Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Igor Panarin predviđa raspad SAD

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Igor Panarin predviđa raspad SAD

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10644 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD31.12.2008. u 12:03 - pre 185 meseci
U tome što bi ti ljudi došli do tih otkrića i da nisu članovi akademije, a obrnuto ne važi. Ti si izgleda baš zapostavio logiku na toj matematici?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD01.01.2009. u 10:25 - pre 185 meseci
Koliko se ja razumem, svaku ustanovu čine ljudi. Kako inače misliš da vrednuješ neku ustanovu?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.167.*



+5251 Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD02.01.2009. u 12:55 - pre 185 meseci
Naravno, a ljudi su sazdani od interesa. I kada se dostigne kriticna masa, dolazi do rascepa.

Tako da anglofilska ili rusofilska argumentacija "za" i "protiv" je jednostavno primitivna, navijacka, sa odsustvom pameti.

I zasigurno USA establisment ne posmatra bas tako prosto (mora im se priznati da su vrhunski politicari-profesionalci), vec se pokusava kompenzacija.

Cak su u pripremi i javni radovi za odrzanje jedinstva drzave (ma kakav drugi zvanican "razlog" naveli).

Oni zaista ne shvataju ozbiljne analize na neozbiljan nacin

Poz.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD02.01.2009. u 18:11 - pre 185 meseci
Citat:
vladd: I zasigurno USA establisment ne posmatra bas tako prosto (mora im se priznati da su vrhunski politicari-profesionalci)


Toliko su dobri da toliko godina tegle recesiju, a onda se iščuđavaju šta im se desilo. Navodno je pucanje jedne banke uzrok tolike krize. Ma, da, ceo svet zavisi od jednog čoveka, koji je diša u jednoj banci, pa kad se on zezne u poslovanju, ode sve u p.m. (post meridiem, što pitate). Meni je to isuviše naivno gledište. Rekao bih da je pucanje banke rezultat krize, a ne obrnuto. Da nije pukla ta banka, puklo bi nešto drugo. Lično smatram da su uzroci krize dublji i da SAD neće izaći iz krize u narednih nekoliko godina.

No, sa predviđanjem Igora Panarina o raspadu SAD se nikako ne bih složio.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.167.*



+5251 Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD03.01.2009. u 02:31 - pre 185 meseci
Zato se ti i ne pitas, bar ne oko krucijalno vaznih stvari.

Nevazno je da li se slazes ili ne, niko ne trazi glasanje ZA i Protiv.

A sto se tice krize(SEKE nase), pa nemas(nemamo) dovoljno informacija o toku i nameri nastanka..da li je bas nekoga iznenadila, ili je deo nekog projekta, npr, zaustavljanja Kine(ili Rusije?) u nastanku nove svetske ekonomske sile??

Mozemo samo da razbuktavamo mastu, ali NISTA ne mozemo ZASIGURNO da tvrdimo...

Ili se predlaze da VERUJEMO napisima u novinama...nakon tolikih skorasnjih lagarija, preko kojih smo, istina ekstra lako, nevazno, presli...Kada se setim samo Irackog nuklearnog programa, koji je bio pretnja miru i demokratiji..a NEMA pretnje...sa te strane...

Poz
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD04.01.2009. u 14:35 - pre 185 meseci
Ja, koji se ne pitam, sam recesiju predvideo 2001 godine, što vrlo dobro znaju moji drugari kojima sam govorio o tome, a oni koji se pitaju oko krucijalnih stvari su ovo proizveli.

Ma da, ameri su sami sebi namestili krizu da bi zeznuli rulije i kosooke. Ala su ih zeznuli. Bingo! Svaka čast za ovo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
91.102.231.*



Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD06.01.2009. u 09:48 - pre 185 meseci
Pozdrav,

Nisam ni kompetentan a ni vidovit,a da li su prognoze gosn.Panarina objektivne ili ne,tek tu nisam nacisto.

Ono sto znam,jeste, da je istorija majka mudrosti.A,istorija nas je naucila da su sve,al bas sve velike imperije(SAD su to svakako bar pola veka) dozivele svoj krah na vrhuncu moci!

Njihovi (SAD) "interesi" su presli sve granice moguceg(citaj ukusa),tako da je sasvim za ocekivati da pocnu da pucaju po savovima.Podsecaju me na neke imperije koje su zapamcene samo po losem.Ako i kad puknu,puci ce unutar sebe,pretovarili su se ...al bas puno...
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD06.01.2009. u 12:26 - pre 185 meseci
Citat:
misterno2008: Ono sto znam,jeste, da je istorija majka mudrosti.A,istorija nas je naucila da su sve,al bas sve velike imperije(SAD su to svakako bar pola veka) dozivele svoj krah na vrhuncu moci!


Da li baš na vrhuncu, ali sa ostatkom se svakako slažem.

Citat:
misterno2008: Ako i kad puknu,puci ce unutar sebe,pretovarili su se ...al bas puno...


Ovo je ništa drugo do strah od zauzimanja radikalnijeg stava. Pukli su, jer nemaju više šta da pokažu i ponude. Itekako to ima veze sa spoljnim faktorima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

misterno2008
Vladan Markovic
Becej

misterno2008
Član broj: 207014
Poruke: 63
91.102.231.*



Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD06.01.2009. u 16:40 - pre 185 meseci
Citat:
Nedeljko: Ovo je ništa drugo do strah od zauzimanja radikalnijeg stava. Pukli su, jer nemaju više šta da pokažu i ponude. Itekako to ima veze sa spoljnim faktorima.


Pozdrav,

Nema tu prijatelju nikakvog straha,vec samo zivotno iskustvo koje me je naucilo da sve sto je radikalno nije dobro(ne mislim pri tom na SRS).

A da ima veze sa spoljasnjim faktorima,slazem se apsolutno.Vraca im se polako sve sto su napolju uradili.Stizu im racuni za naplatu,jedan po jedan...
bolje biti bogat,no ne biti
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
195.222.97.*



+2789 Profil

icon Re: Igor Panarin predviđa raspad SAD07.01.2009. u 13:29 - pre 185 meseci
Pa, dobro, strah ili oprez. A to iskustvo na koje se pozivaš je sasvim na mestu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Igor Panarin predviđa raspad SAD

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10644 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.