Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne uspevam da instaliram XP na compaq laptopu...Saveti

[es] :: Laptopovi :: Ne uspevam da instaliram XP na compaq laptopu...Saveti

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

draganta
Dragan Tatomir
Kikinda

Član broj: 178974
Poruke: 4
91.148.113.*



Profil

icon Ne uspevam da instaliram XP na compaq laptopu...Saveti18.01.2009. u 12:31 - pre 185 meseci
Aj da vas uvedem u celu pricu...Imam CompaqF767NR koji je imao instaliranu Vistu kada sam ga kupio...Juce sam probao da instaliram XP i ne mogu...udje on sa cd-a u setup, formatira C: i kopira fajlove na hard disk i kad mi kaze da ga resetujem i izvadim cd, on ne krene instalaciju XP, veC mi prijavi gresku:
INVALID BOOT.INI
C:\windows
NTDETECTED FAILED
i onda resetuje komp i tako u krug...Imam osecaj kao da on meni ne prepoznaje uopste c particiju, jer kad treba da je formatiram on je prikaze da ima 130gb(a stvarna mu je 250) i napise da je unknown, a d mi uposte ne prepoznaje...Ovi sugavi Compaq imaju istu onu zastitu kao HP, pa je mozda i zbog toga...Video sam opciju da mogu da obrisem particiju c, ali ne znam kako cu je onda vratiti...
AJ POMAGAJTE , NEMAM VISE IDEJA
/
 
Odgovor na temu

scan1

Član broj: 80488
Poruke: 4
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ne uspevam da instaliram XP na compaq laptopu...Saveti22.01.2009. u 17:19 - pre 185 meseci
1 ako imas sata hdd isključi tu opciju u biosu (aschi ili nešto slično)
2 nabavi xp sa integrisanim sp 3
3 meni nikad nije setup tražio da izvadim cd tokom instalacije?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ne uspevam da instaliram XP na compaq laptopu...Saveti22.01.2009. u 18:36 - pre 185 meseci
Kada prođe prvi krug, onda se restartuje i usput pomene da se izvadi CD (ili bar ne pritisne onaj any key).

Da bi video više od tih 130GB, moraš da instaliraš bar XP SP1 a ako nema mogućnost da se SATA/AHCI isključi u biosu, moraćeš da integrišeš drajvere za kontroler (pretpostavljam da je u lapu SATA) u instalaciju. Ili da lepo vratiš Vistu, nisu je oni slučajno instalirali. ;)
 
Odgovor na temu

shpiki
Student
Novi Sad

Član broj: 50342
Poruke: 1651



+62 Profil

icon Re: Ne uspevam da instaliram XP na compaq laptopu...Saveti24.01.2009. u 09:34 - pre 185 meseci
koliko se secam, SP1 nema podrsku za SATA.. ni SP2.. trojka mozda, mada malo verovatno.. najbolje iskljuci podrsku za SATA (ako moze), ako ne, ili vrati Vistu ili sa FDD integrisi drajvere.. proveri, mozda je lap Vista Only tako da ti nista od navedenog nece pomoci (osim vracanja Viste, naravno)..
There are only 10 types of people in the world:
those who understand binary, and those who don't.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Ne uspevam da instaliram XP na compaq laptopu...Saveti

[ Pregleda: 2534 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.