Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pozicioniranje preko broja obrtaja

[es] :: Elektronika :: Pozicioniranje preko broja obrtaja

[ Pregleda: 3611 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

woodworker
Stolar

Član broj: 202379
Poruke: 4
79.101.220.*



Profil

icon Pozicioniranje preko broja obrtaja23.11.2008. u 00:11 - pre 187 meseci
Koji kontroler ili tako nesto moze kontrolisati broj obrtaja tako da npr preko odredjenog broja obrtaja navoj stangle postavim predmet u odredjen polozaj.
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: Pozicioniranje preko broja obrtaja23.11.2008. u 00:41 - pre 187 meseci
Mozda bi mogli ovi:

http://www.orientalmotor.com/products/ac-dc-step-motors/index.htm
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
91.148.70.*



+26 Profil

icon Re: Pozicioniranje preko broja obrtaja23.11.2008. u 01:57 - pre 187 meseci
To moze najprostijim digitalnim brojacem,tako sto prvo utvrdis koji je navojem narezana spingla-najprostije ces to utvrditi tako sto ces okrenuti rucno tacno jedan krug spinglu i izmeriti za koliko milimetara se pomerio taj predmet,recimo da se pomerio za 8 mm,time onda napravis jedan metalni disk precnika oko 200mm sa osam repera na koji se stavlja jedan induktivni davac ili dva ako trebas kontrolisati pomeranje predmeta u oba smera,ovo je primer za kontrolu kretanja sa tacnoscu od jednog milimetra ako ti je potrebna veca preciznost onda se umesto diska i induktivnog davaca stavlja enkoder od recimo 500 impulsa po krugu s'tim da u toj varijanti ide malo kvalitetniji brojac sa faktorom deljenja/skaling/ kao sto je Omron H7-cx.
 
Odgovor na temu

woodworker
Stolar

Član broj: 202379
Poruke: 4
79.101.220.*



Profil

icon Re: Pozicioniranje preko broja obrtaja23.11.2008. u 02:55 - pre 187 meseci
Hvala na pomoci, u pitanju je voz za strugaru koji se sada podeava rucno preko navoj stangle. Medjutim ajde da podignemo to na malo visi nivo. Koja oprema i gde se moze kupiti da bi se debljina dasaka podesavala preko racunara, recimo unesem u racunar 20 milimetra i on pomeri za dvadeset milimetra. Da li moze to preko plc kontrolera i nekih brojaca obrtaja

 
Odgovor na temu

Seme
Miroslav Bozic
Nis
Elektronski fakultet
Nis, Zajecar

Član broj: 43158
Poruke: 390
*.eunet.yu.

Sajt: www.ebuyelektronika.co.cc


+5 Profil

icon Re: Pozicioniranje preko broja obrtaja23.11.2008. u 09:53 - pre 187 meseci
Normalno da mozes da to odradis sa pic kontrolerom. glackop ti je dao dobru ideju. Ukoliko hoces jos vecu preciznost potreban ti je precizniji enkoder . Potrazi na netu nesto vise o enkoderima. Naravno program koji pomera motor i prati njegovo kretanje morao bi da ima odgovarajucu kalibraciju. Ne znam koja je duzina navojnog vretena. Ukoliko nije mnogo dugacko mozda bi se pozicioniranje moglo vrsiti pomocu viseobrtnog potenciometra. I u tom slucaju je potrebna kalibracija. Toliko od mene, javi se sa rezultatima. Pozdrav
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1143
91.148.70.*



+26 Profil

icon Re: Pozicioniranje preko broja obrtaja23.11.2008. u 11:41 - pre 187 meseci
Sticajem okolnosti ja sam bas dobro upoznat sa Brentama i sad mi je mnogo jasnije sta ti treba,posto zakljucujem da radis sa veoma starom masinom te da nije mozda isplativo da na takvu stavljas PLC kojeg nema ispod 800.e/i to rucni rad fabricki su jos skuplji/ a tu ne spada jos motor sa reduktorom i jos malo dodatne elektronike mislim na par kontaktora,tastere,orman,kablove,i.t.d.A istu funkciju ti zavrsava gore pomenuti brojac koji ima mogucnost da mu zadas promenjiva stanja u svakom momentu,te mu ukucas na displeju 25 samo pritisnes enter on sam odbroji i zaustavi ima jos i funkciju brojanja ka minusu to jest kad se odbijas od testere 5-6 mm kad vracas kolica nazad on i to stanje automacki vraca i dodaje novu zadatu meru ali bi morao i motor sa kocnicom da slucajno ne bi prebacivao 1-2 mm sto se u praksi desava,ima i za to resenje ako se stavi motor bez kocnice onda se doda frehventni regulator cime dobijas mogucnost da u svakoj prilici menjas brzinu kretanja stubova u oba smera i time izbegavas motor sa kocnicom jer on radi i tu funkciju kocenja motora.
 
Odgovor na temu

woodworker
Stolar

Član broj: 202379
Poruke: 4
79.101.220.*



Profil

icon Re: Pozicioniranje preko broja obrtaja23.11.2008. u 17:15 - pre 187 meseci
Sta reci Glackop, mnogo hvala.Odoh sad da prostudiram to sto si mi napisao. Ukoliko zatreba neki savet pri izradi eto mene opet. Unapred zahvalan :).
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Pozicioniranje preko broja obrtaja

[ Pregleda: 3611 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.