Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?

elitemadzone.org :: TechZone :: Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 63778 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?03.12.2008. u 10:34 - pre 186 meseci
Po mom misljenju isto sam za YTONG blok , skro sam gledao kako se radi , caskom se zavrsi, gore tanko pregletujes i gotovo ,

pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

amadeuss
bgd

Član broj: 24038
Poruke: 239
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?03.12.2008. u 11:20 - pre 186 meseci
Pojednostavljeno. Najbitnija (ne i jedina) uloga armature je da primi napone zatezanja u betonu, jer ih beton vrlo slabo prima, za razliku od pritiska, sa kojim beton nema vecih problema. E sad, svi ovi naponi se javljaju sa razlicitim intenzitetom, i na razlicitim mestima u okviru nekog konstruktivnog elementa (greda , ploca...), i u zavisnosti od toga se dimenzionise polozaj i kolicina armature u nekom betonskom elementu.


.
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?03.12.2008. u 11:29 - pre 186 meseci
Ovo sa stiroporom uopste,ali uopste nije komplikovano kako izgleda. Jedina stvar koja trazi ceo dan posla je podascavnje ispod...ostalo je kao sklapanje lego kockica,binderi se provuku i vezu za armaturu grede ,odozgo se doda mreza i voila..ocas posla.

Meni je na povrsini od 115 kvm trebalo,tj firmi koja mi je radila, nekih 4-5 h da poslaze stiropor,ubaci bindere,veze....i da dodje mixer sa pumpom...
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?03.12.2008. u 14:54 - pre 186 meseci
Nisi mi rekao odnos cena u odnosu na fert varijantu.

I, ima li negde neki PDF koji bi objasnio proračun nosivosti te stiropor varijante (kao što je u onom PDF-u objašnjeno za fert)
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?03.12.2008. u 17:11 - pre 186 meseci
Hm ,cena ,bar meni, izasla je oko 1/4 manje nego da sam radio klasicno ili da sam mesao fert klasicne pa ispune od stiropora...
U fabrici u Kg imaju tehnologe koji ti sve objasne,racunaju etc etc . Poneses projekat ili im dostavis i pitas koliko,cega,cena.Pre toga staticar i arhitekta ce ti nacrtati sve po tvom zahtevu tj potrebama.
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Bane78
Beograd, Srbija

Član broj: 243824
Poruke: 3
95.180.84.*



Profil

icon Re: Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?28.03.2010. u 11:39 - pre 170 meseci
Pozdrav Marko Enter, potpuno se slažem sa tobom. Ja sam radio na svojoj kući Ytong medjuspratnu konstrukciju i nisam se pokajao!

Fabrika mi je uradila besplatan statički proračun, što je velika pomoć.

Sama konstrukcija je polu-montažna, sastoji se od betonskih gredica, a kao ispuna se koristi specijalan Ytong blok.
Ugradnja je veoma brza a završna obrada laka.
Nema betonske košuljice na kraju, već je završna obrada sloj od 3mm, od cementa i Ytong tankoslojnog maltera. Sa donje strane, nema malterisanja, već se direktno gletuje i kreči plafon.

Prodaje se na m2, i odmah znaš koliko sve ukupno ispada na kraju!

Ušteda je prilična, a što se tiče opterećenja, konstrukcija je predvidjena da izdrži sva propisana opterećenja - od stana do biblioteke (što se smatra velikim opterećenjem)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Fert gredice, monta i ostalo, koja je prednost?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 63778 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.