnice i da mi se sve otvore jedna ispod druge, tako da kada budem isao na print da se odstampaju jedna ispod druge na A4 papiru.
Znaci da uprostim, dok popunjavam uplatnicu pritiskom na ENTER prelazim na sledeci deo koji se popunjava i tako redom, e sada kada dodjem do KOMBO BOX-a zelim da izaberem npr. 2 i da se utvori kopija predhodno popunjene uplatnice ali odmah ispod ove prve ili ako izaberem 3 da se pojave dve uplatnice ispod ove prve tako da posle izabranog broja sledi popunjavanje sledecih uplatnica.
na kraju klikom na dugme PRINT treba da se odstampaju sve 3 uplatnice jedna ispod druge tako da bi stale na A4 format. ??

Nadam se da ste me razumeli, hvala unapred!!!
by Vladakru
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
91.150.109.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?20.11.2008. u 22:13 - pre 187 meseci
nije valjda da je ovo nemoguce?????

Jos jedno pitanje.
Kako da se napravi spisak imena koji ce biti povezan sa odredjenim adresama i sa uplatnicom, tako da kada ukucam ime odmah ce se dodati ulica i broj itd.(ili jos neki podatak vezan za to ime) ????
by Vladakru
 
Odgovor na temu

miso.miso
Backa

Član broj: 184452
Poruke: 28
*.tippnet.co.rs.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?23.11.2008. u 19:29 - pre 187 meseci
Pogledaj primer, vezano je za tvoju temu pa ti mozda i pomogne.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
93.86.105.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?26.11.2008. u 21:44 - pre 187 meseci
Citat:
miso.miso: Pogledaj primer, vezano je za tvoju temu pa ti mozda i pomogne.

na zalost primer je izgleda zasticen od izmena... tako da ne mogu da vidim sta je sa cim povezano...
by Vladakru
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
217.24.24.*



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?27.11.2008. u 10:18 - pre 187 meseci
Nema potrebe da pravis nekoliko kopija FORME uplatnice. Jednostavno napravi IZVJESTAJ na kome ces sve iskopirati nekoliko puta. Pretpostavljam da ne bi bilo tesko realizovati ni taj izbor broja kopija. Ako bas, bas, ne znas o cemu govorim - prikaci svoju formu, pokusacu ja da ti pomognem.

Pozdrav
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?27.11.2008. u 10:50 - pre 187 meseci
Citat:
vladakru: na zalost primer je izgleda zasticen od izmena... tako da ne mogu da vidim sta je sa cim povezano...


Drži taster Shift dok otvaraš virmanisanje.mdb
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
79.101.94.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?27.11.2008. u 21:58 - pre 187 meseci
evo mog primera

by Vladakru
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

savkov
Igor Savkov
Vrsac

Član broj: 21550
Poruke: 94
93.86.157.*



+2 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?28.11.2008. u 12:49 - pre 187 meseci
Postavi primer molim te u mdb formatu

Igor
 
Odgovor na temu

vladakru

Član broj: 11515
Poruke: 1218
91.150.122.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?28.11.2008. u 19:09 - pre 187 meseci
evo ga i bdb format za office 2000
by Vladakru
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Scelle
Slavko Šćekić
Student, Računarski fakultet
Beograd

Član broj: 151761
Poruke: 174
*.isp.krstarica.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?01.12.2008. u 22:17 - pre 187 meseci
Resenje koje sam ja smislio zahtijeva jos dosta rada prije nego se primijeni (forsiranje korisnika da unese potrebne podatke i sl). Medjutim, mislim da ces steci ideju kako mozes dalje da razradjujes stvar.

Ovo sto sam ja uradio podrazumijeva sledece: napravio sam tri razlicita izvjestaja (sa 1, 2 ili 3 kopije) na osnovu tvoje forme i u zavisnosti od toga koji broj kopija korisnik zeli, otvori se odgovarajuci izvjestaj.

Mislim da je moguce napraviti i samo jedan izvjestaj pa komponente po potrebi kopirati na njemu programskim putem, ali ja nisam imao zivaca za to. Uostalom, cini mi se da ovako imas bolju kontrolu.

P.S. Izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio. Pozdrav
"Takozvani praktični ljudi bili bi korisni i zasluživali bi svaku pohvalu i poštovanje kad od te svoje praktičnosti ne bi hteli da naprave smisao života i razlog svoga opstanka, opravdanje za podjarmljivanje i terorisanje svih onih koji su lišeni toga praktičnog smisla, ali zato stvoreni za druge, možda više i bolje podvige."

Ivo Andric
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pitanje u vezi sablona uplatnice u Access-u ?

[ Pregleda: 22507 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.