Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

THC - torch height control

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: THC - torch height control

[ Pregleda: 2457 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajans
mas.ing

Član broj: 208214
Poruke: 1
..9.252.195.static.beotel.net.



Profil

icon THC - torch height control03.02.2009. u 12:26 - pre 185 meseci
Pozdrav svima , na forumu je bilo reči o cnc plasmama , samogradnji , a sada bi mogli čuti neka iskustva sa njima , o gradnji , samim plasmama i o THC-u , imam nameru da pravim jednu cnc plasmu dimenzije 2x1m pa bi svaki savet i iskustvo bilo dobrodošlo ,
pozdrav
 
Odgovor na temu

BosniaCNC
buregdžija
BiH

Član broj: 118726
Poruke: 248

Sajt: nekad je ovde bio sajt.co..


+19 Profil

icon Re: THC - torch height control09.02.2009. u 21:38 - pre 185 meseci
Moraš se, prvo, opredeliti do koje debljine materijala će biti sečenje i na osnovu toga potražiti aparat dobrih performansi i pristupačne cene. Na tržištu ih ima raznih, Fronius,Kempi, Hiperterm...itd. Kod svih njih treba obratiti pažnju na odstupanje električnog luka jer ima nekih vrsta (neću ovde da ih imenujem da ne ospu paljbu po meni) gde to odstupanje dosegne i celih 7 stepeni.
Kvalitetan aparat je uslov broj 1 !
Konstrukciju možeš praviti kakvu hoćeš ali dobro razmisli o gabaritima i raspitaj se za formate standardnih metalnih ploča i onda odluči koji ti format odgovara jer ti se kasnija prepravka neće isplatiti.
Kontrola baklje se obično vrši sa jednim DC motorom i nekim induktivnim ili kapacitativnim senzorom koji odrzava konstantnu udaljenost baklje od lima. Postoje još uredjaji koji na osnovu inteziteta luka prilagodjavaju tu visinu ali im je cena pozamašna.
Nisi rekao koji sistem upravljanja mašinom hoćeš ali ti koračni ne bih preporučio, radije ugradi neki od servo sistema.
Eto, toliko.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: THC - torch height control25.03.2011. u 19:36 - pre 159 meseci
Imam masinu za cnc gasno secenje metala sa audiohms elektronikom sa step motorima kako bih mogao izvesti visinsku kontrolu na toj masini .
 
Odgovor na temu

Ivan 89

Član broj: 264550
Poruke: 320
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: THC - torch height control27.03.2011. u 20:58 - pre 159 meseci
Cuo sam da se mogu koristiti kapacitativni senzori al kako, ili ima neka gotova varijanta kod nas da se kupi i samo da se poveze.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: THC - torch height control

[ Pregleda: 2457 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.