Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105821 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.213.*



+4 Profil

icon [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 09:49 - pre 185 meseci
Kad god pročitam neku vest da su ekipe Matematičke gimnazije osvojile neku od medalja ili nagrada na nekom od takmičenja u svetu vidim ime Teodor fon Burg. Ostalo mi je u sećanju jer je specifično. Malopre naletim na vest:

Citat:
Početkom decembra, pred odlazak na Matematičku olimpijadu u Južnoj Koreji, obavešten je da mu je zahtev za stipendiju odobren i da otvori račun na koji će mu novac biti uplaćen.

Međutim, dok je on u kategoriji viših razreda predstavljao Srbiju u Koreji, njegova majka Magda primila je poziv u kome je Fond za mlade talente obaveštava da je došlo do greške.

(...)

"Ali, problem je u tome što je Teodor prvi u bivšoj Jugoslaviji i Srbiji koji se kao učenik osnovne škole takmičio za Srbiju na svetskom takmičenju za matematiku za nivo srednje škole, odnosno za uzrast do 20 godina", rekla je ona.

Znači, neka budala u Fondu je postavila donju granicu za godine konkurenata. Nema veze što mu organizatori takmičenja nisu postavljali takve imbecilne uslove, naše birokrate znaju bolje.

Ne znam šta da kažem.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
212.200.65.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 10:06 - pre 185 meseci
Te stipendije, koje zapravo nisu stipendije nego jednokratne nagrade, jos nikome nisu legle :( I da, taj fond povremeno ima neke zaista cudne kriterijume. Mislim da su se oni fokusirali iskljucivo na srednje skole jer se u osnovnim te nagrade dele i sakom i kapom (fond nagradjuje i one koji imaju nagrade na drzavnom nivou) pa bi ih to kostalo bas bas puno. Do sada nije bilo ljudi kao sto je Teodor pa je to pravilo i ostalo. Ipak, nesto se menja:
Citat:
"Međutim, postoji nešto drugo gde mi smatramo da ovaj učenik, a i mnogi drugi mogu da konkurišu – Fond za mlade talente je doneo odluku da se krajem januara upravo za sve mlade talentovane ljude koji se ne uklapaju u ove kriterijume, koji su vanserijski u svojim dostignućima, da konkurišu i tu su predviđena sredstva do 830.000 dinara", kazala je Snežana Klašnja.

Valjda ce ga nagraditi (inace, vec kruze glasine da su ta "vanserijska dostignuca" jako rastegljiv pojam i da je par njih dobilo na konto stranacke pripadnosti roditelja).

Citat:
Početkom decembra, pred odlazak na Matematičku olimpijadu u Južnoj Koreji

Nije matematicka nego juniorska naucna. Obuhvata i fiziku, hemiju, biologiju itd. Razlog vise da ga nagrade.

I btw, ono sto je stvarno Srbija™ je to sto je fond prosle godine... olaksan za skoro milijardu dinara. Ne znam koliko je dozvoljena politika ovde... pa necu da prepricavam sta je bilo.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.237.*



+13 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 10:06 - pre 185 meseci
Mda, vazno da raznorazni presednici UO, IO, ONO, DSZ i ostalih zadruga imaju po 530 iljada, http://www.blic.rs/politika.php?id=70895
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
93.86.175.*



+110 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 19:23 - pre 185 meseci
Samo jedna rec: SMRADOVI!
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 19:23 - pre 185 meseci
Citat:
Ne znam koliko je dozvoljena politika ovde... pa necu da prepricavam sta je bilo.


Mogla bi bar da probas da nesto kazes....ovde nikome od istine ne otpadaju usi.
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.120.*



+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 19:25 - pre 185 meseci
aaaman ljudi moji ,mnogo ste vi naivni ...
Pa lakse je drzavi pare oteti nekom osnovnu kome mama jos brise nos nego nekom srednjoskolcu koji ce za koju godinu imati pravo glasa... ;)
najzalosnije je to sto ovaj slucaj nije jedini ...sva sreca pa se nisam cimao oko takmicenja dok sam isao u skolu ...samo bi muke i brige imao :P
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.213.*



+4 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 19:45 - pre 185 meseci
Moram i ovo da prenesem. Stigao je update, redakciji se javila mEnistarka i preCednica Fonda Snežana Samardžić-Marković (isti link odozgo).

Pazi sad ovo:
Citat:
“Na Fondu smo raspravljali da li da nagrađujemo nivo takmičenja, ili status kandidata. Ono što je opredeljenje ostalih članova Fonda bilo je da nagrađujemo status kandidata, dakle srednjoškolce i studente”


Stvarno nemam reči za ovoliki stepen ludila. Osećam se kao moron kada moram da iznosim očigledne stvari ali evo: bilo kakvo ograničenje u vidu godina, nivoa obrazovanja, itd. na takmičenjima, u vezi stipendija i ostalog, služi samo da ne bi neko sa više iskustva i znanja iskoristio tuđu, uslovno rečeno, nedozrelost i oštetio ostale kandidate. Recimo, pojavi se profesor matematike sa 30 g. staža i drpi nagradu detetu od 15 g. I sad, ovi perverti izokrenu to naopačke i uskrate detetu novac zato što se probio u rang viši od onog kome inače pripada!

Citat:
"(...) Hoću da kažem, problem je u administraciji, ali to je svakako problem koji se lako može prevazići”, smatra ona.

E još to da vidim, da je neko lako prevazišao administrativni problem u Srbiji™.
10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 19:50 - pre 185 meseci
Citat:
milanche: Mogla bi bar da probas da nesto kazes....ovde nikome od istine ne otpadaju usi.

Stvarno i ja ne razumem ...
Kad se prica o nekim ozbiljnim drustvenim problemima vecina ljudi su :
" pa necu nije dozvoljeno o politici pricati na ovom forumu "
ili "otkad je to politika dozvoljena na madzonu ,..alo moderatoriiiii ?" ..

Ono sto bi po meni trebalo da bude zabranjeno je "politiziranje" ili stranacko prepucavanje , isticanje jedne partijje i pljuvanje po protivnickoj ,
velicanje nekih politicara i njihovo spominjanje u pozitivnom ili negativnom kontekstu kao sto se to radi recimo u skupstini Srbije ...

Sto se tice ove teme i nemam sta da dodam jer se sve vise ovakvih i slicnih pojavljuju na ovom forumu
(Velika glad na pomolu,Nema para za trudnice , Jos jednom o RTS TV pretplati i druge ..)
samo ih saberite da bi dobili siru sliku stanja o tome "gde se nalazimo i kuda idemo?"


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.dclient.hispeed.ch.



+69 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 20:04 - pre 185 meseci

Mislim da je i za Teodora mozda jedino resenje da potrazi stipendiju negde u inostranstvu...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 20:33 - pre 185 meseci
Citat:
igor-ch: Mislim da je i za Teodora mozda jedino resenje da potrazi stipendiju negde u inostranstvu...


Postoji i trece resenje:

da se skupiom svi koji citamo ovo i kukamo jedni drugome na ramenu nebitno na kojoj strani sveta bili i da
svako donira najmanje cenu jednog svog rucka radnim danom, i da se sva ta lova skupi na racunu otvorenom
za tog klinca.

Ko je za ?
 
Odgovor na temu

[REaS0n]

Član broj: 49101
Poruke: 195
217.169.219.*



+2 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 20:35 - pre 185 meseci
koliko vidim telekom se već javio kao sponzor.
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=70915
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 20:49 - pre 185 meseci
znaci, jos nismo umrli kao narod...
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
212.200.65.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 21:31 - pre 185 meseci
Ma samo nisam bila sigurna :)
Kao sto vidite, sada dele pare za 2007. jer su te godine malo zeznuli stvar. Pre 2 godine je na celu fonda bio Dinkic i te godine je fond imao budzet oko 800 miliona dinara. Posle toga, Dinkic se povukao, na njegovo mesto dosao Kostunica. Od onih milijardu za koje je Dinkic rekao da su predvidjene za narednu godinu (tj. za nagrade iz 2007.) ostao je mozda deseti deo. Nagrade nisu nikom dodeljene, sada tek vade fleke kad je Kostunica otisao. Usput, nagrade su u odnosu na 2006. znatno smanjene. Tada je zlato na olimpijadi bilo milion dinara (sada 500.000), srebro 750.000 (sada 410.000), bronza 500.000 (sada 320.000). I ostale nagrade su smanjene, ako je bas bitno na koliko napisacu. Jedino sto mogu da kazem da je ok sto je smanjeno je da medalje za regionalnih takmicenja (balkanijade) donose manje para od olimpijade. Ne zelim da nagadjam gde su pare otisle prosle godine, prepustam mastovitim forumasima :)

Usput, vecina takmicara ne trosi te pare od nagrada i stipendija na kocku ili neke gluposti. Kupuju se zbirke, nekada djaci snose sami troskove takmicenja, ili deo troskova, finansiraju svoje hobije ili kao Teodor privatne casove. Te stipendije, naravno, kasne nekad i po par meseci, nagrade isto.
 
Odgovor na temu

DS_Store
[es] :: Macintosh

Član broj: 32090
Poruke: 666
212.200.213.*



+4 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 21:38 - pre 185 meseci
Citat:
milanche: da svako donira najmanje cenu jednog svog rucka radnim danom, i da se sva ta lova skupi na racunu otvorenom
za tog klinca.

Za ovo se u o.š. dobija jedinica uz obrazloženje "promašena tema". Tom dečku ne treba nečija milostinja i odeća is Salvation Army-ja, on se za stipendiju izborio i to se je*eno krvavo izborio, kao osnovac je osvojio nagradu na takmičenju za srednjoškolce. I to nisu ne znam kakvi srednjoškolci iz MOC-a nego je to kao ono što se govorilo za Lensa Armstronga kada na cilju ostavi prvog iza sebe 50 m - nije se takmičio sa decom na triciklima već sa najboljim biciklistima sveta. Takve je srednjoškolce pobeđivao. I sad treba da mu se skuplja prilog? Evo, ja nemam pare, hranim se na bonove, mogu li da mu dam par konzervi odrezaka?

I sve po strani ali - "kukanje"?? Ako me nešto nervira to me nervira, zar se ne može reći da ne što ne valja a da odmah ne bude diskvalifikovano kao "kukanje"?

I taj telekom, ko zna koliko je pametne dece ostalo ne bez stipendija nego bez hleba zbog raznoraznih telekoma i njihovih krađa i sada kada su se nakrali toliko da doslovce više ne znaju šta će s parama onda će da bace po koju oglodanu kosku i uz par fotografisanja sa dobitnikom milostinje eto nama korporativnih heroja.


10 HOME
20 SWEET
30 GO TO 10
 
Odgovor na temu

bugsu
Vojvodina - Subotica

Član broj: 40006
Poruke: 381
93.86.120.*



+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 22:08 - pre 185 meseci
Citat:
DS_Store
I taj telekom, ko zna koliko je pametne dece ostalo ne bez stipendija nego bez hleba zbog raznoraznih telekoma i njihovih krađa i sada kada su se nakrali toliko da doslovce više ne znaju šta će s parama onda će da bace po koju oglodanu kosku i uz par fotografisanja sa dobitnikom milostinje eto nama korporativnih heroja.


Pa znate da su Hitlera nemci obozavali iz razloga sto im je u pocetku davao sakom i kapom...a kako je posle bilo...
tako nesto dodje i lelekom ...

Citat:
sanja2010:Kao sto vidite, sada dele pare za 2007. jer su te godine malo zeznuli stvar. Pre 2 godine je na celu fonda bio Dinkic i te godine je fond imao budzet oko 800 miliona dinara. Posle toga, Dinkic se povukao, na njegovo mesto dosao Kostunica. Od onih milijardu za koje je Dinkic rekao da su predvidjene za narednu godinu (tj. za nagrade iz 2007.) ostao je mozda deseti deo. Nagrade nisu nikom dodeljene, sada tek vade fleke kad je Kostunica otisao. Usput, nagrade su u odnosu na 2006. znatno smanjene. Tada je zlato na olimpijadi bilo milion dinara (sada 500.000), srebro 750.000 (sada 410.000), bronza 500.000 (sada 320.000). I ostale nagrade su smanjene, ako je bas bitno na koliko napisacu. Jedino sto mogu da kazem da je ok sto je smanjeno je da medalje za regionalnih takmicenja (balkanijade) donose manje para od olimpijade. Ne zelim da nagadjam gde su pare otisle prosle godine, prepustam mastovitim forumasima :)


juuu sanja bolje bezi ,sad ce te zasuti simpatizeri drugih stranaka ,sad si ..ko zuti :P
Say NO to pop culture!!!
Crno je uvek u modi....
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
212.200.65.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 22:24 - pre 185 meseci
@bugsu
Iskreno, ja ne znam u kojim su oni strankama bili ni u kojim su sada. Niti me zanima...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 22:55 - pre 185 meseci
Mene veoma brine politika podrske mladim talentima kojom se pojedinacni uspesi nagradjuju iznosima jednakim godisnjim platama njihovih profesora. Takvim stvarima bi trebalo da se bavi privatni sektor, dok je uloga drzave da omoguci bolje uslove za sve.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
212.200.65.*

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad20.12.2008. u 23:06 - pre 185 meseci
Godisnje plate profesora osvoji par desetina ljudi u zemlji godisnje. Za taj uspeh je cesto najzasluzniji njihov individualni rad.
Inace se slazem da na neki nacin treba nagraditi profesore i stimulisati ih. Drustvo fizicara Srbije je par puta pokretalo inicijativu, ali ministarstvo nije bilo preterano zainteresovano.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.158.*



+43 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad21.12.2008. u 00:23 - pre 185 meseci
Citat:
bugsu

Pa znate da su Hitlera nemci obozavali iz razloga sto im je u pocetku davao sakom i kapom...a kako je posle bilo...
tako nesto dodje i lelekom ...


Mlada si jos i ne znas neke stvari ali ako malo uzmes knjige videces da kad je doticni dosao na vlast je bila najgora beda i nemastina, puno radnika bez posla i tako dalje, a sto se tice tih para koje je "delio" sakom i kapom sve su dosle od banke za poravnanja i od ljudi iz Americkih federalnih rezervi tako da doticnog nije dovela sirotinja na vlast nego kapital, e sad zbog cega i zasto to su sad vec teme za istoricare al nemoj se frljati tako. :)

Za sve koji zele da znaju odakle pare gospodinu Adolfu: http://www.scribd.com/doc/7505858/The-History-of-Money
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad21.12.2008. u 01:55 - pre 185 meseci
Citat:
Za ovo se u o.š. dobija jedinica uz obrazloženje "promašena tema". Tom dečku ne treba nečija milostinja i odeća is Salvation Army-ja, on se za stipendiju izborio i to se je*eno krvavo izborio, kao osnovac je osvojio nagradu na takmičenju za srednjoškolce


Za cistu jedinicu je sto gospoda iz doticne institucije koja bi trebala da radi svoj posao i dalje taj posao obavljaju,
sto i dalje mogu nesmetano da izadju na ulicu, sto ih jos uvek na ulici neko nije sreo i pljunuo im u lice, sto jos uvek nisu
na robiji, sto im nigde nisu objavljena puna imena i prezimena i kucne adrese...i sto im se jos uvek Lesi vraca kuci.

E, to je za jedinicu.

A sto se milostinje tice - 1000000000000*0.001 je jos uvek veliki broj, koji nikako nije milostinja.

I ta 'milostinja' koja bi zavrsila na racunu jednog talentovanog klinca iz Srbije je daleko vrednija nego sati kukumavcenja na
forumima.

Citat:
Evo, ja nemam pare, hranim se na bonove, mogu li da mu dam par konzervi odrezaka?


Ne moras, pronadji kontakte tog klinca, i skokni do najblize banke, otvori racun pa ostavi broj negde da ljudi koji hoce i
mogu da pomognu mogu da posalju sto hoce i mogu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: [Srbija™] Mladi matematičar ostao uskraćen za stipendiju jer je - premlad

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 105821 | Odgovora: 547 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.