Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se resiti ovoga? gg.exe

[es] :: Zaštita :: Kako se resiti ovoga? gg.exe

[ Pregleda: 5264 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Kako se resiti ovoga? gg.exe24.12.2008. u 01:41 - pre 186 meseci
gg.exe - a variant of Win32/AutoRun.AC worm.moje pitanje je kako da uklonim ovo.nod ga nadje ,ali mu ne moze nista.
pozz
be happy
 
Odgovor na temu

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Kako se resiti ovoga? gg.exe24.12.2008. u 20:41 - pre 186 meseci
skini ovo
http://www.malwarebytes.org/mbam.php
update-uj ga pa skeniraj iz safe moda
sacuvaj log i postavi ga na forum
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Kako se resiti ovoga? gg.exe25.12.2008. u 02:13 - pre 186 meseci
ok,skinucu ga,ali necu stavljati log na forum jer sam se iznervirao i nisam imao vremena,pa sam ceo racunar u paketu sa eksternim hardom formatirao.
Posle formatiranja kad sam skenirao sa Nod-om i nista nije zarazeno.
U svakom slucaju hvala,znam za ubuduce.
pozz
be happy
 
Odgovor na temu

Uroš Ivanović
Uros Ivanovic
Beograd

Član broj: 146750
Poruke: 58
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako se resiti ovoga? gg.exe05.08.2009. u 20:57 - pre 179 meseci
Moje resenje je bilo pomalo komplikovano, tako da cu da probam da ga uprostim, pa ako ne bude radilo napisacu ostatak...

gg.exe je worm, i shodno tome kopira se na sva moguca mesta do kojih moze da dodje, i sa sobom vuce fajl autorun.inf (pazite da ga ne pomesate sa nekim drugim autorun.inf, recimo u nekom backupu sa flesha ili uputstvu za pustanje filmova).
Jedan od fajlova gg.exe je glavni (onaj koji se prvi pokrene), i on pravi ostale cim ih nesto obrise ili promeni. Njega ne mozete da obrisete nikako posto ga drzi sistem, ali mozete da uradite sledece:

Skinite Unlocker i pomocu njega promenite ime fajla (ne mozete da ga obrisete) u bilo sta sto nema ekstenziju exe (na primer gg.exe2), tako da sistem vise ne moze ucinkovito da ga pokrene (ali ga na zalost i dalje drzi, tako da ne mozete jos uvek da ga obrisete, ali to nije problem). Posle toga obrisite sve kopije gg.exe (nalaze se na svim dostupnim drajvovima (c: d: e: itd...) i na svim Network mestima za koje imate pravo upisa. (Ukoliko slucajno pocnu ponovo da se prave, sto ne bi trebalo da se desava, napisacu ostatak resenja posto je malko komplikovanije pa me mrzi da pisem sad). Primeticete da ne mozete da obrisete autorun.inf koji ide u paketu sa njim, zato sto jedna instanca originalnog gg.exe jos uvek radi, tako da morate da restartujete sistem. Posto je sada gg.exe neutralisan ne moze da se pokrene, tako da je ostalo samo da pocistite za njim (gg.exe2 i autorun.inf-ove). To bi trebalo da je to.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tnenad

Član broj: 187424
Poruke: 32
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Kako se resiti ovoga? gg.exe06.08.2009. u 04:29 - pre 179 meseci
Ad-aware SE / Spybot S&D / Spy Sweeper / a-squared
5c9d93957043e2afe43bf72a7f507d39
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Kako se resiti ovoga? gg.exe

[ Pregleda: 5264 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.