Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Maturski rad - elektronika

[es] :: Elektronika :: Maturski rad - elektronika

[ Pregleda: 5347 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.197.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Maturski rad - elektronika17.11.2008. u 14:41 - pre 187 meseci
Pozdrav svima,
Imam jednu nedoumicu, i probacu da je resim uz pomoc vas. Treba mi Vasa ideja oko mog prakticnog maturskog rada. maturski rad bi trebao biti iz osnove Automatike, ali se iz tog predmeta rade maturski radovi kao sto su "Svletleci LED termometar" ili "72 LED`s clock" nadam se da me svi razumete. Znaci maturski rad je takav da se pravi neka elektronska komponenta, neki uredjaj, e sad dajte mi neke ideje, a najbolje bi bilo da pored ideje ostavite semu za uredjaj koji ste predlozili. Uredjaj sam po sebi moze da bude jeftin za izzradu i skup, na meni je da odlucim da li cu raditi taj ili ovaj, ili onaj...Znaci od vas samo trazim predloge u vidu ideje i seme za izradu te elektronske komponente. Svi predlozi su dobrodosli ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

rsinisa
Siniša Radanočević
Smederevo

Član broj: 2716
Poruke: 1586
93.86.17.*



+321 Profil

icon Re: Maturski rad - elektronika17.11.2008. u 18:19 - pre 187 meseci
Internet je prepun raznih projekata koje bi mogao da upotrebis i umesto da ti dam konkretan predlog, evo ti link na kome ces mozda da nadjes nesto zanimljivo, a mozda bude koristan jos nekome.
http://www.electronics-lab.com/blog/

Pozdrav.
Sinisha
 
Odgovor na temu

baki.
Pančevo

Član broj: 136254
Poruke: 559
77.46.242.*



+25 Profil

icon Re: Maturski rad - elektronika17.11.2008. u 18:28 - pre 187 meseci
Ideja?:
Recimo maketa jedne raskrsnice u kombinaciji sa pruznim prelazom i rampom koja se podize kada prodje vozic na baterije. Sve sa semaforima od ledica i zvucnim signalima za slepe , pa sad kombinuj...
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.197.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Maturski rad - elektronika17.11.2008. u 18:38 - pre 187 meseci
Citat:
baki.: Ideja?:
Recimo maketa jedne raskrsnice u kombinaciji sa pruznim prelazom i rampom koja se podize kada prodje vozic na baterije. Sve sa semaforima od ledica i zvucnim signalima za slepe , pa sad kombinuj...

Zanimljivo moze se tu svasta nesto napraviti, ali fora je kako da se podigne rampa kad naidje voz, na neki senzor....Koliko se krecu senzori za tako nesto...pa mehanizam za rampu....jeste jako jako lepo ali ajde navedi mi potrebe delovcice.... Ili osmisli nesto pa u tezama napisi.....Vozic je najlakse kupim ga u keneskom sopu i sl.
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Maturski rad - elektronika

[ Pregleda: 5347 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.