Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ati Radeon 9200se & SuSE 9 zajedno?

[es] :: Linux :: Ati Radeon 9200se & SuSE 9 zajedno?

[ Pregleda: 3851 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zivija
Futog

Član broj: 16277
Poruke: 259
*.neobee.net



Profil

icon Ati Radeon 9200se & SuSE 9 zajedno?24.11.2003. u 11:16 - pre 247 meseci
Imam problem sa Suse-om 9 i grafičkom Radeon 9200se. Nakon što sam uspeo da podesim monitor, nikako ne mogu da imam mogućnost 3D. Sa ATI-jevog
sajta sam skinuo drivere, pa me interesuje sledeće.
* koje izabrati - imaju verzije 4.1.0, 4.2.0 i 4.3.0 koja odgovara mom SuSE-u?
* ja sam pokušao da ih instaliram - u formatu su RPM, da li ih treba instalirati putem Install with Yast jer sam tako instalirao i onda više ne mogu da pokrenem grafičko okruženje.
* Da li je moguće da je u nečem drugom problem?

Hvala!!!
 
Odgovor na temu

vbraca
Bratislav Velickovic
Administrator informacionih sistema
Kragujevac

Član broj: 4956
Poruke: 230
*.227.EUnet.yu

Sajt: velickovic.net


Profil

icon Re: Ati Radeon 9200se & SuSE 9 zajedno?24.11.2003. u 15:50 - pre 247 meseci
Treba verzija za X - 4.3.0. Sto se tice instalacije digni SuSE u failsafe modu (konzolni rad) i uloguj se kao root a zatim samo treba da sledis uputstva koja imas kako na ATI-jevom tako i na SuSE-ovom sajtu.

Pozdrav,
Bratislav Velickovic
hhtp://blog.velickovic.net
 
Odgovor na temu

Zivija
Futog

Član broj: 16277
Poruke: 259
*.neobee.net



Profil

icon Re: Ati Radeon 9200se & SuSE 9 zajedno?25.11.2003. u 15:05 - pre 247 meseci
Opet isti problem - Instalirao sam te drivere (možda ne kako treba, ali ipak, ja sam početnik u svemu ovome) i dobio poruku kod podizanja sistema "Unable to open display" bilo šta da ukucam i kde ili gnome, ne mogu da podignem grafičko okruženje. Instalirao sam drivere ovako: Ušao sam u Midnight Commander kao root, dvaput kliknuo na rpm, pa kada se to otvorilo na install. Onda je on odradio posao i nakon restarta mi se to dogodilo. Da li neko može da mi jasnije objasni kako se driveri instaliraju, pošto sada opet moram da reinstaliram SuSE...

Hvala unapred!!!
 
Odgovor na temu

vbraca
Bratislav Velickovic
Administrator informacionih sistema
Kragujevac

Član broj: 4956
Poruke: 230
*.verat.net

Sajt: velickovic.net


Profil

icon Re: Ati Radeon 9200se & SuSE 9 zajedno?25.11.2003. u 22:34 - pre 247 meseci
Pogledaj na ATI i SuSE sajtovima uputstvo za instalaciju ATI drajvera - u svakom slucaju instaliraju se bez podizanja X servera.

Nakon instalacije potrebno je da u konzoli startuejs konfiguracioni program "cfgfglrx" ili nesto slicno.

Sto se tice podizanja grafickog okruzenja startuj SuSE u failsafe modu pa se uloguj kao root i pokreni SaX2 da bi ponovo konfigurisao X server (ovo u slucaju da nemas ATI drajvere instalirane) :

sax2 --vesa 0:024x768@75Hz

kad izadjes iz Sax-a samo init 5 i to je to !
Bratislav Velickovic
hhtp://blog.velickovic.net
 
Odgovor na temu

Zivija
Futog

Član broj: 16277
Poruke: 259
*.neobee.net



Profil

icon Re: Ati Radeon 9200se & SuSE 9 zajedno?26.11.2003. u 18:00 - pre 247 meseci
Evo gaaaaa!!!!!!! Ne znam ni sam zašto, ali ovo nije izgledalo tako teško kao što sam mislio. Sledio sam tvoja uputstva i podesio sve. Evo imam još samo jedno pitanje koje me muči: Naime, u svoj toj žurbi instaliranja, zeznuo sam se pa nisam podesio horizontalnu frekvenciju monitora kao 30 - 70, dok vertikalnu jesam. E, sada u SaX2-u mi i dalje prikazuje monitor kako ne treba, tj sa frekvencijama koje je on prepoznao, a ne dozvoljava mi da to izmenim, kao ni da omogućim 3D. Kad pritisnem Change... krene da učitava monitore i grafičke, ali se taj prozor ne pojavljuje. Grafičko okruženje mi pokreće kako treba na 1024x768@85Hz, a sada mogu i da menjam rezoluciju što pre nisam mogao. Pa me interesuje kako ja sada da podesim monitor i da omogućim 3D, ako ne ovako onda iz konzole.

Hvala!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Ati Radeon 9200se & SuSE 9 zajedno?

[ Pregleda: 3851 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.