Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?

[es] :: ISP :: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?

[ Pregleda: 3327 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.vdial.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?15.11.2003. u 14:41 - pre 248 meseci
koliko sam shvatio od ljubaznih gospodjica iz kds-a za sada je net moguc samo za podrucje tzv. "tosin bunar"...e sad posto pripadam gorenavedenom, interesuje me da li neko vec koristi kablovski internet preko njih i kakva su iskustva?

razlog sto pitam je sto im paket deluje "too good to be true" :) 64k flat mesecno ~1000 dindzi + ~250 mesecno zakup modema...i jos se spominju neke fixne ip adrese...

posto mi ne pada na pamet da, barem za prvo vreme, ulazim u investiciju kupovine modema, 20 eura mesecno za 64k flet je vise nego dobra cena...sto je najcrnje, ljudi tvrde da je sve momentalno. znaci odem u postu, potpisem, kesiram, dobijem odma (?!?) modem, i pravac kuci da ga pokrenem...

samo me brine da to nije ono - zagarantovano 64k do naseg cvorista, a onda dalje preko goluba pismonose...jednostavno ne mogu da verujem da drzavna firma moze da pruzi dobru&jeftinu uslugu...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.verat.net

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?15.11.2003. u 15:34 - pre 248 meseci
ako si na tosinom bunaru, obavezno uzimaj....mozda ti izgleda sumnjivo ali je to jedini pravi kablovski net trenutno u srbiji......uzmi slobodno bilo koji paket neces se pokajati 1000000000 %.........nema bolje ponude za net kod nas.......ja sam sa BBrda ali imam prijatelje tamo koji su odusevljeni....oni imaju 256Kbps i download im je vrlo, vrlo brz......u 80 % slucajeva ide konstantno 30-32 KB/s, a retko pada ispod 22-25 KB/s.........

jos jednom:

BRZO U POSTU I UZIMAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.markom.info

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?15.11.2003. u 16:44 - pre 248 meseci
Uzgred... Šta tačno znači "zona tošin bunar" ili kako već krste? Koji tačno deo oko te ogromne ulice spada u ovo - zna li neko?

Marko.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?15.11.2003. u 19:19 - pre 248 meseci
mislim da je to (pored same ulice, jel'te) zona do starog merkatora, fontane i retenzija...tako nesto...

@legend: hvala na savetu...mislim da cu u svakom slucaju probati...

p.s. tolko ih nahvali da dolazim u iskusenje da pomislim da radis u kds-u ;)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
*.verat.net

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?15.11.2003. u 20:23 - pre 248 meseci
...nazalost neradim u ptt-u......:(

inace, zaista mislim da je to odlicna ponuda......mislim da se neces pokajati......na kraju krajeva, probaj mesec-dva pa odluci......a ja znam ako budes probao da neces vise pomisliti da se vratis na dial up........


pozdrav.


p.s. i da znas jakoooooooooooo ti zavidim.........
...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.ptt.yu



Profil

icon Re: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?15.11.2003. u 21:28 - pre 248 meseci
PTT KDS radi sasvim ok, desava se tu i tamo da padne, ali uglavnom brzo resavaju probleme. S druge strane, pre neki dan je "podivljao", pa sam imao i do 3x protok u odnosu na ono sto sam platio.

Nema fiksnih ip adresa, ali opet dobra vest je da dodjes u postu u Pohorskoj, potpises ugovor za 5 min, dodjes kuci, spojis i sve odmah radi. Samo pogledaj sta ti daju u beloj kutiji, drugu su dali modem sa odlepljenom nalepnicom (garancija) i bez drajvera.

U svakom slucaju - ne bih mogao ponovo da zamislim pristup netu preko telefona. Toplo preporucujem.
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?16.11.2003. u 13:38 - pre 248 meseci
I nesto najbitnije sto sam ukapirao od ljudi koji koriste: platis propusni opseg i nema vise troskova i pilicarskog naplacivanja protoka i ARP paketa
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?22.11.2003. u 20:36 - pre 248 meseci
gospodo, evo prvih iskustava:

danas sam pazario modem, povezao se za 4 minute i odma je sve proradilo...naravno na salteru sam sve zavrsio za 8 minuta...

varijanta na 64k koju sam uzeo radi manje-vise korektno...dload ide sa nekih 7-9 kb/s, sto je u principu sasvim ok. nema nekih vecih oscilacija u radu, sto je pohvalno...do gugla mu treba ~ 200ms.

sve u svemu - za 20 eur mesecno, zadovoljan sam :)

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-1.tehnicom.net

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?02.12.2003. u 23:49 - pre 248 meseci
Ja bih rado ubio nekoga da se ta opcija pojavi kod mene u Brace Jerkovicu....
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KDS za podrucje tosin bunar...iskustva?

[ Pregleda: 3327 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.