Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako sabrati celu kolonu odjednom

[es] :: Office :: Excel :: Kako sabrati celu kolonu odjednom

[ Pregleda: 5003 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marc03

Član broj: 59419
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Kako sabrati celu kolonu odjednom23.11.2008. u 00:14 - pre 187 meseci
Pozdrav,
Imam jedno pitanje u vezi excela.
Imam kolonu u kojoj su zakupci lokala(njihova imena),u drugoj koloni je ukupan dug koji duguju a u trecoj koloni je fiksno mesecno zaduzenje.Jednom mesecno vrsim uvecanje - dodavanje zaduzenja
Kako bih mogao macro naredbom da im uvecam dugovanje sve odjednom posto ih ima nekoliko stotina
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Kako sabrati celu kolonu odjednom23.11.2008. u 09:00 - pre 187 meseci
Citat:
marc03: Kako bih mogao macro naredbom da im uvecam dugovanje sve odjednom posto ih ima nekoliko stotina
Ne znam zašto ti je bilo teško prikačiti tablicu ( sa dijelom izmišljenih podataka ) da se vidi kompletna organizacija, ovako netko treba izmišljati organizaciju.
Trebao si pročitati ovu temu: http://www.elitesecurity.org/t...TATI-prije-otvaranja-nove-teme
a i naslov teme baš ne odgovara problemu koji si opisao.

Evo ti jedan primjer od mene kako bih ja organizirao tablice i rješavao dotičnu problematiku.

U attachu ove poruke imaš Excel Workbook u kojoj se nalaze dva Sheeta.
Na prvom Sheetu DUGOVANJE je tablica u kojoj se vidi početno stanje duga a isto tako unose mjesečne rate za ZAKUP, kao i ukupno dugovanje.

Na drugom Sheetu PLACENO se vide podaci za mjesečno plaćanje svakog zakupca kao i automatsko umanjenje duga.
Oba Sheeta su ovisna jedan o drugome jer vuku podatke trenutnog duga i plaćenog duga.

Pročitaj komentare na ćelijama.
Formule koje se nalaze u ćelijama jednostavno kopiraš za sve zakupce, i na dnu kolone zbrojiš ukupan dug.

Toliko od mene a što se tiče MACRO-a to će ti možda netko drugi dati ( ako baš želiš Macro )
pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Kako sabrati celu kolonu odjednom

[ Pregleda: 5003 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.