Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa fiskalnim štampačem ComTrade

[es] :: E-Poslovanje :: Problem sa fiskalnim štampačem ComTrade

[ Pregleda: 3389 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blackb

Član broj: 114718
Poruke: 40
195.252.78.*



Profil

icon Problem sa fiskalnim štampačem ComTrade08.02.2009. u 12:00 - pre 184 meseci
Pretragom foruma nisam našao rešenje mog problema koji je, čini mi se, za iole iskusne (servisere) rutinski i jednostavan. Naime, radi se od sledećem: na poslu imamo fiskalni štampač ComTrade ST-200, koji je, naravno, povezan sa kompom preko koga se i komunicira sa kasom preko Access aplikacije. Već drugi put mi se dešava da se izgubi komunikacija sa kasom u smislu - šta god treba da kasa (fiskalni štampač) odštampa, aplikacija izbaci poruku (na ekranu kompa): "RAČUN NIJE ODŠTAMPAN! PROVERITE ŠTAMPAČ!!!".
E sad, taj problem se rešava programom BluCom (u mom slučaju Ver. 3.1.78) u delu "emulacija tastature" - ovo znam jer je prethodni put serviser dolazio i odatle lako rešio problem - a ja pajser nisam zapisao proceduru pa se ovim putem obraćam ljudima dobre volje da mi pomognu u rešavanju ovog, pretpostavljam, trivijalnog problema.
Još jedna napomena: kada u emulatoru tastature (na kompu) pritisnem, recimo dugme za izvlačenje papira iz kase, kasa reaguje što znači da su kablovi OK i da je problem softverski.
Dakle, kako ponovo uspostaviti komunikaciju PC-fiskalni štampač preko programa BluCom - preko BluCom-ovog emulatora tastature?
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Problem sa fiskalnim štampačem ComTrade

[ Pregleda: 3389 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.