Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li nas potkradaju provajderi na protoku interneta?????

[es] :: ISP :: Da li nas potkradaju provajderi na protoku interneta?????

[ Pregleda: 3215 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mp3men
Novi Sad

Član broj: 131434
Poruke: 199
*.mynsn.net.

Sajt: zanimljivostidana.com


+13 Profil

icon Da li nas potkradaju provajderi na protoku interneta?????21.11.2008. u 20:58 - pre 186 meseci
Ne znam kako( i koliko) jeli i kod kod vas izrazeno al imam osjecaj da nas(pojedine)provajderi namerno ILI NE (potkradaju)smanjuju protok do naseg racunara u nekim vremenskim intervalima,kod mene narocito je izrazeno oko 12 -og u mesecu ( valjda kad je red da se placa net pa da napomenu valjda;)).iIi po nekada se desi sto bi rekli "u po frke" da drasticno opadne protok neta. Znam svaki ce provajder reci pruzamo koliko mozemo sto se tice propustnosti kanala( ne zavisi nekada od nas nego od "natprovajdera telekoma" SRBIJE) protok se smAnji toliko da ne mozete da otvorite jednu obicnu internet stanicu(slovni web sajt bez slika).
Jer ako placamo taj vec Internet koliko toliko(novca) bila ta cifra manja ili veca "boli me " kad ne mogu da otvorim jednu najobicniju stranicu a cekam po nekih min dva da se otvori (znam ...zavisi nekada i od samog hostinga sajta)a toliko su azurni kada treba da se ukine internet tj. da se blokira pristup Inernetu.
sa mislite o tome?
DA li nas zakidaju na protoku(uplacenom) ILI NE?
JA sam konkretno na bezicnom net-u.


 
Odgovor na temu

kratos3

Član broj: 167814
Poruke: 61
93.86.184.*



+5 Profil

icon Re: Da li nas potkradaju provajderi na protoku interneta?????22.11.2008. u 01:35 - pre 186 meseci
Da provajderi nas podkradaju to je sigurno i malo dete to uvidja, a koliko to nisam strucan da kazem. Ne znam samo odakle ti to 12-og u mesecu da smanjuju protok. Da ti se to desava vikendom pa ajde i nekako da razumemo preoptercenje neta, svi su kuci surfuju, skidaju nove filmove,serije itd.
Mozes li nekako da dokazes to? Uzgred nisi naveo ni koji protok imas i nemoj da te cudi nista OVO JE SERBIA RULES
 
Odgovor na temu

mp3men
Novi Sad

Član broj: 131434
Poruke: 199
*.mynsn.net.

Sajt: zanimljivostidana.com


+13 Profil

icon Re: Da li nas potkradaju provajderi na protoku interneta?????22.11.2008. u 14:43 - pre 186 meseci
kratos3 kod mene je protok 512 mb(nekad malo vise nekad drasticno manje) a za 12 u mesecu pa tad moj provajder naplacuje net ;) A ZA DOKAZIVANJE morao bih svaki dan da kacim na ES download i upload (protok)sa speedtest.net .
Znam da je ovo SERBIA al ZNAJU LI ONI da zive od nas ;) nije nas mali broj da koristimo net mislim u Srbiji.
I znam kako ide tj.funkcionise bezicni net O.K.al nekad je hmmmmm jaooooo da samo slupas opremu ili racunar :( a nekada milina bozija :))
Znam samo da hocu da imam onoliko koliko platim ni vise ni manje da budem iskren :))
kad oni(ne mislim konkretno na mog provjdera nego u sustini) znaju na vreme da ugase nalog :(



 
Odgovor na temu

wux
NS

Član broj: 27480
Poruke: 161
*.dynamic.sbb.rs.



+14 Profil

icon Re: Da li nas potkradaju provajderi na protoku interneta?????22.11.2008. u 19:45 - pre 186 meseci
Da li tvoj konkretni provajder zaista ograničava protok ne znam, ali sa wireless internetom zaista imam prilično loša iskustva što se tiče oscilacije protoka. Generalno, 99% wireless provajdera zakupljuje prilično mali link, a reklamira neke flat pakete po prilično niskim cenama - ako imaš link od 10Mb/s, a nakačiš 200 ljudi jasno je da ne mogu svi imati 512kb/s.
Ja sam recimo još sa 256kb/s kablovskim mogao bez problema da slušam internet radio stanice od 192kb/s (256kb/s je ipak "seckalo"), a na 512 wireless nije moglo ni 128kb/s bez seckanja, nego tek 96kb/s...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Da li nas potkradaju provajderi na protoku interneta?????

[ Pregleda: 3215 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.