Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na kom principu radi "suport" kod struga za metal?

elitemadzone.org :: TechZone :: Na kom principu radi "suport" kod struga za metal?

[ Pregleda: 6906 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.ms012.net.



+41 Profil

icon Na kom principu radi "suport" kod struga za metal?10.12.2008. u 06:34 - pre 186 meseci
Poštovani,da li neko može da mi objasni kako da odradim pomeranje suporta na strugu ,a da ono ne bude bez "praznog hoda" iliti "lufrta"? Znam da treba da postoji glavna matica,koja je čini mi se od bronze.E sad kako omogućiti da se okretanjem navojnog vretena suport pomera napred ili nazad bez tog praznog hoda?Ako neko ima skicu ili fotografiju molio bih ga da postavi.Hvala.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

srdjan 68
novi beograd

Član broj: 154926
Poruke: 19
*.vektor.net.



Profil

icon Re: Na kom principu radi "suport" kod struga za metal?10.12.2008. u 19:18 - pre 186 meseci
Kako pomeras supor rucno ili automatski?Za rucno pomeranje sistem je nazubljene letve i zupcanika,a za automatski zavisi da li rezes navoj ili samo aksijalno pomeranje,ima sistem spingle i matice.Matica moze biti dvodelna ili zasecena tako da se tu neutralise zazor.Valjalo bi da se prekontrolise i spingla da i ona nema aksijalno pomeranje.Zavisi sta radis na strugu ali iskusni strugari odredjeni zazor u suportu znaju sami da neutralisu.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.ms012.net.



+41 Profil

icon Re: Na kom principu radi "suport" kod struga za metal?11.12.2008. u 06:48 - pre 186 meseci
Iz mog pitanja se vidi da nisam strugar.Hvala na odgovoru,ali ako može još koji detalj.Naime potrebno mi je da odradim pomeranje malog suporta,znači onog koji se kreće po vertikali struga,napred-nazad.Za glavni suport je u redu.Tu imam problem kako fiksirati navojno vreteno,špinglu na telo suporta.Trenutno je to odrađeno pomoću prstena(biksne) kroz koji prolazi šraf i ulazi u špinglu i taj prsten ne dozvoljava da se špingla pomera napred ili nazad u telu suporta,već se samo okreće oko svoje ose i pomera maticu koja je prišrafljena za gornji deo suporta.Ja mislim da je u tome problem jer cela špingla radi napred nazad za po neki mm,što nije dobro.Kako to da rešim?
PS:Strug je ručne izrade,ostao mi je od mog pok.oca.Stoji u garaži već nekoliko godina,pa rekoh da pokušam da ga sredim.Nemojte zameriti ako "odvalim" neku glupost.Hvala na razumevanju.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.ms012.net.



+41 Profil

icon Re: Na kom principu radi "suport" kod struga za metal?13.12.2008. u 08:13 - pre 186 meseci
Mora da sam bio nerazumljiv,čim odgovora nema.Hajde da postavim pitanje malo drugačije:delovi suporta:telo,matica od bronze,špingla.Kako sve to "spojiti",da ne bude tog praznog hoda.Danas će mi biti odrađena nova matica,jer je stara imala zazora.Ali još uvek mislim da biksna,prišrafljena na špingli nije pravo rešenje za onemogućavanje da ista ide napred-nazad bez potrebe.Ima li neko ideju?
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Na kom principu radi "suport" kod struga za metal?

[ Pregleda: 6906 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.