Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc

[es] :: Windows mreže :: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc

[ Pregleda: 2395 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zof

Član broj: 37991
Poruke: 34
*.narocnik.mobitel.si.

Sajt: www.tutorijali.org


Profil

icon dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc21.12.2008. u 13:28 - pre 185 meseci
Molim za pomoc ... Imam dve zasebne mreže i od mene se trazi da ih spojim u jednu ali da pritom svaka od njih zadrzi svoj AD, DHCP, svoje DNS i ADSL modem.
Cilj je da mreza domen2.local moze da pristupi resursima mrezi domen1.local, tj resursima Sql servera (IS) u tom domenu, a da pritom svaka mreza zadrzi svoj ruter,ADSL modem, DNS, DHCP i AD ...

Razmisljao sam o ovome
1. Da postavim Trust medju domenima i omogućim korišćenje resursa na domenu A korisnicima sa domena B. (To sto se tice dva AD u jednoj mrezi)
2. Sto se tice dva DHCP-a. Jednostavno sam mislio da fixiram IP adrese, DNS i gateway na manjoj mrezi .Problem je u tome sto su u pitanju dve razlicite firme (isti vlasnik), njihova zelja je kada neko pridje sa npr Lap-Topom u preduzece gde je mreza domen1 taj DHCP i dodeli IP adresu ...Kako???

Dali ima neko neki predlog ili savet i dali neko ima neko bolje rešenje, pošto sam siguran da ovo sa DHCP-om može da se reši i drugačije.

HVALA
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cyber_killer

Član broj: 90634
Poruke: 95
89.142.56.*



Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc21.12.2008. u 14:32 - pre 185 meseci
1.DA
2.Mozes da postavis u domen1.local DHCP rezervaziju za te laptope i nastavis alternate configuration na mreznoj karti na laptopu i tamo upises DNS, Gateway i IP.
 
Odgovor na temu

zof

Član broj: 37991
Poruke: 34
*.narocnik.mobitel.si.

Sajt: www.tutorijali.org


Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc21.12.2008. u 14:51 - pre 185 meseci
Citat:
cyber_killer: 1.DA
2.Mozes da postavis u domen1.local DHCP rezervaziju za te laptope i nastavis alternate configuration na mreznoj karti na laptopu i tamo upises DNS, Gateway i IP.

Slazem sa ali meni u firmu svakodnevno dolaze Francuzi, Japanci itd ... na njihovim racunarima je IP adresa i DNS podesen na automatski ... meni se obrate tek kada imaju problema sa netom ... japanci idu cak dotle da ne zele da koriste Wireless ... dali špostoji mogucnost da nekim ruterom ogranicim DHCP drugog servera da ne salje IP racunarim iz drugog domena?

Hvala na brzom odgovoru
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc22.12.2008. u 10:53 - pre 185 meseci
DHCP ne moze da zna ko je iz kojeg domena na nacin kako si ti to zamislio.... Nesto slicno moze da se uradi na dizajnu da se napravi npr jedan Guest VLAN pa da se tu urade odredjene finese....
Bojan
 
Odgovor na temu

zof

Član broj: 37991
Poruke: 34
*.litostroj.com.

Sajt: www.tutorijali.org


Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc22.12.2008. u 11:14 - pre 185 meseci
Citat:
someone_bl: DHCP ne moze da zna ko je iz kojeg domena na nacin kako si ti to zamislio.... Nesto slicno moze da se uradi na dizajnu da se napravi npr jedan Guest VLAN pa da se tu urade odredjene finese....

hmmm ... predpostavio sam ... Guest VLAN - mislis kao neki subnet ili? pa bi posle mogao preko CISCA da otvorim jedan port za taj subnet ... probacemo nesto ... hvala
 
Odgovor na temu

cyber_killer

Član broj: 90634
Poruke: 95
89.142.54.*



Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc22.12.2008. u 19:00 - pre 185 meseci
Mozes da napravis i script koji provjerava, dali to racunaro pripada domenu i ako da onda mu podeli ip adresu u slucaju da ne onda ne. Tak nesto sam se slucajno sjetio, da sam to negdje vidio.

Npr. Ime racunara NESTO120 pa do NESTO300 i tima djeli IP adrese. Ak ime nepocne na NESTOxxx onda mu neda adrese.
 
Odgovor na temu

zof

Član broj: 37991
Poruke: 34
*.narocnik.mobitel.si.

Sajt: www.tutorijali.org


Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc23.12.2008. u 19:54 - pre 185 meseci
auu ... pa ja krenuo da resavam problem sa DHCP-om, a ni trust ne mogu da uradim ... ccc ... gde gresim ... ceo postupak se nalazi u doc fajlu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Danijel Krmar
Novi Sad

Član broj: 158660
Poruke: 325
*.eunet.rs.



+9 Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc24.12.2008. u 02:40 - pre 185 meseci
Probaj za ime domena da stavis litostrojpts.local.
 
Odgovor na temu

cyber_killer

Član broj: 90634
Poruke: 95
*.dial-up.dsl.siol.net.



Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc24.12.2008. u 18:37 - pre 185 meseci
Koliko kaze imas problema DNS.Probaj u host file dodati DC.



Ak to nepali onda probaj sa stub zone. (recimo da imaš DC1 i DC2)

Na DC1 na domenu litostroj.local napravi stub zonu litostrojpts.local i dodaj zapis DC2.
Na DC2 na domenu litostrojpts.local napravi stub zonu litostroj.local i dodaj DC1.
 
Odgovor na temu

zof

Član broj: 37991
Poruke: 34
*.narocnik.mobitel.si.

Sajt: www.tutorijali.org


Profil

icon Re: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc11.01.2009. u 12:47 - pre 185 meseci
E ovako ... resio sam problem na sledeci nacin

1. Problem Trust-a (tu sam pokazao svoje neznanje), na jednom serveru imam Small Business Server verziju OS i ne mogu napraviti TRUST izmedju AD-a …
2. Problem DHCP-a … dodao sam jos jedan cisco router i preko njega povezao mreže. Otvorio sam jedan port na router i na svakom racunaru iz mreže 2 dodao putanju

“route add 172.100.X.X mask 255.255.255.0 192.168.1.X –p“

Takodje sam morao da dodam sve korisnike iz AD2 na AD1 koji trebaju da koriste resurse mreže 1 … kao i jedan bat fajl u startup racunara da se automatski uloguju na mrežu iz drugog domena

“net use \\server.local /user:domen\userid password“

Bilo je jos malo sredjivanja ODBC za pristup sql serveru (zbog IS čiju bazu koriste obe mreže) ... sve u svemo ovo radi ...

Možda ima i boljih načina ... ali ...
... eto možda nekom i ovo bude od pomoći ... hvala svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: dva AD i DHCP u jednoj mrezi ... pomoc

[ Pregleda: 2395 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.