Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zvezde granda ili deca kukuruza

elitemadzone.org :: MadZone :: Zvezde granda ili deca kukuruza
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63835 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 12:47 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A u cemu se tacno ogledava "bolest" tih ljudi? Sto gledaju neki program bez nekog specijalnog sadrzaja, zabave radi?
...

Mislim da je rec o "bolesti" bas tako, pod navodnicima a u slengu/trendu izgovoreno, napisano.

Nije rec o drugoj citiranoj recenici. Poenta je u tome sto se to prati vrlo zainteresovano, sa udubljivanjem, razmisljanjem, uzivljavanjem... i toliko intenzivno da je to prilicno zacudjujuce. Sve te serije, 'veliki bratovi', zvezde i zvezdice neke muzike... sve se to masovno prati sa velikom paznjom i predanoscu. Uopste nije rec o razonodi, koja podrazumeva neobavezu i "mozak na otavu".

Rec je o daleko ozbiljnijem dozivljavanju koje polako lici na "epidemiju" sirih razmera. Vec duze vreme se na fejsu, tviteru a i na ostalim takvim formama vode citave diskusije o likovima iz serija (ne glumcima nego bukvalno likovima!), citiraju se recenice, raspravlja o scenama kao da su iz komsiluka, raspravlja se veoma zucno o stajlingu nastupa juce, rasplamsava se "rat" izmedju poklonika Granda i nove Pinkove varijante istog... Znaci, radi se o necemu sto je stvarno bez nekog specijalnog sadrzaja ali se uzima za ozbiljno bez neke logike a u razmerama koje skoro da fasciniraju.

Na ulici se moze primetiti da vecina mladih ljudi u kolima slusa iskljucivo Grand varijantu muzike, veoma glasno pa se zato i moze takvo misljenje steci. Kad se izadje uvece negde gde ima bilo kakva muzika (ziva ili se pusta sa necega) garantovano je u vecini slucaja isto kao sto se cuje iz kola na ulici. Oblacenje mladih, frizure, nacin komunikacije... veoma lici na te Grandove (kao izraz koji sveukupno definise to o cemu pricamo), ide se na more tamo gde preporuce isti ti TV likovi...

Glupo je sto navodim, nabrajam, ali je to nesto sto je svakodnevica - i to nema nikakve veze sa razonodom koja treba da bude nesto neobavezno a relaxirajuce. Mislim da je daleko ozbiljnije i vredno izucavanja, naravno za one kojima je to posao ili bi trebalo da im je posao - mi samo cavrljamo, iznosimo neka svoja misljenja i zapazanja!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+3

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 14:22 - pre 116 meseci
Citat:
Sceka: Rec je o daleko ozbiljnijem dozivljavanju koje polako lici na "epidemiju" sirih razmera. Vec duze vreme se na fejsu, tviteru a i na ostalim takvim formama vode citave diskusije o likovima iz serija (ne glumcima nego bukvalno likovima!), citiraju se recenice, raspravlja o scenama kao da su iz komsiluka, raspravlja se veoma zucno o stajlingu nastupa juce, rasplamsava se "rat" izmedju poklonika Granda i nove Pinkove varijante istog... Znaci, radi se o necemu sto je stvarno bez nekog specijalnog sadrzaja ali se uzima za ozbiljno bez neke logike a u razmerama koje skoro da fasciniraju.


A recimo ovako:

Rec je o daleko ozbiljnijem dozivljavanju koje polako lici na "epidemiju" sirih razmera. Vec duze vreme se na fejsu, tviteru a i na ostalim takvim formama vode citave diskusije o likovima iz sporta(ne glumcima nego bukvalno sportistima!), objasnjavaju se taktike, raspravlja o akcijama kao da su iz komsiluka, raspravlja se veoma zucno o stajlingu nastupa juce, rasplamsava se "rat" izmedju poklonika Tima A i Tima B... Znaci, radi se o necemu sto je stvarno bez nekog specijalnog sadrzaja ali se uzima za ozbiljno bez neke logike a u razmerama koje skoro da fasciniraju.

Bolesnici ili ljubitelji sporta?
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 14:41 - pre 116 meseci
Citat:
DaliborP: ...
Bolesnici ili ljubitelji sporta?

Ljubitelji sporta. A razlika je velika. Niko od ljubitelja sporta ne raspravlja, diskutuje... o nestvarnim likovima iz serije nego o necemu sto se desavalo na terenu, sa zivim ljudima i njihovim potezima... Retki su oni koji se oblace, slede modu fudbalera, na primer, ili se sisaju i imaju frizuru kao fudbaleri - bas retki, tako reci zanemarljivo. Nikada nisam cuo iz kola u prolazu da bije himna navijaca (retko cak i na dan nekog derbija, bas retko), niti u restoranu, na splavu... Ljubitelji sporta su zainteresovani za nesto korisno, zdravo...

I tako dalje, mislim da to nema veze jedno sa drugim.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 14:55 - pre 116 meseci
Naravno da ima veze jedno sa drugim, u principu je potpuno isto. Stavise, ovih drugih ima vise.

Citat:
Niko od ljubitelja sporta ne raspravlja, diskutuje... o nestvarnim likovima iz serije nego o necemu sto se desavalo na terenu, sa zivim ljudima i njihovim potezima...

A razlika je gde tacno?

Osim toga, to sto je u pitanju sport, ne znaci nimalo da je to nesto "zdravije" jer ljubitelji sporta po pravilu vole da gledaju sport, a ne da igraju. A gledanje sporta je zdravo koliko i gledanje televizije. Pitanje je samo sta se gleda, Grand ili fudbal.

Citat:
Nikada nisam cuo iz kola u prolazu da bije himna navijaca (retko cak i na dan nekog derbija, bas retko), niti u restoranu, na splavu...

Kakve veze himna navijaca ima sa gledanjem sporta? Pa ne komponuju sportisti pesme da bi se slusale, radi se generalno o opsesiji zabavnim programom na televiziji gde se osudjuju talent show emisije a potpuno zanemaruje cinjenica da je profesionalni sport identicna stvar. Ako se jedni nazivaju bolesnicima, onda su i ovi drugi.


 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 15:17 - pre 116 meseci
I ti i Ivan banalizujete stvari, ali dobro...
Da nema neistomišljenika (da ne kažem kontraša), ni jedna tema ne bi potrajala više od 2 posta...


Moja greška je bila što nisam stavio "bolesno" pod znake navoda. Mada... mozda bi neki strucnjaci u toj sferi i opravdali tu rec i imali dijagnozu za to. No nebitno...

Kazite mi samo, da li je normalna sledeca situacija?
Pre par meseci, mozda i godinu dana, dodje mi koleginica iz kantine, onako fina, ljubazna, prosta odnosno jednostavna, da me zamoli za uslugu. Da otkucam neki domaci zadatak njenom detetu i odstampam kako bi mogla da da uciteljici.

I ja naravno, ajd nadjem vremena da izadjem u susret i zgranem se... Nisam nikakvim gestom pokazao njoj moje misljenje da se ne uvredi, jer je skroz OK osoba.
A ovo je sastav njenog detenceta, za koji se nadam da mu je ona pisala... Fotografisao sam i mislim da sam ovde već u nekoj od tema pisao o tome.

Nadam se samo da je ovo bila "Slobodna tema", da nije učiteljica odredila o čemu da se piše...




Po meni ovo nije normalno i nadam se da moje dete neće o ovim stvarima pisati u školi...
I dalje stojim iza mog mišljenja da nam je društvo "bolesno" do srži kad ovakve stvari idu do škole, gde se dečica sa jednocifrenim brojem godina poistovećuju sa vašim "junacima". Šta možemo sutra da očekujemo?
Prikačeni fajlovi
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 15:23 - pre 116 meseci
Citat:
Sceka: Ljubitelji sporta. A razlika je velika. Niko od ljubitelja sporta ne raspravlja, diskutuje... o nestvarnim likovima iz serije nego o necemu sto se desavalo na terenu, sa zivim ljudima i njihovim potezima...

Kakva je razlika u životu, kvalitetu života, ličnim postignućima, odnosu sa ženom, odnosu sa djecom, produktivnosti na poslu, zdravlju i sl. između nekoga ko pola dana sprca na četovanje o frizuri Novaka Đokovića i nekoga ko pola dana sprca na četovanje o frizuri imaginarnog lika Ragnara Lotbroka iz serije Vikinzi?
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 15:24 - pre 116 meseci
taj sto ce neko na wikipediji da ukuca Ragnar Lotbrok i mozda nauci i malo o Vikinzima, njihovim bogovima i sl :)

salim se...
 
0

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
2607:fb90:70d:e6b7:18e8:99f6..



+694 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 15:35 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Kako meni nigde ne izlaze nikakve reklame, ni za sta?

Ah da, imam instaliran AdBlock Plus i /etc/hosts listu sa SomeoneWhoCares i, gle cuda, ne ispadaju mi nikakve sise na ekranu, nikakvi pop-upovi, smaranja.
idi na naslovnu stranu blica. Svakodnevno imas bar par "vesti" o necijim sisama, farmi I sl. Cak I na b92 to moze da se nadje.
Prikačeni fajlovi
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 15:49 - pre 116 meseci
Citat:
DaliborP: A razlika je gde tacno?

Pa pazi, ako ti ne vidis razliku izmedju imaginarnih likova iz TV serija i igraca na terenu - i razgovorima o tome?! - sta da drugo pricamo...

Citat:
Odin D.: Kakva je razlika u životu, kvalitetu života, ličnim postignućima, odnosu sa ženom, odnosu sa djecom, produktivnosti na poslu, zdravlju i sl. između nekoga ko pola dana sprca na četovanje o frizuri Novaka Đokovića i nekoga ko pola dana sprca na četovanje o frizuri imaginarnog lika Ragnara Lotbroka iz serije Vikinzi?

Nikakva, u onome sto pitas. Sam citat na koji si odgovorio ne govori o tome, a ja se sa ovim sto ti kazes potpuno slazem!, nego ovo sto sam sad odgovorio pre tebe. U citatu na koji si odgovorio lepo pise:
Citat:
Niko od ljubitelja sporta ne raspravlja, diskutuje... o nestvarnim likovima iz serije nego o necemu sto se desavalo na terenu, sa zivim ljudima i njihovim potezima...

Da ponovim radi lakseg pracenja...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 16:06 - pre 116 meseci
Citat:
Sceka: Pa pazi, ako ti ne vidis razliku izmedju imaginarnih likova iz TV serija i igraca na terenu - i razgovorima o tome?! - sta da drugo pricamo...

Pa izgleda da nemamo jer ti i dalje ne razumes da nije stvar u tome da li je lik imaginaran ili stvaran, vec o samom gubljenju vremena, da li na seriju, da li na talent show, da li na fudbal...razlika u kvalitetu nema, jer se na kraju krajeva radi samo o razonodi. Kao sto rece Odin, razlika izmedju gledanja sporta ili serije ne utice na zivot bas previse.

Citat:
Andrej013: idi na naslovnu stranu blica. Svakodnevno imas bar par "vesti" o necijim sisama, farmi I sl. Cak I na b92 to moze da se nadje.

Pa dobro, ja iskreno ne vidim nista lose u tome. Svako cita sta mu se svidja.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 16:16 - pre 116 meseci
Citat:
DaliborP: Pa izgleda da nemamo jer ti i dalje ne razumes da nije stvar u tome da li je lik imaginaran ili stvaran, vec o samom gubljenju vremena, da li na seriju, da li na talent show, da li na fudbal...razlika u kvalitetu nema, jer se na kraju krajeva radi samo o razonodi. Kao sto rece Odin, razlika izmedju gledanja sporta ili serije ne utice na zivot bas previse.

Jok. Stvar je u tome da je velika razlika koja se ogleda u predmetu razgovora, pisanja, citanja... Kako moze da bude isto kad je mladom coveku/devojci idol neki lik iz serije sa tim sto neko komentarise igranje nekog tima/pojedinca na terenu?!

I dalje ne vidis razliku/smisao/poentu...? Ma nije bitno, ako tebi ne smeta i ne razumes ono na sta ukazuje @Andrej013 onda ok. Dobro, pobedio si. Idem ja da nadjem negde dobre xenon sijalice...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 16:20 - pre 116 meseci
Citat:
CoyoteKG
I ti i Ivan banalizujete stvari, ali dobro...
Da nema neistomišljenika (da ne kažem kontraša), ni jedna tema ne bi potrajala više od 2 posta...


Ne banalizujem ja nista. Gledanje TV-a je razonoda.

Unosenje u nekakve TV uloge je, isto tako, sasvim normalna stvar. Nije nesto sto svako radi, ali nije nista cudno ako ljudi to rade i diskutuju o tome.

Mislim da je pre ovde slucaj da neki prave problem ni od cega.

Inace to sam primetio da je vrlo cest slucaj kod nas, svako malo cujes, inace vrlo jake, reci "bolest", "poremecaj", "ludilo", itd... Mislim da je tu u pitanju samo previse emotivna reakcija na realno nebitne stvari i odabir teskih reci tamo gde one zaista nisu potrebne.

Ista stvar i taj sastav... tresla se gora. Secam se kojekakvih baljezgarija dok sam bio u skoli da su neki pisali, pa nikom nista. Nece svako postati pisac u svom zivotu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 16:28 - pre 116 meseci
Citat:
Sceka:Kako moze da bude isto kad je mladom coveku/devojci idol neki lik iz serije sa tim sto neko komentarise igranje nekog tima/pojedinca na terenu?!

Da, komentarisanje igranja tima/pojedinca na terenu je neverovatno korisna stvar. Ne moze nikako da se uporedi sa drugim zabavnim programom.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 17:38 - pre 116 meseci
@Sceka,

Tebi ima razlike zato sto ti je, ocigledno, jedna od te dve stvari vaznija od druge (nebitno iz kojeg razloga).

Na to ti mogu reci, kao osoba koju ne zanima profesionalni sport niti sapunice i kao osoba koja ne poseduje vise TV: te dve stvari su apsolutno iste. Za gledaoce je u pitanju zabava i u jednom i drugom slucaju.

Da li se neko "lozi" na aktere neke serije ili na aktere neke utakmice je, objektivno gledano, identicna stvar.

I u jednom i u drugom slucaju se radi o sadrzaju zabavnog karaktera (profesionalni sport nije zabava samo onima koji se istim bave ili im je na neki drugi nacin deo posla) koji se gleda radi ubijanja vremena (zabave). Jedina razlika je sam sadrzaj ali je to prakticno irelevantno za bilo koga osim osobu koja bira sta da gleda.

Tako da, bas kao sto nema nicega "bolesnog" u tome da ljudi navijaju za neku grupu sportista koje gledaju na TV-u, tako nema nicega bolesnog da ljudi pricaju o akterima neke TV serije. Isti q.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
2607:fb90:70d:e6b7:18e8:99f6..



+694 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 18:25 - pre 116 meseci
Meni se ipak cini da izmedju dokumentarnih filmova I stanijinih sisa postoji ceo jedan (polu)svet I da se ne moze reci da je sve izmedju ta dva ekstrema manje vise jedno te isto iako je namena ista (zabava, ubijanje vremena I sl).

Uostalom, ljudi gledajuci tv pronalaze idole a bolje je da ti idol bude neki novak djokovic nego djogani fantastiko. Kao klinac sam trenirao sportove uglavnom zbog gledanja nasih basketasa vaterpolista I sl.

P.S. zaboravih da se ogradim :) I ja sam poslednji put imao TV dok sam bio u srednjoj skoli.

[Ovu poruku je menjao Andrej013 dana 23.09.2014. u 19:35 GMT+1]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 19:04 - pre 116 meseci
Pa, objektivno, sa stanovista kategorija, jeste isto.U pitanju je zabavni program. Ne sluzi nicemu drugom nego zabavi.

Cilj prikazivanja ljudi koji jurcaju za loptom ili tresu svoje "lopte" je isti:

a) Zabava (gledaocima)
b) Profit (proizvodjacima)

To da li ce neko da gleda sam TV ili da izadje na trg i skace / navija sa drugima ili ce da se zatvori u sobu i onanise je potpuno sekundarna stvar. Primarna stvar je da je cilj u svim tim slucajevima zabava gledaoca, na ovaj ili onaj nacin.

Sve ostale razlike su subjektivne prirode: eto Sceki se sportski program, ocigledno, vise dopada od odredjene vrste serija. Ali to je cista stvar ukusa, da pitamo, recimo, nekog drugog, mozemo dobiti potpuno suprotan odgovor tj. da je TV sport budalastina a da je neka telenovela vrlo zanimljiva stvar. To je cisto pitanje ukusa, objektivno tu nema nikakve razlike.

Sasvim druga stvar je u pitanju ako se radi o nekom naucnom programu ili dokumentarcima i sl. gde je zabava i dalje jedan od ciljeva (malo ko bi gledao bilo kakav program na TV-u danas bar bez malo zabave) ali postoji i konkretan i definisan primarni cilj: obrazovanje.

Citat:

a bolje je da ti idol bude neki novak djokovic nego djogani fantastiko


Mislim da je to potpuno relativna stvar.

I Novak Djokovic i Djogani Fantastiko su uspesni u tome cime se bave. Zasto je biti profesionalni teniser nesto "bolje" od profesionalnog muzicara? Sve razlike su, opet, cista stvar ukusa. Neko voli tenis a neko vise voli odredjen tip muzike. Objektivno i jedna i druga stvar mogu biti hobi, mogu biti profesije a mogu biti i samo nesto sto neko gleda/slusa da bi mu proslo vreme.

Ako neko mlad voli jedno ili drugo, rezultat je odlican ako ga ili jedno ili drugo motivisu da se trudi u tome sta radi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 19:23 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @Sceka,

Tebi ima razlike zato sto ti je, ocigledno, jedna od te dve stvari vaznija od druge (nebitno iz kojeg razloga).

Na to ti mogu reci, kao osoba koju ne zanima profesionalni sport niti sapunice i kao osoba koja ne poseduje vise TV: te dve stvari su apsolutno iste. Za gledaoce je u pitanju zabava i u jednom i drugom slucaju.

Pa tu gresis samo tako. Ja sport ne pratim apsolutno niti me zanima kako profesionalni preko amaterskod pa sve do rekreativnog, bas nikakav sport me ne zanima, povremeno pogledam neki teniski mec (uglavnom Djokovic, Federer i Nadal) ali samo ako sam vrlo raspolozen za to i ako je u toku neki proces koji radim na kompjuteru pa dok to traje na drugom monitoru kao gledam tenis. Ostalo sto se tice sporta ne gledam i to apsolutno i bukvalno, niti me zanima niti se razumem.

TV gledam samo ako je u pitanju muzicka numera koju sam ja snimao ili mixao ili producirao - a zateknem se kuci i ta numera ide na TV-u u dnevnoj sobi a ja prolazim... Bukvalno. Ovo sto sam napisao za sport i gledanje TV-a znaju svi koji me posmaju a i "milion" puta sam to naglasavao na svim forumima i temama koje se dotaknu toga.

Citat:
Da li se neko "lozi" na aktere neke serije ili na aktere neke utakmice je, objektivno gledano, identicna stvar.

I u jednom i u drugom slucaju se radi o sadrzaju zabavnog karaktera (profesionalni sport nije zabava samo onima koji se istim bave ili im je na neki drugi nacin deo posla) koji se gleda radi ubijanja vremena (zabave). Jedina razlika je sam sadrzaj ali je to prakticno irelevantno za bilo koga osim osobu koja bira sta da gleda.

Pa nije bas tako. To sto ti pises je ok i logicno i tako bi trebalo da se covek odnosi prema necemu sto gleda na TV-u, na utakmici... ali nije tako u "ril tajmu". To ja i objasnjavam/pisem. To normalno je zastranilo do te mere da mladi ali i srednjih godina zive zivot likova sa TV0a. Oni koji mogu a oni koji ne mogu se iz petnih zila trude!

I kazi mi da je normalno da sede tri zene i pricaju o nekoj seriji, nisam skontao o kojoj se radi, i zucno raspravljaju o postupku nekog muza u odnosu na tu neku zenu i dete. Jedna besna a druga sa suzama u ocima?! Skapirao sam da je rec o seriji jer su ispusile cigaru do kraja i krenule sa recima, parafraziram, "videcemo veceras a najvise za par epizoda mamu mu jbm bezobraznu (valjda tom liku)" - desava se juce oko 15h ispred Doma Zdravlja Vracar (vozio sam tastu kod ocnog pa cekao ispred...). A to nije retka pojava nego cesta!!! I sad, kako bi ti to nazvao ako ne bolesno, tako udubljivanje u likove iz serija na TV-u? Normalno sigurno nije. Ubijanje slobodnog vremena, zabava... sa takvim rezultatom, mentalnim?!

Porediti to sa pricom dvojice (ili vise) ljubitelja sporta je potpuno neozbiljno.

Citat:
Tako da, bas kao sto nema nicega "bolesnog" u tome da ljudi navijaju za neku grupu sportista koje gledaju na TV-u, tako nema nicega bolesnog da ljudi pricaju o akterima neke TV serije. Isti q.

Navijanje o kome ti pricas nema nikakve veze sa trenutnom situacijom u nasoj svakodnevici. Ne prica se o akterima neke serije, ne o glimcima ili ulozi nego o tim imaginarnim likovima koji su napisani od strane autora, ne postoje ni na koji nacin - o tome je rec. Navijanje za neki tim je potpuno druga stvar.

Bilo je nekoliko anketa, sad se to sve manje radi, gde su decu u osnovnoj i srednjoj skoli pitali neutralno "sta ces biti kad porastes" pa se dobijali u zabrinjavajucem broju odgovori, bukvalno!, "bicu Ceca kad porastem" i verovatno se neki secaju "bicu Arkan kad porastem".

Ali ti ocigledno veoma retko bivas ovde, a kad budes ovde logicno je da imas pametnija posla nego da posmatras te stvari - pa mozda i nije cudno sto ne razumes desavanja ovde.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7173 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 19:46 - pre 116 meseci
Citat:
Sceka
Bilo je nekoliko anketa, sad se to sve manje radi, gde su decu u osnovnoj i srednjoj skoli pitali neutralno "sta ces biti kad porastes" pa se dobijali u zabrinjavajucem broju odgovori, bukvalno!, "bicu Ceca kad porastem" i verovatno se neki secaju "bicu Arkan kad porastem".


U poredjenju sa... iz nekog davnog vremena: bicu "He-Man" kada porastem ili Skeletor. Nemam pojma da li je biti Skeletor bolje od bivanja Cecom ili obrnuto, mrtva trka :-) Deca su deca, sasvim je normalno da kazu da ce "biti _______" gde je _______ neka trivijalna stvar. Izmedju ostalog, zbog toga deca nemaju pravo glasa i imaju staratelje.

Meni bi daleko cudnije bilo da dete kaze "kad porastem, bicu menadzer ljudskih resursa" ili "visi referent za pretplatnicka pitanja" ili "senior softverski arhitekta".

Ne znam, Sceko, ali mi se cini da se od nicega pokusava napraviti nesto.

Citat:

Ali ti ocigledno veoma retko bivas ovde, a kad budes ovde logicno je da imas pametnija posla nego da posmatras te stvari - pa mozda i nije cudno sto ne razumes desavanja ovde.


Ne, iste gluposti imas svuda, nije Srbija nista ni bolja niti gora od ostalih zemalja po Evropi sto se TV sadrzaja tice.

Sve je to jedna te ista stvar: zabava.

A nesto sto se tebi svidja se ne svidja nuzno drugima. Zivi i pusti druge da zive (i gledaju TV).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 20:06 - pre 116 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne, iste gluposti imas svuda, nije Srbija nista ni bolja niti gora od ostalih zemalja po Evropi sto se TV sadrzaja tice.

Sve je to jedna te ista stvar: zabava.

A nesto sto se tebi svidja se ne svidja nuzno drugima. Zivi i pusti druge da zive (i gledaju TV).

Zabava kao zabava, pozeljna i dobro je sto postoji. Pustam ja i vise nego sto bi trebalo ali to je druga tema, potpuno.

Jedino sto ne verujem da u ostalim zemljama u Evropi ljudi toliko nerealno zive kao sto je slucaj kod nas. Nerealno se trosi, nerealna su ocekivanja, nerealno se zeli... Ali, u pravu si, neka to ostane onima koji su za to placeni da razmrse.


Pozdrav!

PS necu da komentarisem zelju klinaca baziranu na crtanom filmu i zelju klinaca baziranu na Arkanu, na primer... kazem, necu da komentarisem.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zvezde granda ili deca kukuruza23.09.2014. u 23:45 - pre 116 meseci
Citat:
Andrej013:
Uostalom, ljudi gledajuci tv pronalaze idole a bolje je da ti idol bude neki novak djokovic nego djogani fantastiko. Kao klinac sam trenirao sportove uglavnom zbog gledanja nasih basketasa vaterpolista

Spokinjes dokumentarce, a sto ne sport? Zasto je gledanje sporta ok a reality emisija ne?

Da, pronalaze idole, ali retko se sami upustaju u realizaciju istog. Prosecan ljubitelj sporta vreme provodi ispred tv-a sa pivom i ortacima a ne na terenu. Isto kao i prosecan ljubitelj Zvezda Granda.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Zvezde granda ili deca kukuruza
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63835 | Odgovora: 297 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.