Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

magnetni stap duzine do 200mm

[es] :: Elektronika :: magnetni stap duzine do 200mm

[ Pregleda: 3064 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

salas00

Član broj: 177239
Poruke: 68
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 01:01 - pre 187 meseci
pozdrav,
da li neko zna gde se u srbiji moze nabaviti magnetni stap duzine od 100-200mm i precnika ili sirine oko 5mm. taj magnet treba da vrsi pobudjivanje reed relea(reed switch), a inace se montira na pokretni papir dimenzija 3m X 1m, koji pomalo seta levo desno pa mi je zbog toga potrebna tolika duzina.
mislio sam da problem resim tako sto cu u plasticnu tanku cevcicu naredjati nekoliko valjkastih magneta koji se mogu naci u radio klubu dimenzija 5x20mm ali mi je ta varijanta malo skuplja a problem mi predstavlja i odgovarajuca plasticna cevcica.
ako je neko video ili zna gde se moze naci nesto slicno neka javi.
takodje su dobrodosli svi predlozi kako da se problem resi na neki drugi nacin.

 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
93.86.14.*



+128 Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 01:44 - pre 187 meseci
sve je to lepo ali da bi okinuo ridovu ampulu treba ti malko drugačije organizovan magnet od te šipkice sa polovima na krajevima.
ukoliko je ipak takva zamisao, dovoljni su ti polni produžeci na kraći magnet.
 
Odgovor na temu

salas00

Član broj: 177239
Poruke: 68
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 10:30 - pre 187 meseci
to je i mene plasilo ali rekoh da probam mozda i uspe.
imas li neki predlog kako da se resi cela stvar, papir se pokrece preko rotirajuceg valjka i potrebno ga je s vremena na vreme zaustaviti kada dodje do tacno odredjenog mesta. ustvari meni je potreban neki senzor koji ce mi javiti kada papir dodje do odredjenog mesta.
najveci problem je sto taj papir seta levo desno u odnosu na pravac kretanja.da zlo bude vece zbog uticaja vlage se on dodatno izguzva i nabora pa najpogodnije da sa senzor montira iznad valjka(osovine oblozene gumom) koji pokrece papir zbog toga sto ga teg koji zateze papir na tom mestu malo raspravi.

mislio sam da problem resim tako sto cu sa jedne strane papira postaviti foto diodu ili tranzistor a sa druge led diodu i da kroz papir probusim rupu, medjutim plasi me to sto je papir ipak u nekoj meri proziran, a i u blizini je osvetljenje papira pomocu neonki pa mislim da bi i to moglo da pobudi foto element.

druga ideja mi je bila da se na valjku naprave dva kruzna paralelna prstena a da se na papiru sa druge strane zalepi provodna folija koja bi vrsila spaja. ali tu mi je problem kontakt na te prstene koji mora biti na principu cetkica a i nisam siguran da neka slicna stvar postoji u prodaji.

ljudi pomazite nekako!
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
93.86.14.*



+128 Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 11:29 - pre 187 meseci
odprilike je jasnije ali nisi rekao šzta se radi sa tim papirom i kako se on pokreće preko valjaka.
znači jel u pitanju kretanje napred nazad pa se po tom papiru nešto radi ili..?
ako je teg na jednom kraju kao zatezač, kako je papir učvršćen na suprotnoj strani itd..
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
93.86.14.*



+128 Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 11:32 - pre 187 meseci
ako se naprimer gleda krajnji hod preko broja okretaja valjka možeš sa enkoderom odrediti bilokoju poziciju od početka do kraja.
ima 100 rešenja ali tek kad pojasniš šta može a šta ne.
 
Odgovor na temu

salas00

Član broj: 177239
Poruke: 68
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 12:21 - pre 187 meseci
papir je prebacen preko osovine(valjka duzine 1.2m i poprecnog preseka oko 10cm) a sa donje strane je sastavljen i kroz taj sastav je protnuta puna cev koja predstavlja teg (cev je slobodna nigde nije fiksirana vec visi na papiru i vrsi zatezanje na dole).inace papir stoji uspravno i krece se na gore(u krug samo u jednom smeru).(sve to izgleda kao pokretna traka koja je postavljena vertikalno jedino sto se papir pokrece trenjem papira o osovinu koja je oblozena gumom)

u pitanju je pokretna reklama,tacnije 2 reklame koje se neizmenicno menjaju.(reklama je inace nastampana na papiru). papir se pokrece trenjem osovine o papir tako da povremeno proklizava pa je merenje enkoderom nemoguce posto bi bilo potrebno obezbediti da enkoder i papir imaju beskonacno trenje.
da stvar bude jos gora reklame se manjaju na svakih mesec dana,cela stvar bi bila komplikovana za zamenu a i tesko je da ce duzina papira uvek biti ista.
ja sam misllio da se taj magnet u obliku valjka selotejpom zalepi za spoljnu stranu papira(tamo gde je reklama) a da reed senzor bude fiksiran iznad osovine koja pokrece celu stvar i naravno bilo bi potrebno staviti magnet na dve razlicite meste zbog toga sto ima dve reklame.

nadam se da sam sada malo razjasnio.
cela stvar je malo glupo odradjena,ja sam se zacudio kada sam video kako je to reseno, mogli su bar da stave dve osovine pa da se papir umotava u rolnu i pokrece gore dole
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
93.86.14.*



+128 Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 15:35 - pre 186 meseci
onda magnet nije najbolje rešenje (pljosnatiji magnet postoji u gumi za vrata fižidera) već treba koristiti nešto što je jeftino.
naprimer traku metalne folije koju je lako zalepiti na sastav 2 reklame a nju je lako nepogrešivo detektovati.
postoje metalne folije koje su samolepive, kao selotejp. doduše aluminijum ili bakar ali opet to se u odnosu na papir da lako detektovati (beskontaktno, naravno) a lepak je dovoljno dobar da traka ne otpadne.
 
Odgovor na temu

salas00

Član broj: 177239
Poruke: 68
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 22:28 - pre 186 meseci
tako nesto bi moglo posto se inace sama reklama spaja selotejpom.a da mi ostali metalni delovi u koje je postavljena reklama ne ometaju detekciju, doduse sa prednje strane je staklo. koji senzor da koristim za detekciju te folije! da li ima nesto sto se moze naci kod nas tacnije u beogradu a da nije toliko komplikovano.ne secam se da sam video da postoji nesto slicno.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
93.86.14.*



+128 Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 23:34 - pre 186 meseci
to je bar lako. evo ti na pp adrese u beogradu , pa ih pitaj za cifre.
 
Odgovor na temu

salas00

Član broj: 177239
Poruke: 68
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: magnetni stap duzine do 200mm14.12.2008. u 23:52 - pre 186 meseci
hvala ti puno sada cu da pogledam pa cu javiti sta sam uradio!ja sam taman pomislio da cu morati da pravim one budze od detektora metala sa silnim kalemima i oscilatorima koje koriste za trazenje metala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: magnetni stap duzine do 200mm

[ Pregleda: 3064 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.