Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Transfer podataka medju aplikacijama???

[es] :: .NET :: Transfer podataka medju aplikacijama???

[ Pregleda: 3048 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikelly

Član broj: 16730
Poruke: 389
77.222.17.*



Profil

icon Transfer podataka medju aplikacijama???24.11.2008. u 21:10 - pre 187 meseci
Pravim aplikaciju koja vodi racuna o porezima, prirezima, kamatama na iste, itd za jednu opstinsku sluzbu, nimalo jednostavno, ispostavlja se.

Fina stvar je sto oni tamo veze nemaju pa im mogu prodat bilo sto sto sljaka, ali bih ipak to odradio kako valja.

Prvi i jednostavniji pristup je da oni sakupljaju papirne izvjestaje iz poreske uprave i izvode iz banke pa ih sami unose, a drugi bi bio da se uvezem sa sistemima poreske uprave i banke kako bi oni automatski slali podatke, sto bi potpuno eliminisalo operatera za unos a cini mi se i pojednostavilo validaciju (nema pogresnih unosa pa ispravki koji bi povlacili komplikovana preracunavanja kamata, i sl.). Sistemi banke i poreske uprave omogucavaju ovo uvezivanje, pa sam usko grlo ja sam sebi :)

Bez razgovora sa ljudima iz banke i poreske uprave malo je nezahvalno pricati, ali me interesuje kako bi bilo moguce ostvariti tu komunikaciju izmedju razlicitih udaljenih aplikacija i obaviti transfer podataka medju njima?

Pada mi na pamet da bi oni mogli te opstinske zapise "serializovati" u XML file i poslati ga preko net-a, a ja bih ovamo napravio nekakav TCP socket koji bi cekao taj file i parsirao ga, pa potom radio sa njima sto god vec treba da se radi.

Ali, sto ako oni rade sa nekim starijim softverom koji ne razumije XML, onda to mora binarno ili kako vec? Otvara mi se milion pitanja, a apsolutno nemam nikakvog iskustva, pa bih molio nekoga ko mozda ima da mi da par smjernica, jer ne znam da li uopste da se upustam u to...

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

TheBatA
Miljan Komatina
Senior software developer, QUANTUM -
AutoMARKET
Beograd

Član broj: 25309
Poruke: 64
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.AutoMARKET.rs


Profil

icon Re: Transfer podataka medju aplikacijama???28.11.2008. u 19:06 - pre 187 meseci
Imaš nekoliko opcija u .NET-u, počev od Web servisa, preko Remotinga pa do WCF-a...
Trenutno radim na izradi WCF servisa za komunikaciju između našeg i nekoliko udaljenih računara, i WCF mi deluje jako zanimljiv, samo ga treba naučiti dobro :)
Koristeći WCF možeš koristiti protokole koji ti odgovaraju (HTTP, TCP, P2P..), možeš hostovati servis u običnoj konzolnoj aplikaciji, u win servisu ili slično, a možeš kreirati i sopstveni binding... Sve u svemu, moćna alatka, samo zahteva da je naučiš dobro i da imaš instaliran .NET 3.0 Framework...

Druga manje komplikovana opcija jesu web servisi, koji su relativno laki za izradu, možeš ih koristiti ukoliko udaljene aplikacije komuniciaju preko interneta. Za njihovo hostovanje ti je potreban IIS server...

Ukoliko se "udaljene aplikacije" nalaze u lokalnoj mreži, onda bi možda bilo pametnije koristiti Remoting. Imaš po netu već odrađene primere chat aplikacija napravljenih korišćenjem remotinga, pa to može da ti posluži kao polazna tačka ako se odlučiš za ovaj vid komunikacije...

To su ti neke od opcija, potraži malo po netu detalje o njima pa vidi šta ti najviše odgovara za tvoj sistem...

Pozz

Ashes to ashes - dust to dust. Zejtin to ulje - mast to mast.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Transfer podataka medju aplikacijama???29.11.2008. u 11:20 - pre 187 meseci
Hmm..
A jel neko imao iskustva sa sledecim .
Odredjena banka ima samo web-formu od nekog tamo zavoda za evidenciju kreditno sposobnih lica (mozda sam omanuo naziv al nema veze).
Ta forma ima oko 100-150 polja u koju se unose ili citaju podaci (od imena,prezimena pa do krvne grupe ujaka ,striceva i dalje rodbine :) katastrofa)
Operater banke sa te forme treba da unese ili prekuca sa te gigantske forme svih 100-150 polja u njihovu aplikaciju (web-forma),
sto je teska fizikalija , pogotovu sto banka ima mnogo klijenata .
Web servis od tog zavoda ne postoji.
Da li ima neko automatizovano resenje da se iskopiraju podaci iz jedne web-forme u drugu ,
a da ne ukljucuje pravljenje neke activeX kontrole koja bi to radila u sam browser ?

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Transfer podataka medju aplikacijama???04.12.2008. u 15:50 - pre 187 meseci
Moguce je kopirati sadrzaj polja sa jedne na drugu web stranu ako se koriste frejmovi
i preko javascripta gadjati tj, citatu polja preko "name" atributa .
Jedan frejm je aplikacija sa koje se uzimaju podaci iz polja ,
a drugi frejm u kojem se ti podaci (polja) citaju .
Medjutim ovo pomenuto radi samo ako su i jedan i drugi sajt u istom domenu .
Za razlicite domene ostaje samo pravljenje BHO(Browser helper object) iz bezbedonosnih razloga .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Transfer podataka medju aplikacijama???

[ Pregleda: 3048 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.