Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Položaj HDD-ea i njegovo trajanje

[es] :: Storage :: Položaj HDD-ea i njegovo trajanje

[ Pregleda: 3646 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tandrli

Član broj: 25905
Poruke: 672
92.36.159.*



+1 Profil

icon Položaj HDD-ea i njegovo trajanje03.12.2008. u 22:02 - pre 186 meseci
poz

naime imam Hitaci 320G sata 300

i krci nenormalno ...
e sad ako ga namjestim kako u kucistu treba da se postave diskovi .. navece ne moze se zaspasti .. u itervalu 2-3ces kvrcne .. i ocu ziv da se pojedem
ali ovako sam ga namjestio da stoji bocno vertikalno
i necuje se nista
al me zanima dal se vjek trajanja HDD-ea smanjuje tako i kolika je sansa da igla iznenada poludi i sredi mi hdd

thnx
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.207.*



+12 Profil

icon Re: Položaj HDD-ea i njegovo trajanje04.12.2008. u 01:17 - pre 186 meseci
Citat:
tandrli: al me zanima dal se vjek trajanja HDD-ea smanjuje tako i kolika je sansa da igla iznenada poludi i sredi mi hdd

Jel ti to zamisljas hard disk kao gramofon sa longplay pločom na sebi?
:)
Neće ništa da mu fali i da stoji vertikalno (ako je baš vertikalno), što se tiče šanse "da igla poludi i sredi mi hdd" možeš biti potpuno bezbrižan, jer fenomen koji se nekad opisivao kao "pale su glave i izazvale fizičko oštećenje diska" je odavno zaboravljen. Valda je tehnika malko i napredovala od tih vremena.
Vek će najpre da mu skrati ako zbog nedostataka okolnog prostora nije adekvatno hlađen...
Što se tiče bučnog rada diska, postoje i neki programi (pogledati na sajtu proizvođača) kojima se taj problem uspešno rešava za pojedine serije hard diskova.
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Konstantin2
Konstantin Bosnjakovic
Valjevo

Član broj: 203525
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Položaj HDD-ea i njegovo trajanje08.12.2008. u 10:20 - pre 186 meseci
Da ima veze kako treba da stoji proizvodjaci bi najverovatnije izricito naglasili da treba da stoji ovako ili onako.

Nalazio sam u mnogo firmiranih kucista da stoje i horizontalno i vertikalno tako da mozes opusteno da ga stavis kako je u kucistu za to predvidjeno.

Jos jedna stvar, primetio sam da isti HDD ima drugaciji zvuk kada se premesti na drugu plocu sto zavisi od toga koji je kontroler na ploci.
 
Odgovor na temu

gsimon
HDD guru
Beograd

Član broj: 18715
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.datarecovery.rs


Profil

icon Re: Položaj HDD-ea i njegovo trajanje09.12.2008. u 00:22 - pre 186 meseci
Citat:
Konstantin2: Da ima veze kako treba da stoji proizvodjaci bi najverovatnije izricito naglasili da treba da stoji ovako ili onako.

Nalazio sam u mnogo firmiranih kucista da stoje i horizontalno i vertikalno tako da mozes opusteno da ga stavis kako je u kucistu za to predvidjeno.

Jos jedna stvar, primetio sam da isti HDD ima drugaciji zvuk kada se premesti na drugu plocu sto zavisi od toga koji je kontroler na ploci.



U ovom slucaju je ocigledno da ima veze....


Citat:
tandrli: poz

naime imam Hitaci 320G sata 300

i krci nenormalno ...
e sad ako ga namjestim kako u kucistu treba da se postave diskovi .. navece ne moze se zaspasti .. u itervalu 2-3ces kvrcne .. i ocu ziv da se pojedem
ali ovako sam ga namjestio da stoji bocno vertikalno
i necuje se nista
al me zanima dal se vjek trajanja HDD-ea smanjuje tako i kolika je sansa da igla iznenada poludi i sredi mi hdd

thnx


motor pocinje da radi nestabilno i moze se dogoditi da otkaze....
-----------------------------------
So guru's business is to bring out
the disciples from darkness to light.
That is guru's business.
That is guru.
-----------------------------------

-----------------------------------

http://www.datarecovery.rs
http://www.helpdisc.rs
-----------------------------------
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Položaj HDD-ea i njegovo trajanje

[ Pregleda: 3646 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.