Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

4 pitanja u vezi vodjenja KPO

[es] :: Vodič za posao :: 4 pitanja u vezi vodjenja KPO

[ Pregleda: 4084 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Prtinac
Beograd

Član broj: 25596
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon 4 pitanja u vezi vodjenja KPO18.12.2008. u 09:38 - pre 185 meseci
1. Da li se u ovu knjigu upisuju fakture koje sam izdao ili samo one koje sam naplatio? (posto jednu jos uvek nisam naplatio)
2. Da li onaj ukupan promet od 1.1. do 30.11. koji moram da dostavim poreskoj upravi ukljucuje samo ono sto je placeno ili ono za sta su izdate fakture?
3. Da li kao datum upisujem kad je izdata faktura ili kada dospeva za naplatu - da li je to bitno uopste i da li to kada dospeva za naplatu ima smisla stavljati na fakture?
4. Ako sam preskocio jednu fakturu (npr imao 803, 804, 806 a preskocio 805) da li to nekako treba zabeleziti u KPO? I u rubrici redni broj da li ide redni broj fakture za tu godinu, redni broj fakture uopste, redni broj upisa u KPO...?

Hvala
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
80.93.231.*



+28 Profil

icon Re: 4 pitanja u vezi vodjenja KPO18.12.2008. u 19:26 - pre 185 meseci
Ajd da probamo da odgovorimo:
1. Upisujes sve izdate fakture, bez obzira bile one placene ili ne. Zbog toga je bolje da izdajes predracune i kada ti klijent plati, izdas mu racun i to onda zavedes u KPO.
2. Tada ces icu u banku i izdaje ti potvrdu za potrazni i dugovni promet za taj period. Poreskoj je bitan onaj potrazni promet (ono sto je tebi uplaceno na racun).
3. Za ovo nisam siguran. Stavi da su ti ista oba datuma na fakturi.
4. Ne znam, ovo i mene zanima. :)


Ako sam negde pogresio, izvinjavam se unapred.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: 4 pitanja u vezi vodjenja KPO18.12.2008. u 21:44 - pre 185 meseci
1. Ako naknadno izdajes fakture a u sistemu PDV si, onda vodi racuna da racun mora da ima novi datum, stvarni datum kada izdajes racun, da g amors dostaviti kupcu pre isteka obracunskog perioda za PDV. Takodje, ne mozes retroaktivno da fakturises usluge (ne mozes recimo u decembru da fakturises usluge za avgust).

3. Pisi datum izdavanja racuna

4. Nemoj korsititi sekvencijalni broj racuna, napravi broj racuna takav da uvek mozes da umetnes neki. Recimo neki ti se broj racuna sastoji od sifre kupca, i rednog broja racuna za tog kupca. Tako racuni moraju da budu u redosledu samo u okviru jednog kupca, a za toliko je vec teze daomasis, a ako i omasis samo dosas neki sufiks prethodnom broju, tako da da ostanu u sekvenci.
 
Odgovor na temu

Prtinac
Beograd

Član broj: 25596
Poruke: 99
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: 4 pitanja u vezi vodjenja KPO18.12.2008. u 22:12 - pre 185 meseci
Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

RobertoB2B
Beograd

Član broj: 244588
Poruke: 2
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



Profil

icon Re: 4 pitanja u vezi vodjenja KPO21.12.2009. u 14:41 - pre 173 meseci
Molio bih za pomoc u vezi upisivanja deviznih priliva u KPO. Upravo ispunjavam obrazac koji moram sutra predati, ali ne znam kako da upisem prilive koje sam imao iz inostranstva i da li ih treba evidentirati kroz KPO. Bio bih zahvalan, ako bi mi neko pomogao.

Hvala.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: 4 pitanja u vezi vodjenja KPO

[ Pregleda: 4084 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.