Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem funkcionisanja mreze

[es] :: Enterprise Networking :: Problem funkcionisanja mreze

[ Pregleda: 1295 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikiproticic

Član broj: 24262
Poruke: 37
*.telenor.co.yu.



Profil

icon Problem funkcionisanja mreze01.12.2008. u 00:23 - pre 187 meseci
Ljudi stvarno mi treba vasa pomoc!!

Silom prilika, a skoro bez ikakvog iskustva prinuđen sam da pokušam da pokrenem rad jedne dosta velike kompjuterske mreže u preduzeću. Mreža je pokrenuta, adsl je preko poštanskog rutera pušten u mrežu, i trenutno su povezana samo 5 računara. Radi se o mreži koja je postavljena na sledeći način:

Ima 6 rek ormara koji su optičkim kablovima povezani sa glavnim ormarom. od njih se običnim mrežnim kablovima mreža pruža do računara. Mreža radi perfektno sve dok ne dođe do zaglupljivanja veze između glavnog rek ormara i jednog od onih 6 ormara. prvi put se to desilo pre 4 dana, i kada sam promenio polove optičkog kabla u konektoru u glavnom ormaru sve se vratilo u normalu, sada se to ponovo desilo, da li neko može da mi da savet kako da izbegnem nastanak tog prekida, ili da bar saznam uzrok nastanka prekida u konektoru.

Mreža je dosta velika radi se o firmi paviljonskog tipa sa 7 zgrada, u svakoj zgradi se nalazi po jedan ormar, i više računara. Trenutno ih ima samo 5 priključenih jer nisam hteo odmah da pokrenem pun kapacitet. mislim da je problem u tom optičkom kablu ili njegovim konektorima. Ukoliko Vam treba više informacija, napišite šta od detalja treba da dodam.

zaglupljuje se veza između glavnog rek ormara i ormara u koji je ubačen internet link, ali računari koji su direktno zakačeni na taj ormar imaju mrežu, vide se i imaju internet.

Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.absolutok.com.



+28 Profil

icon Re: Problem funkcionisanja mreze01.12.2008. u 15:22 - pre 187 meseci
Ako sam dobro razumeo, internet konekcija se nalazi na jednom od sporednih rek ormana. I upravo ta lokacija gubi vezu sa centralnom lokacijom?

Koju aktivnu opremu imas?
Gde zavrsavaju optickli linkovi (preko media konvertera u sw ili direktno u sw)?
Koje su daljine izmedju lokacija u pitanju?
Da li se koriste multimodna ili singlmodna opticka vlakna (i odgovarajuci konvertori za njih)?

Kreni od osnovnog, proveri da li imas indikaciju da opticki link postoji (treba neka lampica da svetli na media konverteru/sw), tj, da li se na tom nivou pojavljuje problem. Ne verujem da si mogao da obrnes opticke kablove i da ti na taj nacin veza proradi. To bi znacilo da prethodno veza nije ni radila :).

Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Problem funkcionisanja mreze

[ Pregleda: 1295 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.